Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Problema cont google

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Sirzechs

Sirzechs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 05.12.2014
Salut !
De curand mi-am reinstalat windows-ul si de atunci am o mica problema la conectarea contului de google.
Se conecteaza,dar dupa ce inchid browserul,ma pune sa ma conectez din nou.
Daca dau la setari browser imi apare "Datele de conectare la cont au expirat. Conectează-te din nou".
Sus dreapta la persoane imi apare "sincronizarea nu functioneaza",detaliile de conectare au expirat.
Daca ma conectez si salvez o pagina,dupa ce inchid browserul si ma pune sa ma reconectez,pagina nu ramane salvata.
Browserul nu este de vina(folosesc chrome,actualizat),ca am incercat mai multe.
Multumesc anticipat !

Edited by Sirzechs, 24 January 2017 - 00:04.


#2
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Clear cache/ cookies, te reconectezi si o sa mearga.

#3
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,252
  • Înscris: 01.12.2001
Seteaza browserul sa se deschida cu paginile cu care s-a inchis si sa memoreze parolele si conturile.

Edited by dorin_2k, 24 January 2017 - 07:36.


#4
stlk

stlk

    Spartan Officer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,438
  • Înscris: 15.07.2008

View PostSirzechs, on 24 ianuarie 2017 - 00:04, said:

Salut !
De curand mi-am reinstalat windows-ul si de atunci am o mica problema la conectarea contului de google.
Se conecteaza,dar dupa ce inchid browserul,ma pune sa ma conectez din nou.
Daca dau la setari browser imi apare "Datele de conectare la cont au expirat. Conectează-te din nou".
Sus dreapta la persoane imi apare "sincronizarea nu functioneaza",detaliile de conectare au expirat.
Daca ma conectez si salvez o pagina,dupa ce inchid browserul si ma pune sa ma reconectez,pagina nu ramane salvata.
Browserul nu este de vina(folosesc chrome,actualizat),ca am incercat mai multe.
Multumesc anticipat !
Browserul nu-i de vina ! cel mai probabil  la confidentialitate ai setarile bifate aiurea, daca ai bifat sa stearga cookie,istoric etc la inchiderea browserul, logic ca asa face !
Te pune sa te conectezi din nou din cauza ca se sterge cookie la inchiderea browserului.

#5
Sirzechs

Sirzechs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 05.12.2014
Am resetat setarile si nimic,de fiecare data imi apare ca sincronizarea nu functioneaza...
Uneori primesc mesaje pe telefon cu acel cod de verificare fara ca eu sa fi incercat sa ma loghez...Am cautat pe net si am vazut ca se poate sa fie de la data/ora/regiune,le-am setat corect si tot asa imi face...

#6
Sirzechs

Sirzechs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 05.12.2014
Nu are treaba cu browserul,problema este de la sincronizarea contului de google.Nu stiu ce sa fac,caut de 2 luni sa rezolv problema !
Pe telefon n-am nicio problema,doar pe pc.

#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,820
  • Înscris: 07.06.2014
1. dupa cum descrii, browserele nu sunt proprietatea microsoft, asadar aria este total aiurea, nu are treaba w7 cu browserele tale si dezvoltatorii acestora.

2. despre ce browser vorbim pana la urma, daca ai stii cate sunt ............., nu-mi ajunge 1h sa ti le spun pe toate

3. daca ai bifat ca browserul sa nu retina istoricul, iar aici nu ma refer la cautari, ci inclusiv la prajiturele, evident ca sterge totul la iesire. idem si pt conectarea pe cont, sunt logari care te intreaba daca sa tina minte logarea sau nu. cum e si pe forum de altfel

4. la setarile de sincronizae posibil ca nu ai bifat nimic si n-are ce sa sincronizeze, pt ca este gol totul

pt pct 4, cunosc indeaproape un caz, care nu a bifat nimic la sincronizare si apoi se plangea ca nu i se sincronizeaza contul, ca nu ar fi bifat ca sa nu ajunga la dezvoltator ce face el in browser. nu stiu ce ai facut tu, dar suna cam identic.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Bine macar ca nu specifici ce browser si daca e vorba de "salvarea parolelor" in browser sau de bifa aia sa nu te mai intrebe data viitoare de parola. Daca e vorba de cea din urma ai ceva setat sa iti stearga/sa nu stocheze cookie-urile.

#9
arbuneaionut

arbuneaionut

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 17.11.2016
Seteaza corect ora si data la calculator de acolo apar problemele cu sincronizarea...daca nu te-ai bagat prin setarile browser-ului

Edited by arbuneaionut, 05 February 2017 - 07:45.


#10
Sirzechs

Sirzechs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 05.12.2014
Ora si data sunt puse bine.
Nu cred ca are cum sa fie de la setari,ca am dat reset(restabileste setarile).
Browserul pe care-l folosesc e Chrome.

#11
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Aveam o parola pentru contul Google pe care am folosit-o pana acum un sfert de ora, cand din cauza Deezer ca imi dadea eroare de conexiune am zis sa resetez parola fara sa stiu ca de fapt se reseteaza parola de la acest cont Google. Am introdus o alta parola dar as vrea sa revin la parola initiala. Se mai poate reveni macar dupa o perioada? Primesc raspuns ca am folosit acea parola si sa aleg alta. Nici daca sterg contul si creez altul cu aceeasi adresa de email nu mai pot folosi o parola care a fost deja utilizata?

#12
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
O anumita perioada nu vei mai putea crea nici cont cu aceeasi adresa, daca il dezactivezi (ramane o perioada in carantina).
In mod normal trebuia sa intrebi asta pe aria "My Digital Life", deoarece nu are legatura cu Windows.

#13
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Se poate muta acolo, chiar as vrea sa stiu peste cat timp pot incerca sa revin la fosta parola (daca exista vreun numar de zile). 10x.

#14
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
In trecut aveai dreptul sa revii la o parola mai veche dupa un an. Acum nu mai stiu. Posibil si sa nu mai permita revenirea la o parola mai veche, din motive de securitate.
Am cautat in pagina lor de suport, dar n-am gasit si nici nu mai am rabdare sa caut: https://support.goog...ccounts/search/
Poate gasesti tu sau completezi formularul de suport si intrebi.

#15
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
Mda, se pare ca este extrem de greu sa trimiti un email, cred ca raman cu parola asta, renunt.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate