Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Gitup git2 pro

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
foxxbiker

foxxbiker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 30.04.2007
O camera interesanta , o alternativa mai ieftina la  mult mai cunoscuta camera de actiune GoPro . Ma intereseaza parerile utilizatorilor si eventual cam cu ce setari se pot obtine clipuri cu rezultate acceptabile.

Attached Files


Edited by foxxbiker, 18 January 2017 - 19:18.


#2
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Plusuri:
-Senzor Sony performant.
-stabilizator de imagine peste concurenta, extrem de util pe bicicleta, motocicleta, etc.
-exista si importator oficial in Romania, ceea ce e un lucru bun.

Minusuri:
-Acumulatorul tine mai putin ca la SJCAM, noroc ca ii poti pune acumulator de la SJCAM si ai autonomie mai mare.
-microfonul o idee mai slabut decat Gopro

Eu unul te sfatuiesc sa o ti la 2K, iar Gyro sa il folosesti doar daca ai nevoie de el, pentru ca iti face upscale la imagine.

#3
LucasAZ

LucasAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.08.2016
Scuze ca posez aici dar nu am gasit un topic special pt carduri, mi-am cumparat un MiroCD card Hama de 64GB care defapt are 59GB si scrie cu 46MB/s si am o camera ThiEye i60e problema ar fi ca la  fiecare 2 minute se opreste video-ul si in loc de un video de 30 de minute am 15 video-uri de cate 2 minute, sa fie de vina cardul, camera , ati mai patit careva asa ceva . Multumesc.

Edited by LucasAZ, 21 January 2017 - 01:46.


#4
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Ai vreo limita de lungime a filmarii in camera?Ce format este cardul?Si ce dimensiune are o filmare?La orice filmare daca ai cardul formatat exFat de exemplu, cand fisierul ajunge la ~3.4GB orice camera face split la filmare si o imparte in mai multe fisiere, pentru ca formatul FAT poate suporta fisiere pana la 4GB.

#5
LucasAZ

LucasAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.08.2016
Salut Vlad,

si merci de raspuns ,
cardul este Hama clasa 10 si scrie cu 45 mb/s (ar fi trebuit sa imi iau un card cu o viteza de scriere mai mare sau nu conteaza?) Micro SD format FAT32, filmarea are 2.97 GB , 2.73 GB , 450MB filmam cu 1080p 30fs sau 60 fs am filmat si 4K 30fs la fel, care este cel mai bun format pt un card sau orice format de card face split la un momentdat, ii pot schimba formatul?

#6
vladcosmin

vladcosmin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 14.03.2007
Clasa 10 este suficienta si pentru filmare 2K.Formatul FAT32 este ok, poti incerca sa reformatezi cardul in camera.Daca ai fi avut format NTFS sa suporte fisiere mari, camera n-ar fi suportat acest format, ci numai FAT32 sau exFAT (unele).Daca ai ~3GB per film e ok, nu ai ce sa-i faci mai mult pentru ca formatul FAT32 nu poate lucra cu fisiere mai mari.

#7
LucasAZ

LucasAZ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 22.08.2016
OK, deci nu am ce sa ii fac, e ok si viteza de 45mb/s , nu? Aveam looping record  care imi splita clipuirle la 2,3,4,5 minute dar i-am dat close .

Merci de raspunsuri.

#8
ekoly

ekoly

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,857
  • Înscris: 28.10.2010
Am vazut ca au aparut camere GitupGit 2 pro cu senzor Panasonic MN34210PA.
A facut cineva comaratie intre Sony si Pana?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate