Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cumpara cineva bijuterii online?

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
danyroko

danyroko

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.05.2010
Am vazut inelul asta fain si as vrea sa il cumpar, dar din motive evidente (pret, seriozitate) sunt curioasa daca mai cumpara cineva bijuterii online?

Attached Files



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,040
  • Înscris: 22.05.2003
Nu as recomanda, mai ales inele.
Din poza nu iti dai seama corect de materiale, finisaje si dimensiuni.

#3
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
depinde de bijutier, daca este o firma de renume, atunci de ce nu, ti se ofera si informatii concrete despre material, etc.

#4
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Bine, n-ar trebui sa fie vreo problema...nu iti place returnezi. Conform legilor.

#5
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

View PostdreaQ, on 20 ianuarie 2017 - 12:06, said:

Bine, n-ar trebui sa fie vreo problema...nu iti place returnezi. Conform legilor.

conteaza cat de serios este bijuteriul, ca daca sunt firme fantome, care exista doar pe internet, o sa returnezi inelul imediat.

#6
roxanaRabinowitz

roxanaRabinowitz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,414
  • Înscris: 21.02.2016
Ce bine era daca puneai site-ul, sa vedem si noi motivele alea "evidente".
Am cumparat tone de bijuterii, site-uri romanesti/chinezesti, placate cu aur cam 90% sau gabloutri restul. Nu am cumparat nijuterii de aur pentru ca sint foarte scumpe si chiar nu vreau sa risc.
90% au fost OK.
Singurele probleme au aparut la rezistenta in timp, cu marimile nu prea au fost probleme.
Bineinteles, la cele chinezesti, trebuie sa gasesti tabele de conversie si sa te uiti cu atentie la marimea afisata.

#7
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
A fost dar a disparut. A fost probabil unu care a crezut ca fiind linkul o sa il imbogatim pe bijutier, ca ne punem pe cumparat inele si cercei. :D

#8
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,787
  • Înscris: 25.06.2007

View Postdanyroko, on 20 ianuarie 2017 - 11:18, said:

...
Depinde, ca e una sa cumperi ceva de pe un site serios, localizat in Elvetia, Germania, UK etc, si altceva de pe vreun site suspect.

De aici sau aici, n-as avea nicio grija sa cumpar...

#9
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,656
  • Înscris: 30.10.2009

View PostdreaQ, on 20 ianuarie 2017 - 15:22, said:

A fost dar a disparut. A fost probabil unu care a crezut ca fiind linkul o sa il imbogatim pe bijutier, ca ne punem pe cumparat inele si cercei. Posted Image
Ai văzut tu link? Că nu i s-a editat postarea inițială și nici nu s-a șters nimic din topic. Subiectul e undiță, poza e de pe un site căruia danyroko îi făcea reclamă în alt subiect:

Quote

Eu am cumparat de pe [...] si sunt bijuterii din argint faine si oameni seriosi


Nu se prea potrivește cu ce a scris aici, nu crezi?

Quote

din motive evidente (pret, seriozitate) sunt curioasa daca mai cumpara cineva bijuterii online?

După ce întreba cineva de unde-i inelul ar fi pus site-ul, dar n-a mai apucat că a fost avertizat/ă pentru reclamă.

Edited by althea, 20 January 2017 - 19:10.


#10
Daco_Get

Daco_Get

    Green Members

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,308
  • Înscris: 30.01.2008
Dati click dreapta pe foto ,cauta imaginea cu Google=> gasesti cine vinde :)

#11
mr. jul

mr. jul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 05.08.2007
NU RECOMAND GLAMIRA. Am facut comanda cu primire aprox. o saptamana (noiembrie) si nici dupa o luna nu mi-au trimis. Inca sunt in asteptare asta daca nu a fost o tzeapa. Ei tot isi cer scuze dar ziua de nastere a fost ratata. Inca o data nu recomand. Se pare ca este o firma din bulgaria sau Germania din pacate cu niste fotografii de bijuteriii care arata f. bine. Va mai tin la curent

Edited by mr. jul, 14 December 2018 - 14:20.


#12
dalis44

dalis44

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.05.2009

View Postmr. jul, on 14 decembrie 2018 - 14:18, said:

NU RECOMAND GLAMIRA. Am facut comanda cu primire aprox. o saptamana (noiembrie) si nici dupa o luna nu mi-au trimis. Inca sunt in asteptare asta daca nu a fost o tzeapa. Ei tot isi cer scuze dar ziua de nastere a fost ratata. Inca o data nu recomand. Se pare ca este o firma din bulgaria sau Germania din pacate cu niste fotografii de bijuteriii care arata f. bine. Va mai tin la curent



Salut , pana la urma a ajuns bijuteria sau ? Multumesc !

#13
CovertTwo

CovertTwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,057
  • Înscris: 16.09.2019
Ăla e membru din 2009, are 2 posturi mari si late până acum iar tu l intrebi ceva dupa 3 ani ? :)

#14
mariamarchlove

mariamarchlove

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 09.05.2022
Cumpăr mai degrabă în magazine decât online pentru că îmi oferă posibilitatea de a-l încerca

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate