Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

DIGI zte zxhn f660 rv1

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,191
  • Înscris: 18.04.2008
Îți iei Kaon-ul și un kit powrline.

#20
PSFLORIO

PSFLORIO

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.11.2007
Salut ! Am si eu ZTE F660RV1, am cablu de la el in TV (nu are wifi) si vreau, cu o tableta conectata la el pe wifi, sa vad un film de pe tableta pe tv, la vechiul router mergea... Vreau sa stiu daca suporta si ce trb activat / dezactivat din router ?
Multumesc.

#21
PumaK1ng

PumaK1ng

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 17.07.2017
Va salut. Stiu ca redeschid discutia după mult timp, dar am o intrebare. Am urmat întocmai pașii lui Renegade18 si functioneaza. Intrebarea este cum fac ca semnalul sa fie preluat automat de device -uri în funcție de care sunt mai aproape? De exemplu daca am laptopul în cameră cu ont-ul sa ia semnal de la el si daca ma mut de lângă el mai aproape de router sa se schimbe singur pe semnalul dat de router. Am observat ca odata ce il conectez ramane cu acea conexiune. Iar daca vreau sa ma schimbe pe router pentru ca eu stiu ca sunt departe de el trebuie să ii dau disconect apoi sa ma conectez din nou. Sper ca m-am facut inteles. Multumesc.

#22
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Iti trebuie echipamente ce stiu sa faca asta. La Asus de exemplu se numeste Roaming Assistant.

#23
PumaK1ng

PumaK1ng

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 17.07.2017
Am un tp link 1043nd

#24
danny_07

danny_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.01.2008
Salutare. Am acelasi ONT, respectiv ZTE zxhn f660 rv1, am scos router-ul meu si am incercat sa testez viteza pe direct, legat la ONT. Conexiunea merge, insa nu pot accesa pagina router-ului (192.168.1.1). ONT-ul este setat in mod bridge, dar din cate stiu, ar fi trebuit sa pot intra pe pagina lui. Am deschis setarile firewall-ului, am creat inbound si outbound rules pentru portul 80, care initial am crezut ca ar putea fi blocat, dar pagina tot nu o pot accesa. Ma poate ajuta cineva cu ceva idei? Merci mult, seara buna!

#25
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Dacă-i în mod bridge, nu ai acces la interfața LAN, de pe portul ethernet, că de aceea ai acces direct la VLAN-ul prin care comunici cu serverele PPPoE. La ce îți trebuie? Poți încerca să te conectezi pe Wi-Fi, să vezi dacă îți permite.

Edited by mhanor, 10 June 2018 - 20:15.


#26
danny_07

danny_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.01.2008
Ok, am inteles, multumesc mult. Aveam impresia ca te poti conecta la el chiar daca e setat in mog bridge.

Edit. pe wireless nu ma pot conecta, nu stiu parola! Poate imi scapa mie ceva!

Edited by danny_07, 10 June 2018 - 20:21.


#27
madmih77

madmih77

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.05.2016
La mine a mers cu aceste setari.

Attached Files



#28
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Vin si eu cu o intreare. Am trecut pe fibra si mi-au instalat un modem de la ZTE, ultimul model ceva fabricatie in 2018 (rv1 cred). Viteza la wi-fi este mizerabila si as dori sa imi conectez routerul vechi la el, doar ca in orice port pun (GE sau FE) , nu are conexiune la internet. Ceva sugestii ?

#29
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Sa iti configurezi routerul ca AP sau sa iti faca redeseul ont-ul(nu modemul) ZTE in bridge.

#30
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Ce inseamna AP? Deci in principal ar trebui sa ii chem pe ei ca am inteles ca nu toate sunt in bridge , probabil de aia nici nu am semnal de internet pe router.

#31
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Access point. Nu au ce sa faca ei in locatie. Modificarea in bridge se face de la distanta.

#32
xitgl

xitgl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 01.05.2018

 danezubc, on 26 iunie 2018 - 20:50, said:

Vin si eu cu o intreare. Am trecut pe fibra si mi-au instalat un modem de la ZTE, ultimul model ceva fabricatie in 2018 (rv1 cred). Viteza la wi-fi este mizerabila si as dori sa imi conectez routerul vechi la el, doar ca in orice port pun (GE sau FE) , nu are conexiune la internet. Ceva sugestii ?

Sau iti pui routerul tau si in portul WAN pui cablul care vine de la ONT , conectat in portul GE. Desigur in setarile routerului tau trebuie sa ai bifat modul de conectare DHCP, si iti merge brici!

#33
danny_07

danny_07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 11.01.2008
Cea mai simpla solutie s-a dat mai sus, faci sesizare din contul RDS cu rugamintea de a-ti configura ONT-ul (router-ul) in mod bridge si cu un pic de bafta, in maxim o ora se rezolva!

#34
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Multumesc pentru raspunsuri !

#35
danezubc

danezubc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 01.03.2014
Am incercat cu DHCP si e deja setat pe enable la router (TP LINK). Ideea e ca am conectat laptopul la modem (ONT) cu cablu la portul GE si am internet. Deci presupun ca nu mai trebuie facut niciun bridge din moment ce am internet. Dar de ce nu isi ia routerul internet oare ?

#36
craiova70

craiova70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 01.12.2010

 xitgl, on 27 iunie 2018 - 11:55, said:



Sau iti pui routerul tau si in portul WAN pui cablul care vine de la ONT , conectat in portul GE. Desigur in setarile routerului tau trebuie sa ai bifat modul de conectare DHCP, si iti merge brici!

Merge, dar nu depaseste 60Mbs. Routerul este 300Mbs si conexiunea la fel.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate