Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Taxe vamale import LaserDisc player S.U.A.

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,497
  • Înscris: 13.06.2004
Deocamdată nu am bani de un asemenea aparat, dar îndrăznesc să întreb anticipat: am auzit că dacă imporți ceva din S.U.A. și prețul mărfii + livrarea > 150 de dolari S.U.A., plătești pe lângă T.V.A. și taxă de import. Cam cât naiba e taxa aia de import și la ce categorie s-o încadra aparatul - dacă e audio-video și e cu discuri optice probabil va fi la D.V.D./B.R.D. playere.

#2
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,141
  • Înscris: 05.12.2002
Astea nu-ti plac?
http://www.ebay.com/...tUAAOSwtnpXkRLB
http://www.ebay.com/...ZsAAOSwV0RXvLB5
http://www.ebay.com/...9QAAOSwCGVX92Mn
http://www.ebay.com/...tcAAOSwopRYeehU

Din cate stiu taxele vamale sunt OK, cateva procente (<5%)

#3
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,497
  • Înscris: 13.06.2004
Am deja 2 aparate, dar am pus întrebarea pentru că mă cam îndoiesc că găsesc unul de genul celui de mai jos în Europa.
Caut modele din alea antice de tot...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/hdVMUfNdJmI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,120
  • Înscris: 22.05.2003
O astfel de vechitura (pardon vintage) ti-o puna ca gift si nu isi bate nimeni capul cu ea.

#5
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,953
  • Înscris: 14.08.2006
contactezi o firma specializata pe transport intre USA si Romania, gen aplusshippinginc si iti vor oferi cea mai avantajoasa varianta legala.

#6
STARTREK1

STARTREK1

    căutător pe gugăl

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,172
  • Înscris: 27.06.2007
v

View Postdjl, on 21 ianuarie 2017 - 01:25, said:

Deocamdată nu am bani de un asemenea aparat, dar îndrăznesc să întreb anticipat: am auzit că dacă imporţi ceva din S.U.A. şi preţul mărfii + livrarea > 150 de dolari S.U.A., plăteşti pe lângă T.V.A. şi taxă de import. Cam cât naiba e taxa aia de import şi la ce categorie s-o încadra aparatul - dacă e audio-video şi e cu discuri optice probabil va fi la D.V.D./B.R.D. playere.
plus alti bani ca sa modifici sursa de alimentare daca n-are comutator 110/220v

Edited by STARTREK1, 21 January 2017 - 09:19.


#7
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002

View Postdjl, on 21 ianuarie 2017 - 01:25, said:

Deocamdată nu am bani de un asemenea aparat, dar îndrăznesc să întreb anticipat: am auzit că dacă imporţi ceva din S.U.A. şi preţul mărfii + livrarea > 150 de dolari S.U.A., plăteşti pe lângă T.V.A. şi taxă de import. Cam cât naiba e taxa aia de import şi la ce categorie s-o încadra aparatul - dacă e audio-video şi e cu discuri optice probabil va fi la D.V.D./B.R.D. playere.

Daca vrei sa cumperi un aparat ca cel din filmulet problema ta cea mare va fi taxa de transport, cu restul te scoti bine

#8
777r777

777r777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 02.02.2005
http://ec.europa.eu/...imDate=20170121

Aici sunt taxele dumneavoastră cum ar zice un clasic în viață

#9
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,497
  • Înscris: 13.06.2004
Îmi cer scuze, nu mă descurc cu acel calculator   Posted Image

Transformator 220-120 Volţi am pe acasă. Că mai am 2 aparate produse pt. piaţa S.U.A.
Dacă-mi fac cadou cineva aşa ceva sunt f. norocos. În S.U.A., unul funcţional se dă cu cel puţin vreo 100 de dolari.
Şi transportul da, costă, că faţă de playerele mai noi ăla e mare şi greu (şasiu de metal, electronică pt. tubul cu He-Ne, tubul cu He-Ne - astea nu erau cu diodă LASER).

Edited by djl, 21 January 2017 - 13:29.


#10
777r777

777r777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 02.02.2005
Secțion XVI
Chapter 85
8521
852190
8521900020 sau 8521900090
La tara de origine alegi US
Apeși :. RETRIEVE MEASURES
În ambele cazuri taxa vamala este 12,2℅ din  valoarea compusa adunând prețul produsului cu costurile de transport.
La total de calculează TVA

#11
777r777

777r777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 02.02.2005
Taxele vamale nu sunt bătute în cuie , contrar credinței că iubiții noștri guvernanți sunt singurii care dădeau scutiri de taxe până treceau tirurile " Lu cine trebuie" , comisia europeană face treabă asta frecvent . Există deci posibilitatea să găsești "ușa deschisă" dar de cele mai multe ori este doar noroc chior. În schimb " pe persoana fizică " depinde foarte mult de " farmecul personal " când ajungi față in față cu "partenerul de dialog " .
Succesuri........

#12
JangoFett

JangoFett

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.02.2017
Asa este, vamesul are mult lasat la latitudinea lui. Uneori nu e nevoie sa faci niciun cadou, sunt ei draguti daca te porti frumos.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate