Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Signature Residence

* * * - - 1 votes
  • Please log in to reply
173 replies to this topic

#145
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
Succes, speram sa puteti primi usor banii inapoi.

#146
Naescu

Naescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2017
Salut Teddyu
Trebuie sa ne organizam pt recuperarea banilor. Spune-mi te rog dacă s-a organizat vreun grup sa putem acționa în acest sens.
Am plătit factura multi bani dar mi-am pierdut increderea



#147
teddyu

teddyu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 05.07.2017
Salut.
    Naescu trimite pe privat mesaj cum te gasesc pe facebook si iti explic acolo mai multe.

#148
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Prin tirg umbla vorba cum ca Camarzan a cam plecat cu banii prin tari mai calde.
Eu unul va doresc sa nu fie adevarat, dar exista experienta Tampa Gardens...

#149
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Chiar, nici la targul imobiliar de sapt trecuta care s-a tinut la 2 pasi de ei nu erau prezenti.
Era suspect de la inceput, acum cred ca e limpede situatia. Imi pare tare rau de oamenii care au investit energie si bani acolo. Cred ca e groaznic sentimentul...si cred ca va fi un chin sa se recupereze vreun ban de la asa oameni.
App...La biroul de vanzari de la ei, mai e ceva activitate, cineva? Ca pe santier bate vantul bine de tot de ceva timp...

Edited by badboy_marius, 11 October 2017 - 20:16.


#150
anna's studio

anna's studio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 07.02.2005

View Postbadboy_marius, on 11 octombrie 2017 - 20:12, said:

Chiar, nici la targul imobiliar de sapt trecuta care s-a tinut la 2 pasi de ei nu erau prezenti.
Era suspect de la inceput, acum cred ca e limpede situatia. Imi pare tare rau de oamenii care au investit energie si bani acolo. Cred ca e groaznic sentimentul...si cred ca va fi un chin sa se recupereze vreun ban de la asa oameni.
App...La biroul de vanzari de la ei, mai e ceva activitate, cineva? Ca pe santier bate vantul bine de tot de ceva timp...

Cei de la vanzari sunt la birou. Am fost saptamana trecuta. Si am ramas cu un gust amar, pentru ca era acolo cineva care urla la ei. Sunt lucruri pe care nu le inteleg, oamenii aia nu sunt acolo ca sa construiasca, ci sa vanda si sa pastreze relatia cu noi, cumparatorii. Si eu sunt ingrijorata ca am dat banii si nu stiu ce va fi, dar nu am nimic cu cei de la vanzari, ei au fost ireprosabili mereu si nu ii consider responsabili de nimic din ce nu tine de treaba lor.
Sa fi mers la targ sa spuna ce? Tot cei doi ar fi trebuit sa mearga si tot acelasi lucru l-ar fi spus.. pana nu misca fabrica si santierul, cred ca sunt intr-o situatie neplacuta

#151
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu cred ca ar trebui sa va cereti banii inapoi, din moment ce n-ati primit nimic. Poate aveti vre-o sansa...

#152
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Cand iti construiesti niste vise, planuri, strangi cureaua si faci sacrificii sa strangi un ban sa iti cumperi un loc al tau, cand te vezi deja in viitor cum iti prospera viata in noua casa, platesti si esti de buna credinta si apoi vezi cum ti se naruie tot din cauza unor ,business mani' care si-au batut joc de familia ta, de munca ta si de tine ca om, ca individ...ce faci? Unde e primul loc unde mergi sa ceri lamuriri si solutii? Nu au vanzatorii treaba, dar totusi reprezinti o companie care tocmai a tras o tzeapa multor oameni. Eu unu mi-as da demisia de acolo daca as fi in locul lor...sa nu fiu partas si bagat in acelasi rahat.
Ce sa caute la targ? Pai sa vanda...sa fie prezenti, daca tot sustin ei ca e totul inregula si sub control si ca se munceste in fabrica aia pe branci. Macar 1-2 etaje de mai aruncau acolo sa vada lumea ca misca ceva...deveneau mai credibili, dar chiar si-asa s-ar fi imbatat oamenii cu apa rece.
Iar cu recuperatul banilor in situatii de genu...dumnezeu cu mila...

#153
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
http://www.bizbrasov...iard-de-dolari/

Care ati investit aici? Cica atata face investitia, un miliard de dolari!

Edited by popicoo, 17 October 2017 - 15:09.


#154
carlisian

carlisian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 19.07.2007

View Postpopicoo, on 17 octombrie 2017 - 15:09, said:

http://www.bizbrasov...iard-de-dolari/

Care ati investit aici? Cica atata face investitia, un miliard de dolari!

Vaaai mama mea .... ce teapa ...

#155
Boringotella

Boringotella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.09.2014

View Postcarlisian, on 17 octombrie 2017 - 15:40, said:


Vaaai mama mea .... ce teapa ...
Îmi pare rău de oamenii care au dat banii deja. Eu cred că omul e demult "plecat"

#156
Kocs79

Kocs79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.10.2017
Buna, ce vesti mai aveti de la Signature in legatura cu proiectul lor? Noi am sunat sapt. trecuta si am aflat ca d-na Madalina Marcu si-a dat demisia, iar in momentul de fata au un audit extern care le-au blocat lucrarile... este posibil ca in urma acestui audit sa intre firma in insolventa....ce sanse avem sa ne recuperam banii? Presa stie de aceasta noua tepa imobiliara?

#157
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View PostKocs79, on 19 octombrie 2017 - 07:51, said:

Buna, ce vesti mai aveti de la Signature in legatura cu proiectul lor? Noi am sunat sapt. trecuta si am aflat ca d-na Madalina Marcu si-a dat demisia, iar in momentul de fata au un audit extern care le-au blocat lucrarile... este posibil ca in urma acestui audit sa intre firma in insolventa....ce sanse avem sa ne recuperam banii? Presa stie de aceasta noua tepa imobiliara?
Dacă zici o rugăciune poate recuperezi... altfel, slabe șanse.

Edited by blotunga, 19 October 2017 - 15:16.


#158
adrian_h2

adrian_h2

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 01.07.2017

View Postanna, on 12 octombrie 2017 - 08:30, said:


Cei de la vanzari sunt la birou. Am fost saptamana trecuta. Si am ramas cu un gust amar, pentru ca era acolo cineva care urla la ei. Sunt lucruri pe care nu le inteleg, oamenii aia nu sunt acolo ca sa construiasca, ci sa vanda si sa pastreze relatia cu noi, cumparatorii. Si eu sunt ingrijorata ca am dat banii si nu stiu ce va fi, dar nu am nimic cu cei de la vanzari, ei au fost ireprosabili mereu si nu ii consider responsabili de nimic din ce nu tine de treaba lor.
Sa fi mers la targ sa spuna ce? Tot cei doi ar fi trebuit sa mearga si tot acelasi lucru l-ar fi spus.. pana nu misca fabrica si santierul, cred ca sunt intr-o situatie neplacuta

Cei de la vanzari au si ei vina lor. Au mintit clientii. Au mintit inclusiv pe acest forum ca nu exista legaturi cu fosta firma si ca Dan Camrzan nu este printre investitori. Daca lumea ar fi stiut de la inceput cine e in spatele proiectului, ar mai fi platit cineva avans ?

#159
emanon_bv

emanon_bv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2017
Se pare ca trebuie sa ne organizam ca sa recuperam avansul. Ar trebui sa organizam o intalnire  cu totii sa vedem ce putem face. Trebuie sa luam legatura cu un avocat si sa facem demersurile necesare in grup. Posibil sa avem mai multe sanse asa.
Eu sincer speram sa nu se ajunga aici. Posted Image
Daca ne miscam repede mai putem recupera ceva banuti cu ajutorul unui avocat. Daca se declara insolventa adio bani...............................

Edited by emanon_bv, 20 October 2017 - 13:49.


#160
Kocs79

Kocs79

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.10.2017
Da, insa vom putea face demersurile abia incepand cu 01.01.2018. Pana atunci este fixat termenul de gratie din antecontacte.

#161
emanon_bv

emanon_bv

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.10.2017
Sunt de parere ca daca facem lucrurile acestea in grup avem sanse. Daca mergem unul cate unul suntem legati de termenul de gratie din antecontract. Daca mergem toti cu avocat cred ca nu au ce face. Pana la urma apelam la toate caile posibile. Avocat, televiziune, presa, protectia consumatorilor, etc. Nu trebuie sa ne lasam batuti ca altfel adio bani. Ma gandesc ca sunt persoane care au platit integral.
Ar trebui cumva sa avertizam si potentialii cumpratori sa nu mai plateasca avans si alte minuni.
Cu cateva zile in urma am fost pe acolo si erau persoane interesate sa cumpre.

#162
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 872
  • Înscris: 07.03.2012
Ia uite ce scrie aici: http://www.bizbrasov...decembrie-2018/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate