Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

problema wireless windows 7

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
RAKSONE

RAKSONE

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2016
salut, am o problema cu wireless-ul, cand ma joc cs pe wireless am lag insa pe cablu nu am. cand aveam windows 8 / 10 mergea bine pe wireless, pe 7 nu stiu dc nu merge.. ma gandeam sa fie de la driver dar e updatat..

#2
Anonyymous

Anonyymous

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 27.02.2012
Incearca totusi o reinstalare a driverului pentru wireless, foloseste chiar si un program de scanat de drivere lipsa si instalat, ceva gen drivr booster. Dar de ce ai revenit de la win 8/10, la win 7?

#3
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Ai semnal bun? La wireless ai nevoie de semnal puternic altfel pierzi pachete si apar probleme.  
Daca la semnal in bara de jos vezi 2-3 linii, incearca sa muti ori router-ul, ori...unitatea.  
Wireless-ul nu este indicat pentru jocuri, daca ai posibilitatea sa folosesti cablu, ramai pe cablu, este mai bine din toate punctele de vedere.

#4
RAKSONE

RAKSONE

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2016

View PostAnonyymous, on 21 ianuarie 2017 - 20:06, said:

Incearca totusi o reinstalare a driverului pentru wireless, foloseste chiar si un program de scanat de drivere lipsa si instalat, ceva gen drivr booster. Dar de ce ai revenit de la win 8/10, la win 7?
am revenit la windows 7 pentru ca pe celelalte am prea putine fps-uri..

View Poststone_crash_wolf, on 21 ianuarie 2017 - 20:57, said:

Ai semnal bun? La wireless ai nevoie de semnal puternic altfel pierzi pachete si apar probleme.  
Daca la semnal in bara de jos vezi 2-3 linii, incearca sa muti ori router-ul, ori...unitatea.  
Wireless-ul nu este indicat pentru jocuri, daca ai posibilitatea sa folosesti cablu, ramai pe cablu, este mai bine din toate punctele de vedere.
stau cu laptopul fix langa router insa e nasol, daca mai vreau sa mut laptopul de pe birou trebuie sa scot cablul si ma cam incomodeaza..

Edited by RAKSONE, 22 January 2017 - 01:49.


#5
Kinetix

Kinetix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 25.10.2005
Vă salut, prieteni.
Ca să nu mai deschid un topic nou, voi posta aici. Sper că e bine așa.

Aș dori să partajez conexiunea de internet pe cablu, cu telefonul mobil, prin WiFi.

Laptopul este HP Elitebook 2570p și rulează Windows7 Pro 32 bit.  Are conexiune prin cablu la internet. Am setat un hot-spot wifi pe el și are putere mare de semnal.
Însă nu permite conexiunea la internet a telefonului mobil prin el.
Cele două aparate se conectează, se văd reciproc, dar mobilul nu poate accesa internetul.

Ce setări trebuie să mai fac pentru a rezolva problema?
Vă mulțumesc.

Atașez ceva poze.

Attached Files


Edited by Kinetix, 20 September 2017 - 10:44.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate