Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Sfaturi pentru schimb J5 2016..

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Deci intr-un final am luat J5 2016.... dar nu e ceea ce ma asteptam, rezolutia ecranului e ciudatica, parca nu e adaptata bine la cei 5.2 inch. Sincera sa fiu, J5 2015 al meu era mult mai rapid si mai bun ca J5 2016, desi nu credeam ca o sa spun asta.

Problema este ca nu reusesc inca sa il vand... i-am mai scazut si pretul. As vrea sa fac schimb cu P9 lite, dar nu am gasit pana acum. Aveti vreun sfat despre un alt telefon cu care sa schimb?

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Ar mai fi si Huawei Honor 7 Lite sau Motorola Moto G4.  De ce nu ai ascultat de sfaturile noastre si ai cumpărat J5 2016?

#3
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Honor 7 lite nu se gaseste pe olx delocc.

Nu am "ascultat" pentru ca la P9 lite, camera frontala mi se parea mai slaba decat la J5, in sensul ca nu era wide si parea sa aiba mai mult noise. Si eu fac multe selfieuri, nu de pitzi daca la asta va ganditi, ci cand ies cu prietenii si voiam ceva wide. Numai ca stau si compar si J5 2015 mi se pare muuult mai bun decat asta nou care teoretic ar trebui sa fie o imbunatatire. dar e doar la partea de memorie interna si baterie.

#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Cat ceri pe j5 2016 ? Ai garantie ? E in stare perfecta ? Daca da, ar trebui sa il poti vinde cu vreo 650-700lei. Mai pui 100-150lei si cumperi de pe olx un p9 lite, sau la 950 parca gasesti la emag :)

#5
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
Am garantie, stare perfecta, il am de o saptamana si jumatate, luat sigilat. el merge f bine, doar ca la rezolutie mi se pare ciudat. la camera e la fel ca J5 2015. si are niste efecte de tranzitii care mi se par inutile si e bloatware cum zic unii. in rest nu am ce sa ii reprosez. dar cred ca m-am cam saturat de Samsung.

Si eu sper sa il dau, dar vad ca fara succes, si e impecabil. poate ca e ianuarie si nu are lumea bani dupa sarbatori... dar nu stiu ce sa mai cred.

Edited by Noleafclover, 22 January 2017 - 15:02.


#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Depinde si cat ceri pe el si zona unde l-ai scos de vanzare. Daca l-ai scos intr-o comuna o sa-l dai greu, in general daca ia cineva de pe olx, vrea sa-l vada personal si sa-l testeze.
Daca l-ai pus intr-un oras mare la un pret bun, ar trebui sa il dai repede.

#7
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
se pare ca nu conteaza orasul. In Bucuresti sunt si aici l-am pus la vanzare. dar... nimic de o saptamana.

#8
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013

View PostNoleafclover, on 22 ianuarie 2017 - 15:01, said:

Am garantie, stare perfecta, il am de o saptamana si jumatate, luat sigilat.
L-ai cumparat de la un magazin online sau de la o persoana fizica?

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Vezi ca ti-am dat mesaj privat.

#10
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
J, A, C astea sunt telefoane mult mai proaste decat S-urile. Sa nu aiba toata lumea cam acelasi telefon de la brandul samsung, deasta sunt facute. Sunt telefoane de calitate jalnica, supraevaluate inclusiv S1-S5. Eu nu mi-as da HTC one M8 pentru o porcarie made in 2017, chiar daca ma rade x,y ca vezi doamne e din 2014

Edited by Claudiu998, 22 January 2017 - 15:25.


#11
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
de la o persoana fizica l-am luat.

#12
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
topicu asta imi miroase mai mult  a ,,caut client j 2016 sau vand j2016,, decat a nemultumire sau schimb

Edited by vio1971, 22 January 2017 - 15:49.


#13
pupama

pupama

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,557
  • Înscris: 15.05.2010
si ceri pe el. 600 e bine?

#14
diegodanny

diegodanny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,354
  • Înscris: 01.07.2015
Ai dat banii pe o bucata de plastic ordinara pe care scrie Samsung.

"Mi-am cumparat telefon samsung j5 2016 cu ecran de 5.2 inch si procesor Snapdragon 410"
" Asa ? Si procesorul nu ti se pare slab ? Are cam aceleasi specificatii ca J5 2015 pe care l-ai avut "
" Ce ma ? E model mai nou, e din 2016 samsung, e de firma, pe mine ma intereseaza sa scrie samsung pe el "
" Ok..dar puteai sa-ti cumperi unul mult mai performant cum ar fi huawei p9 "
" Cum sa cumpar telefon huawei ? Nu e de firma ba ! "

Cam asa e in mintea ta =))

Edited by diegodanny, 22 January 2017 - 16:04.


#15
Noleafclover

Noleafclover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 203
  • Înscris: 05.07.2010
am scris mai sus ce a fost in mintea mea, dar nu ai citit. tare mult imi mai plac "generalizarile" astea... nu stiu care e satisfactia sa aruncati asa cu vorbe rautacioase ca astia cu Samsung nu au nimic in cap. nici macar nu sunt cu vreo firma, asa a fost conjunctura. dar in fine... daca asta iti face egoul sa pulseze de fericire ca uite ce prost e ala cu samsung.... then be it

#16
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpupama, on 22 ianuarie 2017 - 15:58, said:

si ceri pe el. 600 e bine?

tinand cont ca in magazin e 1000lei modelul single sim (care e mai reusit ca ala dual), 700lei ar putea sa ia pe el. Daca te intereseaza da-i mesaj Posted Image  (practic, castigi 30% din valoarea lui).

#17
Reniz

Reniz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 27.12.2016
De vandut, il poti vinde, orice se vinde la pretul potrivit.
Daca nu ai reusit sa-l vinzi pana acum, trebuie sa-l faci "chilipir", sa pui un pret care sa atraga lumea... daca vrei sa-l vinzi rapid, uita-te pe OLX la pretul telefoanelor identice si pune-l si tu la minim pe al tau.
Vad ca si pe aici, prin topic, ai primit oferte de 600-700 lei.

#18
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,449
  • Înscris: 26.02.2012
Sa fie invatare de minte cand faci un topic si toti zic nu lua X nu lua X nu lua X...tu sa zici la final gata am luat X...
Acum in loc sa stai fara griji cu un P9 lite nou, te chinui sa dai tel ala pe olx ca sa ti iei un P9 lite sh...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate