Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Cetatea cea Mare-Babilonul cel Mare , apocaliptic

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1384 replies to this topic

#325
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View PostDude_2nd, on 26 aprilie 2017 - 06:29, said:

Dregatoreii de azi sunt lumesti, fara legatura cu Imparatia lui Dumnezeu si Noul Sau Legamant.

Sa stii ca si dregatorii "de ieri" tot lumesti erau. Si dregatorii de care vorbeste Pavel in Romani tot lumesti sunt.

"Pentru ca prin El au fost facute toate lucrurile care sunt in ceruri si pe pamant, cele vazute si cele nevazute: fie scaune de domnii, fie dregatorii, fie domnii, fie stapaniri. Toate au fost facute prin El si pentru El." - Col 1:16


Posted Image

Edited by SILIKA, 26 April 2017 - 22:23.


#326
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostSILIKA, on 25 aprilie 2017 - 23:02, said:

Problema este ca daca ajungi la Judecata inaintea lui Dumnezeu, ai cam incurcat-o... Sfintii nu ajung la judecata, pentru ca ei au pacatele iertate. Nu au pentru ce sa mai fie judecati. Iar acolo unde scrie ca "toti ne vom infatisa inaintea scaunului de judecata", pentru credincios este in vederea rasplatirii din cer [nu confunda rasplata sfintilor de la aceasta judecata cu mantuirea]. Din contra, sfintii vor judeca lumea.

"2. Nu stiti ca sfintii vor judeca lumea? Si daca lumea va fi judecata de voi, sunteti voi nevrednici sa judecati lucruri de foarte mica insemnatate?

3. Nu stiti ca noi vom judeca pe ingeri? Cu cat mai mult lucrurile vietii acesteia?" - 1 Corinteni 6


Deci in nici un caz nu depinde in integralitate de noi. Din contra, toate sperantele noastre trebuie sa ni le punem in Isus, ca intr-un final toata Slava sa fie a Lui.

Pavel spune:

"10. Prin harul lui Dumnezeu sunt ce sunt." 1 Cor 6

Erezie. Absolut toți vom fi judecați de Hristos, printr-o judecată particulară, așa să știi.

#327
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postmario_bril, on 26 aprilie 2017 - 22:54, said:

Erezie. Absolut toți vom fi judecați de Hristos, printr-o judecată particulară, așa să știi.

Dar crestinul nu in vederea mantuirii. Prin sangele lui Hristos, avem pacatele iertate.

"Pentru ca le voi ierta nelegiuirile si nu-Mi voi mai aduce aminte de pacatele si faradelegile lor." - Evrei 8:12


Daca te infatisezi inaintea lui Hristos cu pacatele iertate, deci neprihanit, nu mai poti fi tras la raspundere pentru ele. Deci o judecata in vederea mantuirii nu mai este justificata, din moment ce ai pacatul iertat.

"24. Adevarat, adevarat va spun ca cine asculta cuvintele Mele si crede in Cel ce M-a trimis are viata vesnica si nu vine la judecata, ci a trecut din moarte la viata." - Ioan 5:24


"16. Caci insusi Domnul, cu un strigat, cu glasul unui arhanghel si cu trambita lui Dumnezeu, Se va cobori din cer, si intai vor invia cei morti in Hristos.

17. Apoi, noi cei vii, care vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei in nori, ca sa intampinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi totdeauna cu Domnul."


Edited by SILIKA, 27 April 2017 - 06:41.


#328
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostSILIKA, on 27 aprilie 2017 - 06:33, said:

Dar crestinul nu in vederea mantuirii. Prin sangele lui Hristos, avem pacatele iertate.

"Pentru ca le voi ierta nelegiuirile si nu-Mi voi mai aduce aminte de pacatele si faradelegile lor." - Evrei 8:12


Daca te infatisezi inaintea lui Hristos cu pacatele iertate, deci neprihanit, nu mai poti fi tras la raspundere pentru ele. Deci o judecata in vederea mantuirii nu mai este justificata, din moment ce ai pacatul iertat.

"24. Adevarat, adevarat va spun ca cine asculta cuvintele Mele si crede in Cel ce M-a trimis are viata vesnica si nu vine la judecata, ci a trecut din moarte la viata." - Ioan 5:24


"16. Caci insusi Domnul, cu un strigat, cu glasul unui arhanghel si cu trambita lui Dumnezeu, Se va cobori din cer, si intai vor invia cei morti in Hristos.

17. Apoi, noi cei vii, care vom fi ramas, vom fi rapiti toti impreuna cu ei in nori, ca sa intampinam pe Domnul in vazduh; si astfel vom fi totdeauna cu Domnul."

Jertfa lui Hristos a deschis doar calea către mântuire. Mântuirea însă stă în mâinile noastre, prin jertfa noastră, cea a pocăinței, a renunțării de păcate, adică jertfa virtuților. Citatele oferite de tine nu explică acest lucru, ele referindu-se la cei care au ales deja această jertfă.

#329
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postmario_bril, on 27 aprilie 2017 - 08:45, said:

Jertfa lui Hristos a deschis doar calea către mântuire. Mântuirea însă stă în mâinile noastre, prin jertfa noastră, cea a pocăinței, a renunțării de păcate, adică jertfa virtuților. Citatele oferite de tine nu explică acest lucru, ele referindu-se la cei care au ales deja această jertfă.

Citatele oferite explica ca nu mai exista judecata pacatelor pentru cel credincios. Daca esti iertat, nu mai ai pentru ce sa fi judecat. A fost Isus judecat si pedepsit pentru pacatul tau.

"El a purtat pacatele noastre in trupul Sau, pe lemn..." - 1 Petru 2:24


"4. Totusi El suferintele noastre le-a purtat, si durerile noastre le-a luat asupra Lui, si noi am crezut ca este pedepsit, lovit de Dumnezeu si smerit.

5. Dar El era strapuns pentru pacatele noastre, zdrobit pentru faradelegile noastre. Pedeapsa care ne da pacea a cazut peste El, si prin ranile Lui suntem tamaduiti." -


Legat de "jertfa noastra", in pilda "robului netrebnic" Isus Hristos spune urmatoarele cuvinte:

"7. Cine dintre voi, daca are un rob care ara sau paste oile, ii va zice, cand vine de la camp: "Vino indata si sezi la masa"?

8. Nu-i va zice mai degraba: "Gateste-mi sa mananc, incinge-te si slujeste-mi pana voi manca si voi bea eu; dupa aceea, vei manca si vei bea si tu"?

9. Va ramane el indatorat fata de robul acela, pentru ca robul a facut ce-i fusese poruncit? Nu cred.

10. Tot asa si voi, dupa ce veti face tot ce vi s-a poruncit, sa ziceti: "Suntem niste robi netrebnici; am facut ce eram datori sa facem."


Inlocuieste Stapan cu Dumnezeu, rob cu om. Rezulta: "Va ramane Dumnezeu indatorat fata de omul acela, pentru ca omul a facut ce-i fusese poruncit? Nu cred."

"13. Sa ascultam, dar, incheierea tuturor invataturilor: Teme-te de Dumnezeu si pazeste poruncile Lui. Aceasta este datoria oricarui om." - Eclesiastul 12


"9. Dupa aceea m-am uitat si iata ca era o mare gloata pe care nu putea s-o numere nimeni, din orice neam, din orice semintie, din orice norod si de orice limba, care statea in picioare inaintea scaunului de domnie si inaintea Mielului, imbracati in haine albe, cu ramuri de finic in maini;

10. si strigau cu glas tare si ziceau: "Mantuirea este a Dumnezeului nostru, care sade pe scaunul de domnie, si a Mielului!" - Apoc 7


Edited by SILIKA, 28 April 2017 - 12:21.


#330
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

View PostSILIKA, on 28 aprilie 2017 - 12:14, said:

Citatele oferite explica ca nu mai exista judecata pacatelor pentru cel credincios. Daca esti iertat, nu mai ai pentru ce sa fi judecat. A fost Isus judecat si pedepsit pentru pacatul tau.

Nu a fost judecat pentru nici un pacat de al tau. Astea's abureli . Singurul lucru care conteaza e ce vei deveni la sfarsit (al fiecaruia). Daca te vei sfinti sau daca vei continua sa ai spiritul rautatii.Restul sunt rahaturi. E  ca in cazul talharului care a primit promisiuna salvarii, in ultimele clipe s-a pocait, a iubit neprihanirea in Hristos isus. Daca iubesti acea neprihanire, nadajduiesti la ea si vrei sa te transformi acum sau in vesnicie asemenei Lui, vei avea parte de invitatia divina la viata vesnica. Tot ce a facut Hristos isus a fost sa implineasca misiunea in care arata caracterul Tatalui si nu ala din VT.

#331
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
bre, da' ce faceti acilea?Posted Image
mi-ati calarit Babilonul de praful s-a ales de el!
N-a stiut Ioan de unde i se va trage sfarsitul...Posted Image

View PostSILIKA, on 26 aprilie 2017 - 22:20, said:

"Pentru ca prin El au fost facute toate lucrurile care sunt in ceruri si pe pamant, cele vazute si cele nevazute: fie scaune de domnii, fie dregatorii, fie domnii, fie stapaniri. Toate au fost facute prin El si pentru El." - Col 1:16

Posted Image
si tot prin El vor fi distruse la instaurarea Imparatiei:

"In urma, va veni sfarsitul, cand El va da Imparatia in mainile lui Dumnezeu Tatal, dupa ce va fi nimicit orice domnie, orice stapanire si orice putere. (1Cor.15:24)"

Ti-am mai spus: nu-ti mai pune sperantele in postul lumesc, trecator, de vas de ocara...Posted Image

ps: ti-am colorat si eu frumos, in culoarea ta, ca sa pricepi. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 29 April 2017 - 07:11.


#332
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postpacopaco1967, on 28 aprilie 2017 - 18:12, said:

Nu a fost judecat pentru nici un pacat de al tau. Astea's abureli .

Am pus proba biblica unde scrie ca "era strapuns pentru pacatele noastre". Ce vrei sa mai discuti dincolo de ce scrie?

View PostDude_2nd, on 29 aprilie 2017 - 07:08, said:

si tot prin El vor fi distruse la instaurarea Imparatiei:

Bineinteles, Dumnezeu face si desface. Dar trebuie sa fi convins ca Dumnezeu face dregatoriile, si nu alte personaje dubioase. Posted Image

View PostDude_2nd, on 29 aprilie 2017 - 07:08, said:

bre, da' ce faceti acilea?
mi-ati calarit Babilonul de praful s-a ales de el!
N-a stiut Ioan de unde i se va trage sfarsitul...

Posted Image

Edited by SILIKA, 30 April 2017 - 07:20.


#333
mario_bril

mario_bril

    Hermetic member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,421
  • Înscris: 13.05.2010

View PostSILIKA, on 28 aprilie 2017 - 12:14, said:

Citatele oferite explica ca nu mai exista judecata pacatelor pentru cel credincios. Daca esti iertat, nu mai ai pentru ce sa fi judecat. A fost Isus judecat si pedepsit pentru pacatul tau.

"El a purtat pacatele noastre in trupul Sau, pe lemn..." - 1 Petru 2:24


"4. Totusi El suferintele noastre le-a purtat, si durerile noastre le-a luat asupra Lui, si noi am crezut ca este pedepsit, lovit de Dumnezeu si smerit.

5. Dar El era strapuns pentru pacatele noastre, zdrobit pentru faradelegile noastre. Pedeapsa care ne da pacea a cazut peste El, si prin ranile Lui suntem tamaduiti." -


Legat de "jertfa noastra", in pilda "robului netrebnic" Isus Hristos spune urmatoarele cuvinte:

"7. Cine dintre voi, daca are un rob care ara sau paste oile, ii va zice, cand vine de la camp: "Vino indata si sezi la masa"?

8. Nu-i va zice mai degraba: "Gateste-mi sa mananc, incinge-te si slujeste-mi pana voi manca si voi bea eu; dupa aceea, vei manca si vei bea si tu"?

9. Va ramane el indatorat fata de robul acela, pentru ca robul a facut ce-i fusese poruncit? Nu cred.

10. Tot asa si voi, dupa ce veti face tot ce vi s-a poruncit, sa ziceti: "Suntem niste robi netrebnici; am facut ce eram datori sa facem."


Inlocuieste Stapan cu Dumnezeu, rob cu om. Rezulta: "Va ramane Dumnezeu indatorat fata de omul acela, pentru ca omul a facut ce-i fusese poruncit? Nu cred."

"13. Sa ascultam, dar, incheierea tuturor invataturilor: Teme-te de Dumnezeu si pazeste poruncile Lui. Aceasta este datoria oricarui om." - Eclesiastul 12


"9. Dupa aceea m-am uitat si iata ca era o mare gloata pe care nu putea s-o numere nimeni, din orice neam, din orice semintie, din orice norod si de orice limba, care statea in picioare inaintea scaunului de domnie si inaintea Mielului, imbracati in haine albe, cu ramuri de finic in maini;

10. si strigau cu glas tare si ziceau: "Mantuirea este a Dumnezeului nostru, care sade pe scaunul de domnie, si a Mielului!" - Apoc 7

Spre deosebire de dogmatica protestantă, la cărei idei achiesezi, în dogmatica ortodoxă lucrurile sunt extrem de clare: jertfa lui Hristos este una eliberatoare a omului de consecințele căderii în păcat, iar pe de altă parte, în refacerea comuniunii omului cu Dumnezeu.
Adică, cu alte cuvinte, omenirea era despărțită de Dumnezeu datorită păcatelor și nu era capabilă prin eforturi proprii să dărâme această barieră și să se apropie de Dumnezeu; atunci Dumnezeu S-a întrupat, S-a răstignit și a înviat, pentru ca prin aceasta să elibereze pe om de sub puterea păcatului și a morții. Această teză este de altfel conturată clar în cadrul crezului niceo-constantinopolitan: Carele pentru noi oamenii și pentru a noastră mântuire s-a pogorât din cer și s-a întrupat. Ei bine, catolicii au introdus noțiunea de purgatoriu, obligatorie în procesul soteriologic, pentru ispășirea păcatelor, iar protestanții, simplificând această noțiune, au considerat că mântuirea se poate obține doar prin botez și credință. Este o simplificare grosolană, în care voi, protestanții, promiteți o mântuire rapidă, fără a ține cont că de fapt starea de mântuire se atinge prin har, că este un proces de durată, se face în trepte, în care botezul reprezintă doar prima treaptă a acestui anevoios drum.

Părintele Stăniloae explică: Voința care la Botez s-a desprins de ispita păcatului, a murit cu Hristos și a înviat cu El la o viață nouă. Dar mortificarea aceasta față de păcat și viață cea noua trebuie să continue din puterea morții lui Hristos și a vieții Lui, prin progresul în sfințenie; trebuie sa continue atrăgând și natura și obișnuintele ei în această viață nouă.

Astfel, creștinul în continua sa luptă pentru obținerea mântuirii, are la dispoziție ajutoarele date de Hristos: euharistia, spovedania, rugăciunea, precum și faptele bune. Căci precum trupul fără suflet mort este, astfel şi credința fără de fapte, moartă este, spune Epistola lui Iacov, pe care Luther a aruncat-o, numind-o epistolă de paie. Biserica, prin Diadoh al Foticeii spune: Cel ce iubește pe Dumnezeu acela crede totodată cu adevarat și săvârșește faptele credinței cu evlavie. Iar cel ce crede și nu este in iubire, nu are nici credința însăși pe care socotește ca o are. Drept aceea credința lucrătoare în iubire este marele izvor al virtuții.

Acestea fiind zise, consider că am epuizat subiectul, drept pentru care nu mai are rost să continuăm în direcția aceasta.

Edited by mario_bril, 30 April 2017 - 11:44.


#334
Silika

Silika

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,869
  • Înscris: 14.08.2006

View Postmario_bril, on 30 aprilie 2017 - 11:42, said:

Acestea fiind zise, consider că am epuizat subiectul, drept pentru care nu mai are rost să continuăm în direcția aceasta.

Subiectul este departe de a fi epuizat. Constat ca ai o parere deformata legat de dogmatica protestanta, sau cel putin inca nepatrunsa suficient. Dar nu asta m-ar interesa in mod deosebit, sa facem comparatii ortodoxie - protestantism, ci, liberi de prejudecati si incadrari, sa discutam strict pe Biblie si invataturile ei. Teologii spun ca Pavel inadins nu ar fi semnat epistola catre Evrei [asa cum obisnuia sa faca cu toate epistolele lui], ca daca ar fi stiut evreii cine le vorbea, s-ar fi lovit de prejudecata "A, ne vorbeste ala... nu ma intereseaza ce zice tradatorul ala de neam". Si nu ar fi citit-o, sau daca ar fi citit-o, mai intai ar fi incadrat autorul [ortodox, catolic, protestant, ateu, eretic...], si dupa ar fi incadrat scrierea in functie de incadrarea autorului. Posted Image

Mi-ar fi placut sa combati mai mult cu Scriptura si mai putin cu parerile sfintilor parinti, dar o sa mai avem ocazii.

#335
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Si m-a dus, in Duhul, pe un munte mare si inalt. Si mi-a aratat cetatea sfanta, Ierusalimul, care se cobora din cer de la Dumnezeu, (Apoc.21:10)

Poate ne explici cum se coboara Ierusalimul din cer, DE LA DUMNEZEU, daca Ierusalimul este numai fizic. Iar, sper ca proba biblica sa-ti dea minte sa nu negi ca Ierusalimul FIZIC nu are cum sa coboare de la Dumnezeu, deci in textul biblic cum faci diferenta cand este cel fizic si cel ceresc?

#336
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Posted Image
http://evz.ro/donald...-in-israel.html


sunt curios pana la ce nivel o sa mai bateti campii exegezei insipide, combatand ce este scris in Biblie...


"cand veti vedea Ierusalimul inconjurat de osti...". Incepe sa aiba sens.
"in zilele acelea va fi un necaz asa de mare cum n-a fost de la inceputul lumii pe care a facut-o Dumnezeu pana azi, si cum nici nu va mai fi vreodata."
"Atunci se va vedea Fiul omului venind pe nori cu mare putere si cu slava.Atunci va trimite pe ingerii Sai si va aduna pe cei alesi din cele patru vanturi, de la marginea pamantului pana la marginea cerului."

Edited by Dude_2nd, 22 May 2017 - 07:19.


#337
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Stimabile, cum demonstrezi ca suntem in acel timp? CU SCRIPTURA.

Ierusalimul a fost inconjurat de osti FIZICE prin anul 70. Si? A venit Hristos? Inseamna ca Ierusalimul ala in discutie nu este cetatea iar ostile nu sunt armate.
Dar demonstreaza tu ca suntem in acea perioada. Sa vad si eu 2017 undeva. Altfel, taci si mai bine scrie de altceva.

#338
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 22 mai 2017 - 11:40, said:

Ierusalimul a fost inconjurat de osti FIZICE prin anul 70. Si? A venit Hristos?
blablabla, respectabile. Posted Image

Venirea lui Hristos cuprinde mai multe evenimente, nu doar inconjurarea sa de catre osti.

mai cuprinde:
- instalarea uraciunii in locul preasfant.
- necazul cel mare cum n-a mai fost de cand e omul pe pamant si nici nu va mai fi
- evanghelia predicata in cele mai indepartate colturi ale Terrei

Din aceasta cauza, anul 70 d.H, pica cu brio.

stai cu ochii  pe Ierusalim, si tot ce e legat de acesta. Asa cum stau adventistii cu ochii pe Papa ca pe Butelie. Posted Image
caci desi ProroculMincinos distruge toate armatele ce inconjoara Ierusalimul, ostile sunt stranse acolo din cele mai indepartate colturi ale pamantului, ca un magnet. Dar ei nu se prind, si nu pot crede.
Urmeaza doar sa cada Cornul Cel Mic. Sau sa-si schimbe radical pozitia fata de Babilon, si atunci drumul e deschis catre implinirea profetiilor Apocalipsei. Posted ImageCaci momentan, ea zice in inima ei: "Sed ca imparateasa, nu sunt vaduva si nu voi sti ce este tanguirea!" (Apoc.18:7)

Edited by Dude_2nd, 22 May 2017 - 13:25.


#339
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Pai, hai, pune versurile care dovedesc ca 2017 este anul. Sau.....nu ai? Daca nu ai, de ce mai postezi prostii?

Edited by zexelica, 23 May 2017 - 09:13.


#340
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 23 mai 2017 - 09:13, said:

Pai, hai, pune versurile care dovedesc ca 2017 este anul. Sau.....nu ai? Daca nu ai, de ce mai postezi prostii?
anul numai un duhovnicesc ca tine il poate ghici, onorabile :D
mai tii minte?Posted Image

ai vrea sa nu mai postez?Posted Image
se respinge cererea ca impertinenta si neavenita. :)

#341
zexelica

zexelica

    Nebisericos relaxat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,859
  • Înscris: 30.01.2007
Pai demonstreaza ca suntem in anul in care trebuie sa intelegem SUA si NATO, etc..... Ca nu poti sa garantezi ca astea mai exista peste 100 de ani.

#342
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postzexelica, on 24 mai 2017 - 07:03, said:

Pai demonstreaza ca suntem in anul in care trebuie sa intelegem SUA si NATO, etc..... Ca nu poti sa garantezi ca astea mai exista peste 100 de ani.
Pai tu nu esti de acord ca Fiara= Imparatie, ci Corn= Imparat, si vrei sa intelegi treburile cu Imparatiul de la MiazanOTAN si Miazazi? Posted Image
N-ai cum. Trebuie sa te pocaiesti si sa accepti invatatura biblica curata si duhovniceasca precum un copilas.
dupa cum scrie:
""Adevarat va spun ca, daca nu va veti intoarce la Dumnezeu si nu va veti face ca niste copilasi, cu niciun chip nu veti intra in Imparatia cerurilor. (Mat.18:3)"

mai departe, Nu ani, zile, ceasuri, caci acelea nu le stie nimeni, "nici Fiul, ci numai Tatal".
insa "cand veti vedea intamplandu-se aceste lucruri, sa stiti ca Imparatia lui Dumnezeu este aproape. (Luc.21:31)"

Da Onorabile?Lucruri de genul: un Corn Mic, nascut din genetica celor 10 urmase ale Imperiului Roman care colonizasera tot pamantul acesta, dupa ele, mai mic la inceput dar devenit mai mare si mai vocal la sfarsit, care subjuga autoritatea celor mai relevante 3 Coarne dinaintea sa - UK, FR, ES -, care se inchina Dumnezeului Fortaretelor cu ajutorul caruia "va lucra impotriva locurilor intarite; cui il va recunoaste, ii va da mare cinste, il va face sa domneasca peste multi si le va imparti mosii ca rasplata. (Dan.11:39)"[exact cum le da si mascaricilor nostri, unul dupa altul ajunsi la puitere], care se va ridica impotriva Dumnezeului Creator prin instaurarea poposexualitatii in toata lumea, in toata sfera-i de influenta - sustinand paradele poposexuale pana si in Ierusalim. Posted Image
Si ca sa fim ontopic, care va sustine neconditionat Babilonul cel Mare, pana in ziua cand sprijinul ii va fi retras brusc si iremediabil.

Edited by Dude_2nd, 24 May 2017 - 07:40.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate