Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Navigare prin Google Maps

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010

 Adm, on 23 ianuarie 2017 - 21:57, said:

De ceva vreme Google Maps permite salvarea hartilor offline.
https://support.goog...m=Android&hl=en
Din pacate, vorbim despre jumatate de functie, cu indulgenta. Ce salvezi, are obiceiul sa dispara din memorie dupa ceva timp. A plecat un copil la greci. Nu stia drumul si a mers cu GM. Surpriza, cand a iesit de la bulgari, nu mai avea hartile.

Net in roaming. Ma intreb ce firma iti preseteaza cu un soft ca Google Maps...si de ce, acea firma, nu-ti plateste si netul. Sau e..freelancer? In acest caz, net in roaming. Scump si..riscant (lipsa semnal, depinde pe unde mergi).

Sau...foloseste HereWego, free si offline si calculeaza ruta de acasa.

#20
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
initiator... pe ici pe colo, pe la benzinarii, mai gaseste wifi free...
downloadeaza de acasa cat poate de mult..

#21
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,780
  • Înscris: 06.09.2004

 speedyspeed, on 23 ianuarie 2017 - 22:59, said:

Zici tu ca sunt suficienti?  La un singur drum foloseste cam 200 - 300mb (1drum - aprox 300km). Face in jur de 10.000km/luna.
Eu cam asa am observat si calculat
hmm aici e ceva ciudat... mie la drumuri de 500 de km imi ia maxim 50 mb, dar cred ca de fapt sunt vreo 30. uitati-va bine prin setarile telefonului.

#22
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
sa downloadezi hartile offline este complicat, nu poti descarca o regiune intreaga, un oras maxim, daca pleaca bucuresti-amsterdam, dureaza 1 ora sa descarce harta pana acolo, plus spatiul ocupat.

Posibilitatiile sunt limitate, iar pentru ca Google Maps foloseste internet nu poti evita asta.

1. Tarif cu trafic nelimitat chiar si in UE (nu stiu daca gaseste asa ceva si cat costa)
2. Folosirea paralela a unui offline navi si adaptarea rutei (incearca si cu Sygic)
3. Gasesti navigatie care sa foloseasca hartiile gmaps si speri sa poti face import gmaps > navi

P.S. - de prin iunie/iulie, nu o sa mai exista Roaming in UE si o sa poata circula cu maps-ul oriunde doreste.

Edited by business11, 24 January 2017 - 17:28.


#23
speedyspeed

speedyspeed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 12.02.2008
Mersi pt idei.
Sa speram ca se va elimina si roamingul pe date. Am vazut un reportaj in care se zicea ca pt date se vor micsora costurile, doar atat

#24
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Oare cam cate date ar putea papa google maps pana in Grecia si inapoi? Sunt la Digi si inca nu e 15 Iunie sa stiu cat ofera. La prepay pe la O si V vad ca ofera cam 2 GB

Edited by since2004, 09 June 2017 - 14:15.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate