Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Auto 2000 Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#1
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Salut,
Din istoria mea pe forum, stiu ca criticati persoanele care fac astfel de postari, mai ales ca suma alocata pentru o masina e relativ mica, chiar si pentru mine. Dar nu am ce face, e o situatie de urgenta, si doar atat am la dispozitie.
Am primit o oferta de loc de munca, si va trebui sa parasesc locul actual, unde am autoturism de serviciu. Am ceva datorii ( am platit in avans un credit, sa scap de dobanda ), si doar atat pot aloca pentru o masina....momentan.
Recomandati-mi in banii astia ceva fiabil, fara pretentii prea mari ( sa aiba totusi ac, sa fiu in siguranta la volanul ei, ect ), si eventual cat mai ieftin la reparatii. O voi folosi maxim 6 luni, pana termin cu datoriile si strang bani de alta de cca 6k euro.
M-am uitat mult spre VW golf 4, dar nu imi plac deloc motorizarile de 1.4 sau 1.6. M-as duce mai bine spre un 1.5 dci, dar nu am prea vazut pe golf4.
Ce alta masina mi-ati recomanda in banii astia? Pe net sunt multe, iar cele care arata ok sunt ieftine pentru motive: Volan dreapta, inm bulgaria sau germania, sau sunt foarte scumpe la piese, chestii pe care vreau sa le evit.
Nu ma intereseaza motor cu putere mare, masina o sa fie folosita mai mult in oras, si in week-end sa merg la ai mei la tara.

Multumesc

#2
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,024
  • Înscris: 07.11.2006
La banii aia,orice in afara de VW care sunt supraapreciate si platesti cat nu merita.

#3
notrust

notrust

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,731
  • Înscris: 09.11.2016
La 2000 euro poti alege masini cat de cat sanatoase, Opel Astra G si Ford Focus 1...., alege motorizarile pe benzina....

#4
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014

View Postnotrust, on 22 ianuarie 2017 - 20:58, said:

La 2000 euro poti alege masini cat de cat sanatoase, Opel Astra G si Ford Focus 1...., alege motorizarile pe benzina....
acum la serviciu am un Logan 1.5 diesel, si sunt foarte multumit de consum si de motor, care nu a avut nici odata probleme.....

As opta pentru diesel, pentru ca sunt obisnuit cu el, dar nu zic nu motorului pe benzina....daca am argumente sa-l aleg

#5
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Un Audi 80 B4 1,9 tdi sau 2,0 benzina . Sunt masini exceptionale daca au fost intretinute cat de cat . Gasesti sub 2000 euro si ai bani si de distributie si schimbul de ulei obligatoriu .

#6
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
Daca vrei ceva "diferit" Ford focus primul model

daca vrei o masina destul de ok si puternica / consum maricel golf 4  / VW bora

daca esti econom, logan

daca vrei sa arati ca un tampitel, ceva vw lupo Renault Clio masini urate

la 2000 nu prea ai variante

daca te crezi in stare....i ati un golf 5 sau Ford Focus 2 cu volan pe dreapta (pe dreapta sunt super ieftine) ,asta daca nu ai nevoie de masina la drumuri lungi si esti asa genul care iese prin oras doar si nu se grabeste :D

eu as tine astia 2000....6 luni merita sa mergi cu transportul in comun si iti iei una de 8000 cand o fi timpul

#7
noone2v1

noone2v1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 390
  • Înscris: 31.03.2016

View PostTheRipper, on 22 ianuarie 2017 - 20:50, said:

Salut,
Din istoria mea pe forum, stiu ca criticati persoanele care fac astfel de postari, mai ales ca suma alocata pentru o masina e relativ mica, chiar si pentru mine. Dar nu am ce face, e o situatie de urgenta, si doar atat am la dispozitie.
Am primit o oferta de loc de munca, si va trebui sa parasesc locul actual, unde am autoturism de serviciu. Am ceva datorii ( am platit in avans un credit, sa scap de dobanda ), si doar atat pot aloca pentru o masina....momentan.
Recomandati-mi in banii astia ceva fiabil, fara pretentii prea mari ( sa aiba totusi ac, sa fiu in siguranta la volanul ei, ect ), si eventual cat mai ieftin la reparatii. O voi folosi maxim 6 luni, pana termin cu datoriile si strang bani de alta de cca 6k euro.
M-am uitat mult spre VW golf 4, dar nu imi plac deloc motorizarile de 1.4 sau 1.6. M-as duce mai bine spre un 1.5 dci, dar nu am prea vazut pe golf4.
Ce alta masina mi-ati recomanda in banii astia? Pe net sunt multe, iar cele care arata ok sunt ieftine pentru motive: Volan dreapta, inm bulgaria sau germania, sau sunt foarte scumpe la piese, chestii pe care vreau sa le evit.
Nu ma intereseaza motor cu putere mare, masina o sa fie folosita mai mult in oras, si in week-end sa merg la ai mei la tara.

Multumesc

Nu ai vazut 1.5 dci pe Golf 4? Cum de?

#8
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
https://www.olx.ro/o...html#0cf0c94859

#9
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,840
  • Înscris: 26.02.2010
Opel corsa D 2006, găsești în 2 uși, fiabile și ieftine de întreținut, inclusiv 1.3 CDTI, 85 CP.

#10
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006

View Postalexandruww2, on 22 ianuarie 2017 - 21:06, said:

daca vrei sa arati ca un tampitel, ceva VW lupo Renault Clio masini urate
Urât ești tu, bă.

#11
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View PostBadBoyBlue, on 22 ianuarie 2017 - 21:14, said:


Urât ești tu, bă.

Ii zic si eu fo doo, dacă zice ceva de Twingo :roflmaofast:

#12
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View Postalexandruww2, on 22 ianuarie 2017 - 21:06, said:

daca vrei sa arati ca un tampitel, ceva VW lupo Renault Clio masini urate
tu spui masini la chestiile alea?

eu as tine astia 2000....6 luni merita sa mergi cu transportul in comun si iti iei una de 8000 cand o fi timpul
singurul sfat intelept


#13
Ythrixium

Ythrixium

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,784
  • Înscris: 04.05.2010
Bmw motan...din '84 (atentie, asta e anul de fabricatie, nu de cate ori a fost rasturnata)

#14
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Diesel in 2k euro e riscant, sunt sanse mari ca in ziua urmatoare sa mai dai atatia bani pe reparatii.
La 2k m-as uita la un Opel Corsa C 1.2 benzina sau 1.3 diesel. Polo, Golf si celelalte sunt supraevaluate si nu gasesti la 2k in stare buna.
Sau cauta un Logan in stare buna diesel, dar cam greu.

View Postericmario, on 22 ianuarie 2017 - 21:10, said:


Quote

Masina a fost luata pentru sotie are 3000 km rulati in tara se vinde pentru ca ii este frica sa mearga cu ea
termina cu anuntul asta... nu vezi ce scuze ieftine are ? A mai fost recomandata de vreo 2-3 luni... nu o cumpara nimeni.
Cand vinzi o masina o vinzi ca asa vrei, nu incerci sa cauti scuze si motive pentru care vinzi masina.

Edited by TruculMagic, 22 January 2017 - 21:29.


#15
cristi_71

cristi_71

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,157
  • Înscris: 07.07.2008

View PostTruculMagic, on 22 ianuarie 2017 - 21:37, said:

termina cu anuntul asta... nu vezi ce scuze ieftine are ?
Oare si de ceva lung si gros ii e la fel de frica sotiei?

#16
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,048
  • Înscris: 10.04.2006

View Postadisz, on 22 ianuarie 2017 - 20:58, said:

La banii aia,orice in afara de VW Golf IV care sunt supraapreciate si platesti cat nu merita.


#17
Bogdan199O

Bogdan199O

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 507
  • Înscris: 16.03.2015
Nu sunt putini bani pentru o masina buna. Poti sa gasesti un VW Golf functional sau daca nu iti trebuie atat spatiu, poti sa cauti VW Polo sau Skoda Fabia. Diesel e cam greu sa gasesti de banii aia si pentru 6 luni, daca nu vei merge mult, nu merita sa iei diesel, desi il vei vinde mai usor.

#18
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
Vad ca mai toata lumea recomanda benzina.
De ce?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate