Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Romania TV - instrument mizerabil de manipulare publica extrem de periculos. Despre presa de mocirla si pana unde s-a putut ajunge...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
93 replies to this topic

#1
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Toata lumea stie ce s-a intamplat astazi la palatul Victoriei. A venit Iohannis peste ei pe nepuse masa, le-a ridicat public problema OUG cu privire la gratiere si i-a "somat" sa-si asume faptul ca nu vor trece asemenea ordonanta (fara dezbatere publica).

Lucrurile stau asa:
http://www.digi24.ro...e-guvern-651787
"Cunoașteți povestea că este un elefant în încăpere dar nu se vede. Sunt doi elefanți, ordonanța de grațiere și ordonanța de modificare a codurilor penale. Evident că și despre acestea am discutat cu domnul prim-ministru mai de dimineață. Domnia sa mi-a spus că discuția avusese loc cu anumiți colegi din Guvern și că nu vor a fi puse pe ordinea de zi suplimentară aceste două chestiuni grațierea și modificarea codurilor penale.
Subliniez și sper să fie în asentimentul domnului prim-ministru, s-a angajat ca aceste chestiuni să nu fie băgate peste noapte în nicio ședință de Guvern. Imediat ce documentele vor fi clarificate, evident ministrul Justiției, a doamnei ministru de Interne și a doamnei ministru delegat pentru Afaceri Europene să fie puse în transparență. Adică, mai clar, să fie date spre consultare tuturor entităților prevăzute de lege: CSM, organizații profesionale, organizații ale judecătorilor și bineînțeles opiniei publice. Este obligatoriu să respectăm aceste chestiuni și, subliniez, înainte să ajung eu la Guvern domnul prim-ministru a analizat cu maximă responsabilitate aceste chestiuni și așa a fost posibil ca în 20 de minute să ajungem la consens”


Ce face Romania TV?

BURTIERA LA MINUT. Manipulare la Romania TV după ce Iohannis a mers la Guvern: „Iohannis cere de la Guvern lege pentru amnistie și grațiere

[ http://www.paginademedia.ro/wp-content/uploads/2017/01/dsc_4596_17_tb730.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
"Iohannis bate cu pumnul în masă la Guvern pentru legea grațierii"

Altfel spus, tot proletariatul care citeste asa ceva (si sunt destui cu televizoare care functioneaza numai pe A3 si RTV), va intelege ca de fapt cel care vrea o lege a gratierii este, evident, presedintele tarii. Tzac, pac.
Desi in esenta, la o a doua privire, Iohannis pe undeva le-a cerut (clasei politice) o LEGE pentru acest subiect, dar el de fapt acolo le respingea lor ideea de OUG si sublinia faptul ca aceste lucruri trebuie dezbatute in Parlament, prin legi, nu in Guvern, prin OUG trecute pe sub masa (ca, e limpede, guvernul nu "da" legi, nu poate).

Intrebarea mea este: cum se pot sanctiona manipularile prin distorsionare mizera, minciunile proliferate pe subiecte care tin de functionarea statului, de activitatea Guvernului si Presedintiei, care, pana la urma, contin si elemente de siguranta nationala, imaginea Romaniei etc. Poate face CNA ceva in aceasta privinta, sau Clubul de Presa? Exista metode legale de a sanctiona dur asemenea derapaje periculoase?
Altfel spus: ar putea cineva sa-i inchida pe gunoaiele astea? Au ajuns mai groaznic decat A3.
Oare singura solutie este un proces in civil?


http://www.paginadem...ogic-romania-tv

Edited by Bean, 18 January 2017 - 17:48.


#2
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Pe astia ar trebui sa-i oblige CNA-ul sa puna inainte de fiecare emisiune un mesaj cu: "Acest program poate contine si mesaje adevarate dar, in mare masura, este inventat"

#3
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostBean, on 18 ianuarie 2017 - 17:38, said:


Desi in esenta, la o a doua privire, Iohannis pe undeva le-a cerut (clasei politice) o LEGE pentru acest subiect, dar el de fapt acolo le respingea lor ideea de OUG si sublinia faptul ca aceste lucruri trebuie dezbatute in Parlament, prin legi, nu in Guvern, prin OUG trecute pe sub masa.



Tu centrezi, tu dai cu capu'

#4
Alecsandru010

Alecsandru010

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,227
  • Înscris: 29.06.2011
CNA-ul doarme-n papuci.

La o adica asta-i treaba de DIICOT. Io as fi trimis de multa vreme mascatii peste astia. Facuti pachet, bagati la duba si cosmelia inchisa.

Si sa nu va aud cu cenzura, stalinistu', aolo, aolo.. ca mi se rupe.

Edited by Alecsandru010, 18 January 2017 - 17:44.


#5
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006

View Posthobbysat, on 18 ianuarie 2017 - 17:42, said:

Tu centrezi, tu dai cu capu'

Daca am cap, dau.
Pentru cine n-are. Despre asta e vorba.
De asta am si explicitat.

Edited by Bean, 18 January 2017 - 17:44.


#6
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006

View PostAlecsandru010, on 18 ianuarie 2017 - 17:43, said:

CNA-ul doarme-n papuci.

La o adica asta-i treaba de DIICOT. Io as fi trimis de multa vreme mascatii peste astia. Facuti pachet, bagati la duba si cosmelia inchisa.

Si sa nu va aud cu cenzura, stalinistu', aolo, aolo.. ca mi se rupe.

O "purificare" este clar de-acum necesara. Am tot considerat ca argumentul si intelepciunea sunt mai importante. Se pare ca nu.

Acum, vom vedea care gasca castiga.

E clar ca nu mai este cale de mijloc.

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Apelati cu incredere
http://www.cna.ro/Fo...e-Radio-TV.html

Edited by gumball3000, 18 January 2017 - 17:49.


#8
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,641
  • Înscris: 26.03.2008
Comunicarea de informații false nu era infracțiune?

#9
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View PostPatefon, on 18 ianuarie 2017 - 17:49, said:

Comunicarea de informații false nu era infracțiune?
Nu, daca este facuta de uneltele puteriiPosted Image

#10
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Ce e mai trist este ca atunci cand ne contram pe teme politice, unii sau altii vin cu replici "ca asa e democratic, ca Parlamentul e legitim, ca cutare...."
Dar unde este de fapt justetea mecanismelor democratice, de vreme ce ele nu contin elemente de triere si purificare. De vreme ce se permit acestor vectori de informatie sa distribuie nestingheriti asemenea enormitati.
Mai este exercitiul democratic unul corect? Cei care voteaza, voteaza in cunostinta de cauza sau sunt efectiv presplalati pe cap cu mizerabilitati de acest gen?
Cum rahat sa invoci principii intr-o tara unde peste tot se triseaza si se minte? In politica, in media, in economia de piata, in sistemul bancar. All over!!!
Ce fel de strutocamila de stat este acesta si cum de e posibil sa-l mai tratam si sa-l mai intretinem cu legi si norme care prezuma functionarea corecta a tuturor componentelor?
Unde dracului ne ducem la modul asta?

#11
hobbysat

hobbysat

    #ilegalist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,540
  • Înscris: 19.12.2006
Bica spunea despre Coldea ca ar putea primi linistit inchisoare pe viata. PSD-ul a intins o mana si il lasa ( foarte probabil ) sa-si manance imensa pensie linistit.

Pe partea cealalta se insista cu puscarii, arestari, denunturi, catre putere .

Cineva trebuie sa puna piciorul in prag.

#12
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015
Circula acum vreo 1-2 săptămâni o reclama aici pe forum cu învață o limbă străină în  1 luna la perfectie.

Evident o minciună că nu ai cum să înveți intr- o luna cu chineză sau o alta limba.

Peste tot sunt spuse minciuni, chiar și voi mințiți pe acasă pe la servici, va mințiți nevasta etc.

Așa că nu e cine știe ce mare rahat că o televiziune mai minte.

Până și aia de la meteo au mințit că sâmbătă în București o să plouă.



#13
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Na, ca presedintele pe care PSD & Co il acuzau ca nu vorbeste, a inceput sa dea din gura. Presimt totusi ca acum nu va mai convine.

#14
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005

View Postzzhunt, on 18 ianuarie 2017 - 18:00, said:

Circula acum vreo 1-2 săptămâni o reclama aici pe forum cu învață o limbă străină în  1 luna la perfectie.

Evident o minciună că nu ai cum să înveți intr- o luna cu chineză sau o alta limba.

Peste tot sunt spuse minciuni, chiar și voi mințiți pe acasă pe la servici, va mințiți nevasta etc.

Așa că nu e cine știe ce mare rahat că o televiziune mai minte.

Până și aia de la meteo au mințit că sâmbătă în București o să plouă.

Si ti se pare ca sunt aceleasi consecinte la oricare din aceste minciuni? Deci poti mintii orice la TV, ca e scuzabil? Eh, pai ar fi frumos sa anunte toti: "oameni buni, parasiti-va casele caci intr-o saptamana Rusia trimite 30 de focoase nucleare peste Romania". Ce mai conteaza, toti mint, nu?

Edited by Phobos, 18 January 2017 - 18:06.


#15
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013

View Postmiromulus, on 18 ianuarie 2017 - 17:41, said:

Pe astia ar trebui sa-i oblige CNA-ul sa puna inainte de fiecare emisiune un mesaj cu: "Acest program poate contine si mesaje adevarate dar, in mare masura, este inventat"
sau aceasta televiziune este o fictiune

#16
vlad1102

vlad1102

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 5,552
  • Înscris: 03.05.2008

View PostBean, on 18 ianuarie 2017 - 17:38, said:

Intrebarea mea este: cum se pot sanctiona manipularile prin distorsionare mizera, minciunile proliferate pe subiecte care tin de functionarea statului, de activitatea Guvernului si Presedintiei, care, pana la urma, contin si elemente de siguranta nationala, imaginea Romaniei etc. Poate face CNA ceva in aceasta privinta, sau Clubul de Presa? Exista metode legale de a sanctiona dur asemenea derapaje periculoase?
Altfel spus: ar putea cineva sa-i inchida pe gunoaiele astea? Au ajuns mai groaznic decat A3.
Oare singura solutie este un proces in civil?


Schimbi postul? Ai o telecomanda si o folosesti? (stiu ce-o sa ziceti, unii nu sunt in stare - de asta e si propaganda, daca n-ar crede nimeni nici n-ar fi)

Ce-au zis e factual corect deci nu vad ce le-ar face CNA-ul.

Asta cu datul cu toporu' cand nu-ti convine, mai ales in directia in care vrei sa influentezi cum gandesc oamenii mi se pare foarte, foarte periculoasa.

Edited by vlad1102, 18 January 2017 - 18:07.


#17
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
şi de unde mai aflam de luluţa şi generali la petreceri cu spioni şi parlamentari? de la TVR???(ăştia au numai documentare despre islam!!!) au scos taxa??
şi pe ăştia vreţi voi să-i sancţionaţi? sunteţi cu capu'...sincer...

Edited by sarac.lipit, 18 January 2017 - 18:12.


#18
Bean

Bean

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,477
  • Înscris: 12.11.2006
Eu gasesc ca la mijloc avem de-a face cu o mare disperare a catorva baieti "destepti", care incep sa-si fixeze bocancii in ceafa noastra. Si stim bine care ar fi baietii astia.
Comportamentul lor e unul convulsiv si josnic, cu accese mizerabile de manipulare grosolana, de masluire, de speculare la toate nivelurile posibile. Am mai trecut prin asta in 2013, dar parca acum sunt mai abitir.
Toate intr-o hamesire maxima, fara sa le mai pese de nimeni si nimic. Pe sistemul "acum ori niciodata". Si de ca si cum noi, pulimea, nici macar n-am exista, nici macar nu contam. Totul se face fara limite.
Am impresia ca ni se pregateste ceva si ca ceva-ul asta e putred rau de tot.

View Postvlad1102, on 18 ianuarie 2017 - 18:06, said:

Schimbi postul? Ai o telecomanda si o folosesti? (stiu ce-o sa ziceti, unii nu sunt in stare - de asta e si propaganda, daca n-ar crede nimeni nici n-ar fi)

Ce-au zis e factual corect deci nu vad ce le-ar face CNA-ul.

Asta cu datul cu toporu' cand nu-ti convine, mai ales in directia in care vrei sa influentezi cum gandesc oamenii mi se pare foarte, foarte periculoasa.

Nu,nu! Nu merge asa. Da, la modul absolut privind, schimbi postul.
Insa aici avem de-a face cu distorsionare si emitere de informatii false cu privire la, atentie, STATUL ROMAN!!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate