Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poti receptiona semnal de la mai ...

Cabluri HDMI 2.1 de 4m-5m care sa...

zoom comparat cu Google Meet

Monitor/Display wireless?
 Chestie ciudata

De la un proiect scris in python ...

Audi A4 B9 quattro 190 CP!

Tepari la pariuri pe TikTok
 Banca imi cere justificativ fondu...

schema pcb ELECTRA CIM150 PAS

Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras
 Canalele Sky Showtime 1 și S...

Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC
 

Problemă webcam HP Pavilion G6 1122SQ

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Sedativ

Sedativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 29.05.2007
Salut,

Am un laptop HP Pavilion G6 1122SQ. Până acum două zile webcamul mergea brici, fără nicio problemă. Acum nu vrea să-mi mai arate nicio imagine în vreo aplicație din Windows, oricare ar fi ea. LED-ul camerei se aprinde, însă ori îmi arată imaginea neagră, ori rămâne blocată imaginea cu ce se află în spatele aplicației, de ex. un folder. Singurul loc unde merge este pe Omegle sau unele siteuri de testat webcamul, însă asta nu prea mă ajută fiindcă am nevoie de ea într-o aplicație de Windows.

Am încercat să îi dau Disable din Manager, am dat Unistall și restart laptop, am scos driverul video și l-am instalat din nou, am tot căutat pe Google însă nu reușesc să-i dau de cap.

Vreo sugestie, ceva? Chiar am nevoie de webcam să meargă. Aplicația în care îl folosesc nu are vreo funcție de setare a camerei, doar să alegi device-ul. Mergea perfect până acum două zile, nu știu de ce nu mai merge acum. Nu am instalat nimic sau dezinstalat ceva, nu s-a adus nicio modificare sistemului...

Mulțumesc!

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,817
  • Înscris: 07.06.2014
pai ar fi bine sa spui si ce model de camera ai, ce driver, cu ce aplicatie zici ca o accesezi, ce sistem de operare ai. da si tu detalii, e datoria ta, nu a noastra.

#3
Sedativ

Sedativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 29.05.2007
Modelul webcamului nu îl ştiu. Este webcamul integrat, iar în Device Manager apare ca HP-Webcam 101. Sistemul de operare este Windows 7 Ultimate 64 biţi. Aplicaţia cu care vreau să folosesc webcamul este Waves NX 5, o aplicaţie care-ţi emulează-n căşti o cameră de studio perfect tratată şi foloseşte webcamul ca să-ţi ofere o ambianţă 3D în căşti - când te aproprii de webcam îşi foloseşte un senzor şi îţi emulează apropierea de monitoarele din studio; o folosesc ptr a-mi mixa piesele. Am încercat şi cu Skype şi nu merge...

#4
Sedativ

Sedativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 29.05.2007
LE: Acum nu mai merge nicăieri.

Edited by Sedativ, 21 January 2017 - 00:37.


#5
keta

keta

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,834
  • Înscris: 31.12.2007
Asa e cel mai sanatos pentru tine, sa nu functioneze. sa dai accept pe camera si alte optiuni imi pare o mare problema de siguranta. E viata ta si faci ce vrei.

Edited by keta, 21 January 2017 - 01:59.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate