Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

uaic info

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Kropius

Kropius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.08.2016
Buna seara!!! Is elev in clasa a12-a la profil mate-info, info intensiv si as dori niste sfaturi, pareri in legatura cu facultatea de informatica de la iasi(UAIC). Cam cu e facultatea? Ce inveti in cei 4 ani? Cam la ce camine sunt repartizati studentii de la info ? Cum sunt caminele, profesorii? Ai timp sa te si distrezi ? E asa greu in sesiuni si chestii de genu ?
As vrea sa imi spuneti parerea voastra despre aceasta facultate. Ma gandeam la un moment dat si la posibiltiatea unui job prin anul 2-3. E posibil? Se cauta asa mult programatorii, oamenii care se pricep la calculatoare?
Care e diferentea intre curs, seminar si laborator?
Si da, stiu ca ce inveti tu acasa pe perioada facultatii conteaza mai mult decat ce faci la facultate, dar ar fi fain daca totusi mi-ati impartasi opinia voastra si, eventual, raspunde la intrebari :D

#2
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,233
  • Înscris: 24.02.2007
80 de pagini de pareri sunt suficiente?

#3
OriginalCopy

OriginalCopy

    I'm harmful, fear me please! :))

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,268
  • Înscris: 10.08.2006

View PostKropius, on 23 ianuarie 2017 - 21:57, said:

Buna seara!!! Is elev in clasa a12-a la profil mate-info, info intensiv si as dori niste sfaturi, pareri in legatura cu facultatea de informatica de la iasi(UAIC). Cam cu e facultatea? Ce inveti in cei 4 ani? Cam la ce camine sunt repartizati studentii de la info ? Cum sunt caminele, profesorii? Ai timp sa te si distrezi ? E asa greu in sesiuni si chestii de genu ?
As vrea sa imi spuneti parerea voastra despre aceasta facultate. Ma gandeam la un moment dat si la posibiltiatea unui job prin anul 2-3. E posibil? Se cauta asa mult programatorii, oamenii care se pricep la calculatoare?
Care e diferentea intre curs, seminar si laborator?
Si da, stiu ca ce inveti tu acasa pe perioada facultatii conteaza mai mult decat ce faci la facultate, dar ar fi fain daca totusi mi-ati impartasi opinia voastra si, eventual, raspunde la intrebari Posted Image
dexonline.ro/definitie/curs
dexonline.ro/definitie/seminar
dexonline.ro/definitie/laborator

Edited by OriginalCopy, 23 January 2017 - 22:06.


#4
Kropius

Kropius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.08.2016
80 pagini, omg

#5
Kropius

Kropius

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.08.2016
desi, is de ceva vreme(chiar 2006, asta inseamna cam 11 ani) mai au relevanta? sincer, imi doream opinia unui student actual, eventual parerile lui formate in legatura cu aceasta facultate(chiar si raspunsuri la intrebari)

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,600
  • Înscris: 30.07.2003
Pai s-a mutat din locatie?!

Vezi ca-s 3 ani, nu 4. In rest, intrebi lucruri care arata multa superficialitate. Vrei sa fii programator cu facultate? Atunci urmezi cursurile. Restul e cancan.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate