Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

Joc asemanator cu Age of Empires

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Salutare, prin liceu (acum 7-8 ani) jucam AoE 2 sau 3, stiu ca incepeam cu inceputul, apoi cu un ghid descopeream toata harta, apoi faceam case, granare, oameni care ii puneai sa munceasca si creai soldati, lancieri, calareti etc si apoi trebuia sa te lupti cu alte armate si dupa ce cucereai mai multe cetati treceai in alta epoca, parca incepeai cu evul mediu, apoi epoca de fier, de piatra etc, cam asa imi amintesc din el, acum am cautat jocul, insa gasesc multe variante The.Rise.of.the.Rajas, the age of kings, the conqueros etc si nu stiu ce sa aleg, am incercat o versiune, insa nu pare a fi deloc cu ceea ce am jucat eu, ma baga direct in lupta!
Stie cineva care e versiunea care am descris-o eu? Si inca ceva, ar fi un joc asemanator cu versiunea de AoE descrisa de mine, insa ceva mai moderna? Multumesc!

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Empire Earth.

#3
excentryc

excentryc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,498
  • Înscris: 15.07.2005
rise of nations ?

#4
dasvik

dasvik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 31.03.2009
Settlers (unul din cele 7 titluri aparute pana cum) sau ceva de genul city-builder? Knights and merchants (asta e de vreo 20 de ani)?

Edited by dasvik, 20 January 2017 - 15:47.


#5
vladdy99

vladdy99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,034
  • Înscris: 03.05.2006
Imperialism II Posted Image

#6
debusy

debusy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 25.04.2012
Merci. o sa ma uit la toate sa vad cum e, insa stie cineva si cum se numeste acea versiune de AoE care am descris-o eu? Parca as mai da cate o tura din cand in cand si pe acel joc vechi!

#7
andrei_ionut

andrei_ionut

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,085
  • Înscris: 29.10.2016
Empire Earth

smecher Posted Image

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nz2_MukY2sE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


LE: Age of mythology

Edited by andreiMembruAnonimut, 20 January 2017 - 15:53.


#8
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Rise of nations.

Printre jocurile pe care le-am avut in original.

Edited by gumball3000, 20 January 2017 - 16:01.


#9
gealatu

gealatu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 30.09.2005
Tot astea vechi se recomanda? Nu au mai aparut alte RTS-ri? Nu se mai fac?

#10
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005
@gealatu, au aparut dar au mai mult grafica decat gameplay.

#11
sandokan965

sandokan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 383
  • Înscris: 04.07.2010
Ai putea urmari jocul 0 A.D. , e open source si pare destul de promitator.

https://play0ad.com/

#12
adragu76

adragu76

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 413
  • Înscris: 07.02.2008

View Postdebusy, on 20 ianuarie 2017 - 15:50, said:

Merci. o sa ma uit la toate sa vad cum e, insa stie cineva si cum se numeste acea versiune de AoE care am descris-o eu? Parca as mai da cate o tura din cand in cand si pe acel joc vechi!
Am cautat si eu acum cateva luni, dar  ca acele jocuri clasice AoE, nu se mai fac acum. Microsoft care a preluat AoE, a scos Castle Siege, care e online, ptr XBoX, Telefoane Microsoft  si win 10. nu mai are treaba cu jocul ala frumos...si cam tot acum, te leaga online si trebuie sa mai bagi si bani din cand in cand.
Ptr clasicul AoE mi-am reparat si eu pc-ul vechi, cu win7 si sper sa mearga. Se gasesc pe Steam, platesti 2-5 euro si l descarci.
Dar iar e important sa ai o versiune win mai veche, pana la XP, ca sa mearga AoE...
Iti recomand si Cossacks - European Wars, pana la versiunea II, Napoleonic Wars, care era prea militaros si sec.
Cossacks fata de AoE este mai de lupta, faci usor resurse si apoi te axezi doar pe atac...fff frumos !

#13
Shaba

Shaba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 09.08.2006

View Postdebusy, on 20 ianuarie 2017 - 15:33, said:

Salutare, prin liceu (acum 7-8 ani) jucam AoE 2 sau 3, stiu ca incepeam cu inceputul, apoi cu un ghid descopeream toata harta, apoi faceam case, granare, oameni care ii puneai sa munceasca si creai soldati, lancieri, calareti etc si apoi trebuia sa te lupti cu alte armate si dupa ce cucereai mai multe cetati treceai in alta epoca, parca incepeai cu evul mediu, apoi epoca de fier, de piatra etc, cam asa imi amintesc din el, acum am cautat jocul, insa gasesc multe variante The.Rise.of.the.Rajas, the age of kings, the conqueros etc si nu stiu ce sa aleg, am incercat o versiune, insa nu pare a fi deloc cu ceea ce am jucat eu, ma baga direct in lupta!
Stie cineva care e versiunea care am descris-o eu? Si inca ceva, ar fi un joc asemanator cu versiunea de AoE descrisa de mine, insa ceva mai moderna? Multumesc!

Cossacks 3, este din 2016 , costa 9 euro jocul original cu key de pe g2a sau daca nu gasesti pe warez_spam pt joc single player

E fix ce cautam si eu mai demult , AOE imbunatatit, poti face pana la 10.000 de unitati , e un fel de AOE + ROME Total war in acelasi joc ! E superb Sper sa te ajute

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/cZW0AEupCaI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#14
Strongholder

Strongholder

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 15.09.2016
Salut fratilor, imi puteti spune de ce Empire Earth nu merge pe Win 8.1 64bit ?

adica , pot sa intru pe el dar cand sa joc are glitch extrem de mare, nu pot da comenzi , nici sa ma misc pe harta , plus ca se blocheaza. ma scuzati daca am gresit topicul :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate