Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

O problema cu postarea unui site ASP

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
florentina7

florentina7

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.01.2017
Hei,

Am si eu nevoie de putin ajutor.

Am un site in ASP si as vrea sa il urc pe net. Nu am hosting,insa am gasit un site somme.com unde il pot urca gratuit. M-am uitat la tutorial,dar cand incerc sa urc baza(.mdf) imi apare mesajul:
System.Web.Services.Protocols.SoapException: Server was unable to process request. ---> System.UnauthorizedAccessException: Access to the path 'c:\dzsqls\SpritelyUsers.mdf' is denied. at System.IO.__Error.WinIOError(Int32 errorCode, String maybeFullPath) at System.IO.File.InternalDelete(String path, Boolean checkHost) at DZWebSvc.DZWebAgent.AttachNewUserDB(String DBName, String LoginName, String OriginalDBFileName, String OriginalLogFileName, String NewDBFileName, String NewLogFileName, Int32 MaxDataFileSizeMB, Int32 MaxLogFileSizeMB, String ConnectionString, Boolean ChangeDefaultSchemaToDbo, String tk) --- End of inner exception stack trace ---

Inteleg ca e ceva legat de permisiuni,ca ar trebui sa imi dau drepturi din server fie cu remote fie cu ftp, dar habar nu am cum.

V-as fi foarte recunoscatoare daca ma puteti ajuta. Posted Image

Multumesc! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate