Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Instalare win.7 x32 pe un HP x64; e posibil?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Pentru ce ii trebuie, o distributie Linux, Ubuntu sa zicem, este mai mult decat suficient. Si gratis.

#20
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Am vorbit cu Domnul initiator,va primi suportul necesar 100% din partea mea.
Va multumesc si eu tuturor celor ce i-ati raspuns pe aceasta sectiune!

#21
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Ok.
Ai vreo idee la ce am postat eu in thread-ul asta : https://forum.softpe...top-asus-a540s/
Cum pot rula o aplicatie, fara maus sau touchpad doar cu tastatura ?
Mersi.

#22
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 cris_ncs, on 26 ianuarie 2017 - 22:56, said:

Ok.
Ai vreo idee la ce am postat eu in thread-ul asta : https://forum.softpe...top-asus-a540s/
Cum pot rula o aplicatie, fara maus sau touchpad doar cu tastatura ?
Mersi.
Foarte simplu,rezolvand problema cu sistemul de operare! NU pui la un laptop de generatie noua,altceva decat Windows 10!!!
NU este facut DPDV hardware sa mai suporte sisteme de pe vremea lu' bunicu',este facut exclusiv ca set de instructiuni pentru W10.
Deci... pune W10 si iti vor functiona si touchpad-ul si USB-urile si reteaua,priceput?

Edited by Tehnicianul1970, 27 January 2017 - 00:04.


#23
cris_ncs

cris_ncs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,807
  • Înscris: 12.01.2007
Stiu man, dar vorba aia cand iti intra ceva in cap...
Nu este o necesitate, doar ceva pitici pe creier.
Multumesc oricum.

Laptopul a venit cu Windows 10 Home, cum aveam o cheie retail de Pro, am facut upgrade

#24
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014

 cris_ncs, on 27 ianuarie 2017 - 00:12, said:

Stiu man, dar vorba aia cand iti intra ceva in cap...
Nu este o necesitate, doar ceva pitici pe creier.
Multumesc oricum.

Laptopul a venit cu Windows 10 Home, cum aveam o cheie retail de Pro, am facut upgrade

Reiau,ca ma simt nevoit (fara rautate,doar iti spun si eu opinia mea si cum am facut eu in cazul unor experimente):
1 - Cand iti intra ceva in cap... se mai si scoate.Daca ideea persista,NU face experimente pe laptopul bun de ultima generatie.Lasa-l pentru ce l-a conceput fabrica.
2 - (legat oarecum si de punctul1) - Se cumpara o "cotoroaga" de laptop sau desktop pentru "futing" si se exerseaza pe el... ce vrei tu: de la instalare XP sau Android pe laptop sau desktop pana la aplicatii... pe care le vrea sufletelul tau. Eu asa procedez.Am un laptop de ultima generatie (are 2 luni de la cumparare) pe care-l folosesc pentru 3D,site-uri,Autocad si productie muzicala si altul de pe care-ti scriu acum... cu care fac ce-mi trece prin cap... este un HP 630 cu i5 - 2520M,pus de mine,upgrade de la un Pentium B950.Pe acest "cal de bataie",pun ce vrea sufletul meu: orice distributie de LINUX,Windows 10 (cum am acum cu licenta) si alte aplicatii.
Cam asta este.
Numai bine si daca vrei mai vorbim!

#25
radu000

radu000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 19.01.2004
@initiator - totusi despre ce laptop este vorba? Marca+ modelul exact, eventual specificatii, nu x64 ca asta nu spune nimic.
Daca la instalare spune ca nu gaseste drivere, asta ar putea insemna ca acel laptop are un SSD de tip NVME si atunci Win7 (care nu are in kit drivere pt asa ceva) se poate instala doar modificand kitul Win7.
E o situatie similara cu Win98 care nu se putea instala pe HDD sata, doar daca modificai kitul de instalare.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate