Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Familie cu doi copii din Bucuresti, are mare nevoie alimente.

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#1
lumi27

lumi27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.10.2010
Buna ziua! Va contactez pentru o familie din Bucuresti, cu doi copii, care are o situatie financiara nu foarte buna. Familia a trebuit sa se mute cu chirie in regim de urgenta.
Familia Tudorache trece printr-un regres financiar, desi ambii parinti lucreaza, tatal nu si-a primit salariul de 2 luni. Copii familei: o fetita de 11 ani si 1 luna si un baiat de 4 ani si 4 luni.
Tatal lucreaza ca agent de paza la un depozit de medicamente iar mama ca femeie de serviciu, la bloc, pe un salariu foarte mic.
Apartamentul in care stau acum este confort 2 si au nevoie de o mocheta/covor ingust pentru hol, gresia e foarte rece pentru copii.
Pe langa alimente, ei au nevoie de hainute iar mama are are nevoie urgent de incalaminte de iarna marimea 39.

Pentru detalii personale in legatura cu familia Tudorache va stau la disozitie pe privat.

#2
vio1971

vio1971

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 757
  • Înscris: 30.11.2016
ce mai zici de aia de prin vagauni de munte ,am vazut copii care nu dadeai pe hainele de pe ei nici 5 lei
astia din Bucuresti au ajuns saraci ?!!

#3
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016
Da-mi si mie detalii pe privat te rog.

#4
jeffy86able

jeffy86able

    True Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,513
  • Înscris: 06.01.2012
Nu trebuie sa dai.
Dar elibereaza topicul, ca ridici prafu'.

#5
lumi27

lumi27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.10.2010

View Postpink_flamingo, on 22 ianuarie 2017 - 14:37, said:

Da-mi si mie detalii pe privat te rog.

Trimis

#6
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View Postlumi27, on 22 ianuarie 2017 - 14:19, said:

Buna ziua! Va contactez pentru o familie din Bucuresti, cu doi copii, care are o situatie financiara nu foarte buna. Familia a trebuit sa se mute cu chirie in regim de urgenta.

Saraci si fuduli pe deasupra . Cred ca trebuie sa-si caute un job mai bine platit tatal copiilor . Ca deaia a facut doi copii , s-a bazat ca poate sa-i intretina . Daca era cazut bolnav la pat mai era de inteles . Decat sa cerseasca aici mai bine iese in strada . Paznicii au timp berechet sa mai faca si altceva , ca nu face efort fizic . Sa iasa la deszapezit masini , se castiga foarte bine .

#7
djl

djl

    Smrt faąizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,498
  • Înscris: 13.06.2004
Dacă nu dai 10-15 lei o dată-n viaţă nu îţi vor mai rămâne bani de televizor cu diagonala de 1 m?   :huh:

#8
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,431
  • Înscris: 16.03.2004
Din câte știu eu, Bucureștiul nu este zonă defavorizată.Posted Image

#9
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Excelent, bine ca au putut face 2 copii... iar ca job-uri si-au ales ce era mai bun. Posted Image

#10
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Omul ala e chiar tampit daca  sta de 2 luni sa-si primeasca banii. La prima scuza hai ca mai merge, dar de la a doua esti chiar prost daca mai pui botul... mai ales cand stii ce ai acasa.

#11
pink_flamingo

pink_flamingo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 27.05.2016
Hai ma, lasati filozofiile. E un topic despre ajutor., Puteti ajuta bine, nu la fel de bine.
Nu cred ca vrea sa vada cineva pe aici consideratii filozofice.

Indiferent ce alegeri faci in viata uneori lucrurile ies rau. Si atunci e nevoie de un pic de ajutor si nu picioare in spate.

#12
Claudiu998

Claudiu998

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 02.09.2016
Romanu e si prostPosted Image  Apar cazuri pe la televiziuni cu familii foarte sarace, dar care au 7-8-15 copii. Case fara geamuri, dorm 5 intr-un pat, abia au ce sa manance dar ei fac multi copii, echipa de fotbal si rezerve. Ai cu ce sa ii intretii faci, nu ai, abtine-te.
Omu' mai avanseaza, schimba locu de munca...Parca unii vor dinadins sa ramana pe loc

#13
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015

View Postpink_flamingo, on 22 ianuarie 2017 - 15:27, said:

Hai ma, lasati filozofiile. E un topic despre ajutor., Puteti ajuta bine, nu la fel de bine.
Nu cred ca vrea sa vada cineva pe aici consideratii filozofice.

Indiferent ce alegeri faci in viata uneori lucrurile ies rau. Si atunci e nevoie de un pic de ajutor si nu picioare in spate.


Se ajuta persoane bolnave, sau care au ramas singuri... nu 2 oameni care muncesc (portar si femeie de servici)... si se trezesc, ca mai fac si 2 copii. Altii sa le poarte de grija pentru ca s-au distrat de 2 ori Posted Image .
Cunosc adolescenta care a ramas fara mama, iar la 3 luni taicas-o a murit intr-un accident de masina mergand la lucru ca sa ii asigure un trai mai bun, iar rudele in loc sa o ajute, i-au luat bani inclusiv de maruntisuri (de cateva zeci sau sute de lei). De aia ce zici ? Nu de 2 ratati care fac copii si nu sunt capabili sa se intretina pe ei. Posted Image

Edited by TruculMagic, 22 January 2017 - 15:42.


#14
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postlumi27, on 22 ianuarie 2017 - 14:19, said:

Buna ziua!

E de apreciat gestul tau, totusi era de preferat sa nu fi dat numele familiei in cauza.
Succes!

#15
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,431
  • Înscris: 16.03.2004
Sunt mulți care se chinuie să ajungă cu domiciliul în București, și nu pot, deși muncesc din greu.

View Postericmario, on 22 ianuarie 2017 - 15:34, said:

E de apreciat gestul tau, totusi era de preferat sa nu fi dat numele familiei in cauza.
Succes!


Aiurea...Tudorache este un nume destul de comun.

#16
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,200
  • Înscris: 03.08.2010

View Postericmario, on 22 ianuarie 2017 - 15:34, said:


E de apreciat gestul tau, totusi era de preferat sa nu fi dat numele familiei in cauza.
Succes!
De ce? Sa nu-mi spui ca le cauzează vreun prejudiciu de imagine?Era o replica intr-un film:La banii lor nu si permit sa mai aibă i demnitate.

#17
lik_lights

lik_lights

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,153
  • Înscris: 31.08.2009
Contacteaza administratorii,acolo ai mai mari sanse de ajutor decat de aici! https://www.facebook...luntariprovita/

#18
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,675
  • Înscris: 22.11.2007
Doamne fereste, cata rautate exista pe acest pamant... :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate