Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#19
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Hai sa lăsăm gogoșile la o parte ca nu a inventat signature construcția pe grinzi.

Se poate spune sau nu cum se face planșeul? Adică se toarnă la fata locului sau e prefabricat?

Și cum sunt pereții despărțitori? Doar nu băgați rigips între apartamente? Proiectul în sine pare interesant păcat ca nu exista și boxe. Eu unul nu as cumpăra fără boxa.

Edited by lord hades, 20 May 2017 - 20:17.


#20
AdAn1

AdAn1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 20.10.2014
Ei spun ca au inventat roata. Posted Image I-auzi: " Totul este realizat din structura de otel si beton. Foarte multe detalii legate de tehnologie nu se pot dezvalui, fiind o tehnologie pe care noi o dezvoltam de la primul surub pana la finisaje." Tehnologiile pe care le utilizeaza sunt preluate de la cladirile cu zeci de etaje (skyscraper). Hai sa ne uitam putin pe anumite canale tematice - gen Discovery Channel -  si intelegem care sunt acele tehnologii. Degeaba ocolesc subiectul.

Edited by AdAn1, 20 May 2017 - 20:44.


#21
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017

 lord hades, on 20 mai 2017 - 20:17, said:

Hai sa lăsăm gogoșile la o parte ca nu a inventat signature construcția pe grinzi.

Se poate spune sau nu cum se face planșeul? Adică se toarnă la fata locului sau e prefabricat?

Și cum sunt pereții despărțitori? Doar nu băgați rigips între apartamente? Proiectul în sine pare interesant păcat ca nu exista și boxe. Eu unul nu as cumpăra fără boxa.

Nu am afirmat ca Signature a inventat constructia pe grinzi. Signature nu a inventat nimic, dezvoltatorul este cel care are in grija tehnologia.
Planseele/plafoanele si peretii se toarna in linnie de productie, in fabrica, in stas, sisteme de productie atent supravegheate prin managementul calitatii.
Nu se folosesc materiale gen rigips, polistiren etc.

#22
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017

 AdAn1, on 20 mai 2017 - 20:43, said:

Ei spun ca au inventat roata. Posted Image I-auzi: " Totul este realizat din structura de otel si beton. Foarte multe detalii legate de tehnologie nu se pot dezvalui, fiind o tehnologie pe care noi o dezvoltam de la primul surub pana la finisaje." Tehnologiile pe care le utilizeaza sunt preluate de la cladirile cu zeci de etaje (skyscraper). Hai sa ne uitam putin pe anumite canale tematice - gen Discovery Channel -  si intelegem care sunt acele tehnologii. Degeaba ocolesc subiectul.

Am invitat in mod constant oamenii interesati in a afla ce anume facem, sa ia contact cu persoanele din santier, indiferent daca interesul a fost acela de a cumpara sau pura curiozitate. Am invitat, pe cei ce nu au dorit sa se deplaseze personal la biroul de vanzari sau la santier, sa urmareasca descrierea proiectului de structura, facuta de dl. prof. dr. Manole Serbulea, care se regaseste pe site in sectiunea Gallery. Normal ca anumite parti din tehnologie nu se pot dezvalui si este de inteles ca e asa, e vorba de proprietate intelectuala.

#23
hercalin

hercalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 27.04.2006
Totuși azi e 28 may, contractual aveți termen de predare 31 may 2017, cum Rezolvați acest aspect? Sunt oameni care au luat bani împrumut, care nu au unde sa locuiască,  care și-au făcut niște socoteli dar nu aveți nici măcar un etaj finalizat!

#24
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Structura / scheletul se ridica cel mai repede la orice constructie. Ce dureaza mult sunt finisajele exterioare/interioare, instalatii, etc. In situatia de fata, nici macar in stadiul de structura finalizata nu s-a ajuns..... Parerea mea e ca, daca va fi gata vreodata blocul ala, va fi poate in in primavara lui 2018. Anul asta...exclus, sau poate prin vreo minune...prin iarna.
Interesant oricum.

#25
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Ziua 1 montaj parter
https://www.youtube...._id=JN5D3K80Ezo

#26
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Interesant. Intr-adevar se monteaza repede, cred ca din pdv logistic este mai greu - sa ajunga prefabricatele in flux continuu.

#27
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005

 SignatureBrasov, on 18 mai 2017 - 10:43, said:

Foarte multe detalii legate de tehnologie nu se pot dezvalui, fiind o tehnologie pe care noi o dezvoltam de la primul surub pana la finisaje.
Tehnologia asta dezvoltată de voi este agrementată în România?

#28
asilviana

asilviana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.09.2015
SignatureBrasov, pentru cei interesati, va rugam sa dati informatii privind disponibilitatea apartamentelor

#29
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Buna dimineata,

pentru detalii privind proiectul si disponibilitatile, ne puteti contacta pe signaturebrasov.ro.

#30
radunic

radunic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,033
  • Înscris: 09.08.2005
Păi v-am contactat aici - dacă tot ați binevoit să interveniți în discuție - și cred că destui potențiali clienți ar fi interesați de chestiunea agrementării tehnologiei noi cu care construiți. Nu doresc detalii ci doar asigurarea că această tehnologie este agrementată.

#31
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Buna ziua,
tehnologia de constructie pe structura metalica/ beton este agrementata la nivel mondial; materialele folosite se adapteaza in functie de standardele de constructie si au certificate de conformitate recunoscute in functie de fiecare zona.
Va asiguram ca fara toate acestea nu s-ar fi emis autorizatia de construire.
O zi frumoasa.

Edited by SignatureBrasov, 12 June 2017 - 12:55.


#32
henry77

henry77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.02.2017
buna ziua!
poate spune cineva care mai este termenul de livrare, pt ca primavara 2017 este totusi depasita, nu?

#33
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Pe reclamele din oras au lipit peste "livrare 2017" - a disparut "primavara".

S-au laudat peste tot ca au ridicat un etaj intr-o zi. Ce nu mai mentioneaza e ca dureaza o luna pana incep sa mai monteze urmatorul etaj.

Intre timp pe alte santiere se ridica un etaj pe saptamana, structura clasica.

#34
SignatureBrasov

SignatureBrasov

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.05.2017
Buna ziua.
Montajul parterului a reprezentat un record national in materie de constructii in Romania.
In continuare se lucreaza la ce va urma, am intrat in flux de productie normal, se vor ridica mai repede decat va asteptati urmatoarele etaje.
Termenul de predare asumat este octombrie 2017.

#35
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

 SignatureBrasov, on 30 iunie 2017 - 12:09, said:

Buna ziua.
Montajul parterului a reprezentat un record national in materie de constructii in Romania.
In continuare se lucreaza la ce va urma, am intrat in flux de productie normal, se vor ridica mai repede decat va asteptati urmatoarele etaje.
Termenul de predare asumat este octombrie 2017.

Si totusi, initial v-ati asumat primavara 2017 ca termen de finalizare, iar parterul l-ati ridicat dupa acest termen. Daca este sa facem regula de 3 simpla.... octombrie 2017 pare departe de realitate.
Pe 8 iunie ati postat un clip cu montajul parterului, care 'a durat o zi'. A trecut aproape o luna de atunci. Cate nivele s-au mai ridicat intre timp ?

#36
bully-mac

bully-mac

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 290
  • Înscris: 03.11.2005
Am eu o intrebare: ce o sa imi vindeti prin contract si la final ce va aparea in CF? Apartament de locuit compus din : urmeaza enumerarea,sau APARTAMENT DE SERVICIU, conform autorizatie obtinute?

Autorizatie de construire
324/09.05.2016
Solicitant: SC SIGNATURE REAL ESTATE SRL
Descriere investitie: CONTINUARE LUCRĂRI ÎNCEPUTE ÎN BAZA A.C. NR. 701/2008 ȘI SCHIMBARE DE DESTINAȚIE ÎN CLĂDIRE DE APARTAMENTE DE SERVICIU ȘI FUNCȚIUNI COMPLEMENTARE 3S, P+7+ETH, P+14+ETH
Adresa investitie: judetul Brașov, localitatea Brașov, Strada Ionescu Crum, nr. 11
Valabilitate: 12 LUNI
Durata de executie: 36 LUNI

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate