Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

Logan 1.5 dci Easy-R

- - - - -
  • Please log in to reply
371 replies to this topic

#1
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
Salut colegii, sunt foarte aproape de a imi achizitiona un Logan 1.5 dci, 90 de cai, Euro 6, Easy-R, varianta Prestige + Media Nav si camera de marsarier si pachetul cu cruise control.

Per total, pretul de lista este de 13.295 de euro.

In luna ianuarie, Dacia ofera un discount de 900 de euro la acest model, deci ramanem la vreo 12.400 de euro.

Ce parere aveti? Cum vi se pare oferta?

Mentionez ca dealerul ofera ca bonus urmatoarele:

- alarma
- covorase interior
- suporti numar
- pregatire livrare
- secretizare carte identitate

Sincer mi-ar fi placut sa pot sa scad pretul masinii sub 12.000 de euro. Ce credeti, am vreo sansa?

#2
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Da

#3
ando01

ando01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 17.12.2006
mergi linistit si cere discount, pe ei ii intereseaza mai mult urmatorii 5 ani

#4
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Incearca sa mai negociezi putin pretul sau sa iti mai ofere ceva revizii gratuite/garantie extinsa.

#5
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
garantia extinsa nu ar strica. o sa ma duc zilele astea sa vorbesc la fata locului.
In decembrie, discountul a fost de 1100 de euro.

eu avansul o sa-l dau in februarie, sper sa nu mai micsoreze si mai mult discountul.

Edited by niqn102, 19 January 2017 - 18:24.


#6
cobi1

cobi1

    Bagator in seama

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,767
  • Înscris: 28.02.2011
Dac-o iei sa deschizi un jurnal de bord ! Bafta .

#7
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
de luat o iau, ca n-am alta optiune. Voi deschide si jurnal :D

Numai ca nu as vrea sa renunt la foarte multe optionale sa ajung sub 12.000 de euro.

#8
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015
1
Intri intr-un dealership si iti arati interesul. in momentul asta discuti de pretul masinii! Asta e foarte important. Nu discuti de rate lunare, dobanda, etc. ci numai de pretul masinii. Il aduci cat poti de jos.
Mergi cu preturi comparative de la alte marci, mergi cu preturi comparative de la SH, un arnetel cu numere de telefon pe care sa-l vada dealerul. Numerele sa fie reale.
Spune-i pentru ce vrei sa cumperi masina, adica doar pentru oras, ca nu te intereseaza in mod normal portbagajul, in asa fel incat sa lovesti puternic in toate avantajele Loganului.

Odata inchis pretul masinii cu suma scrisa pe hartie, ceri o cotatie pe hartie de la el

2
Trimiti emails/ faxes la toate dealerships in special in afara Bucurestiului. Spatiul in Bucuresti e scump si e parte integrata din pretul masinii. Ce e in afara Bucurestiului trebuie sa aiba pret mai mic
Le spui ca intentionezi sa cumperi in urmatoarele 3 saptamani si ca cel mai bun pret castiga.
Astepti 3-5 zile si colectezi toate raspunsurile. Te uiti la primele 3 cele mai bune.
Raspunzi politicos tuturor multumind si spunandu-le ca ai deja o oferta de €x,xxx.00 - 3%, si ca ai fi foarte incantat sa cumperi de la ei in conditiile in care ar putea sa iti dea pretul sau sub.
Vezi din nou care e cel mai tare si cel mai aproape de tine

3
Cu hartiile in brate te prezinti la dealership. Ai grija ce semnezi. Vezi ca pe contractul respectiv sa fie scrise exact specificatiile masinii respective.
In acest moment nu mai trebuie sa existe nici o negociere.
Refuzi toate ofertele de extended warranty, fabric or paint protection, rust proof etc. Astea le poti adauga ulterior mult mai ieftin.
Astepti sa-ti vina masina

4
Cand iti vine masina o controlezi la sange pe loc, inainte de a semna de primire.
Cat esti in garantie, fixeaza toate problemele fara rusine.
Succes!!!

#9
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Mişto postul, dar extended warranty ulterior, mai ieftin? Cum?

#10
niqn102

niqn102

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 08.08.2011
mai ieftin nu stiu cum, dar ulterior stiu ca se poate. mi-au spus la dealer ca poti extinde garantia dupa ce cumperi masina, pana la prima revizie.

#11
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Ce-mi place cand folositi termeni in engleza... dar uitati ca vorbiti de Dacia, iar aia nu ofera discount decat niste covorase de cauciuc si suporturi la numere Posted Image

#12
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015
Apropo, poti renunta la covorase si suporti numar.
Le adaugi dupa aia cand oi avea bani

#13
lula_canci

lula_canci

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,386
  • Înscris: 24.03.2007
Si "pregatire masina de livrare".

Ai nevoie de cutie automata?

#14
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015

 TruculMagic, on 19 ianuarie 2017 - 18:45, said:

Ce-mi place cand folositi termeni in engleza... dar uitati ca vorbiti de Dacia, iar aia nu ofera discount decat niste covorase de cauciuc si suporturi la numere Posted Image

Scriu si io cum imi vine la gu.., la goo.., la "mouth" sau cum se zice la voi la Romania, :lol:
Cand nu-mi vin cuvintele, asta e.. intelegeti voi.., luati esentialul din ce-am scris ca e folositor

#15
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
La Dacia niciodata nu vei obtine niciun discount suplimentar, e acelasi pret peste tot in tara. Daca obtii intr-adevar ceva, in afara de covorase & stuff, e din castigul dealerului, ceea ce ma indoiesc. Punct! Posted Image

#16
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,795
  • Înscris: 20.10.2015
Ai incercat?
La mine a mers cand a trebuit sa cumparam 3 masini.

#17
DannyMC

DannyMC

    Bug freak

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,982
  • Înscris: 09.05.2009
Trebuie sa fiu de acord cu ce a scris Klaudio! La Dacia nu poti negocia aproape nimic, singurele reduceri pe care le primesti sunt cele dictate direct de Dacia, care sunt identice in toate reprezentantele.

#18
Klaudio

Klaudio

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,098
  • Înscris: 27.02.2004
E vorba de 3 masini Dacia sau alta marca?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate