Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Problema cont yahoo

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Salut colegi. Am si eu o problema cu un cont de yahoo aduca cand vreau sa ma conectez la el imi zice ca yahoo nu recunoaste contul respectiv.

#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
n-ai postat chiar unde trebuie
si n-ai o problema
ai doar in ID care nu maie  activ!... s-a expirat :)

#3
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Si exista sanse sa il activez iar pt ca am mare nevoie de el pt a recupera niste chestii...

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
slabe... daca n-ai mai intrat de mult... sa zicem 3-4 luni... e pa!
ia totusi legatura cu cei de la yahoo

Edited by Nero-d, 24 January 2017 - 14:06.


#5
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 07.08.2008
Nero-d:

Quote

Your account was inactive for over 1 year
If you rarely use your account, it will go into an inactive state and then be deleted. You can prevent this by signing in to your account using any device at least once every 12 months.
sursa

DTrix:

Quote

If your account doesn't exist anymore, you'll get a notification page saying it has been deactivated or you can't reset your password online.
Ce mai exact apare cand incerci sa intri in cont? Ai verificat sa nu fi gresit un caracter?

#6
DTrix

DTrix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 31.01.2016
Deci cand vreau sa ma loghez si trebuie scris contul ,il scriu corect si cand dau sign in imi zice yahoo nu recunoaste aceasta adresa.

#7
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Topicul se muta pe aria "My Digital Life". Nu de Windows depinde reamintirea corecta a adresei de e-mail.

#8
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016
aceeasi problema o intampin si eu de cateva ore, userul/adresa de email este valida, nu am mai intrat de ieri, parola la fel este ok.
ciudat este ca pe o adresa imi intra ok pe cealalta nu vrea sa dea login, o fi de la preluarea Yahoo de catre chinezi? ori au fost iar hacuiti?

Attached File  error.jpg   114.35K   18 downloads

#9
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
george, ai scris pe topicul dedicat, iar aici scrii din nou, vrei sa "hacuiesti" acest topic? nu face flood, limiteaza-te la o singura postare pt problema ta. care nici macar nu e a ta, e vb de serverele yahoo si atat.

#10
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,278
  • Înscris: 08.11.2016
Probleme tipice yahoo. Nici nu stiu de ce-l mai folosesc ca doar nu ma obliga nimeni.

Attached Files



#11
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Este o problema la Yahoo. Nici eu nu mai pot accesa un cont.

#12
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,884
  • Înscris: 07.08.2008
Daca e chiar urgent sa accesezi un cont de Yahoo, se poate incerca si accesarea Yahoo folosind un vpn cu ip din SUA, am intalnit cateva cazuri cand Yahoo avea probleme cand era accesat cu ip din RO si cand am intrat cu ip din SUA si pe Yahoo SUA(NU RO) atunci totul a fost in ordine, nu mai aparea problema.

#13
georgebb2016

georgebb2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 03.10.2016

View PostDany_Darke, on 24 ianuarie 2017 - 16:24, said:

george, ai scris pe topicul dedicat, iar aici scrii din nou, vrei sa "hacuiesti" acest topic? nu face flood, limiteaza-te la o singura postare pt problema ta. care nici macar nu e a ta, e vb de serverele yahoo si atat.
am postat acolo dar am vazut ca e cam "mort" threadul

View Posttigerheart, on 24 ianuarie 2017 - 18:10, said:

Daca e chiar urgent sa accesezi un cont de Yahoo, se poate incerca si accesarea Yahoo folosind un vpn cu ip din SUA, am intalnit cateva cazuri cand Yahoo avea probleme cand era accesat cu ip din RO si cand am intrat cu ip din SUA si pe Yahoo SUA(NU RO) atunci totul a fost in ordine, nu mai aparea problema.
asa am facut folosind VPN-ul integrat in Opera, am ales SUA si apoi Canada, am dat mai multe refresh-uri ca aveam acelasi mesaj ca @Bombalurina doar ca in engleza, pana la urma a mers inboxul.
tocmai vroiam sa postez aici solutia alternativa gasita mai mult din "greseala" ca am schimbat browserul crezand ca am vreo limitare de la ad bloc, pe direct cu ip romanesc nu a mers vreo 2ore, desi prin vpn a functionat, cu refresuri dar mi-am facut treaba ca trebuia sa primesc un mesaj urgent, altfel nu ma deranjeam atat, acum vad ca s-a rezolvat si pe direct plus cateva notificari ca a incercat cineva din SUA si Canada sa imi acceseze contul Posted Image) cand au fost hacuite 1,5 miliarde de conturi au uitat sa imi trimita notificarea Posted Image  oricum am trecut pe gmail si ocazional folosesc YM de dragul vremurilor trecutePosted Image

Edited by georgebb2016, 24 January 2017 - 19:44.


#14
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Problemele cu yahoo sunt destul de vechi.
https://www.google.r...=probleme yahoo
Este de preferat renuntarea definitiva la acesta.

#15
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Un update la comentariul meu de mai sus:
http://www.smartnews...ness/21257.html

#16
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Eu nu mai pot descarca niciun mesaj prin POP3. Folosesc Mozilla Thunderbird. Prin IMAP merge.

#17
fmstanciu

fmstanciu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 13.06.2008
Va salut! De cateva zile toate mesajele care le primesc pe adresa de yahoo imi sunt automat retrimise si pe adresa de gmail. Stie cineva de ce si cum scap de asta?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate