Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Hyundai Ioniq Hybrid

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011
nu mai gaseam topicul, vroiam sa spun ca am fost in weekend la testdrive pentru ca ma bate tare gandul sa imi schimb masina.

Mi s-a oferit un model foarte bine echipat cu un pret de lista undeva la 32.000€. Avea cam tot ce ii trebuia, dar pretul mi s-a parut enorm. Dupa 2, 2 1/2 ore, am scos un consum de 5,1 (30% autostrada, 10% drumuri nationale, 60% oras). Inainte sa il vad in realitate, il vazusem doar ca taxi si in reclame. Imi placea, cand l-am vazut in realitate si de aproape m-a dezamagit. Din fata mi se pare ca are foarte ieftin, iar spatele este un prius fake. Interiorul in schimb imi place, scaunele erau cu piele plus interiorul este facut dintr-un plastic destul de ok.

Masina accelereaza bine si uneori pe distante scurte motorul electric merge si la 120km/h. Daca mergi cu aceasta viteza mai lung intra motorul pe benzina in actiune. 141 cai putere per total, la consumul de 5,1 este foarte ok. Si stilul de condus nu este suport, insa pe modul relax. Pretul incl. optiuni mi se pare enorm, asa ca ma cam dau batut.

#20
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,952
  • Înscris: 04.05.2003

 business11, on 24 august 2017 - 16:26, said:

nu mai gaseam topicul, vroiam sa spun ca am fost in weekend la testdrive pentru ca ma bate tare gandul sa imi schimb masina.

Mi s-a oferit un model foarte bine echipat cu un pret de lista undeva la 32.000€. Avea cam tot ce ii trebuia, dar pretul mi s-a parut enorm. Dupa 2, 2 1/2 ore, am scos un consum de 5,1 (30% autostrada, 10% drumuri nationale, 60% oras). Inainte sa il vad in realitate, il vazusem doar ca taxi si in reclame. Imi placea, cand l-am vazut in realitate si de aproape m-a dezamagit. Din fata mi se pare ca are foarte ieftin, iar spatele este un prius fake. Interiorul in schimb imi place, scaunele erau cu piele plus interiorul este facut dintr-un plastic destul de ok.

Masina accelereaza bine si uneori pe distante scurte motorul electric merge si la 120km/h. Daca mergi cu aceasta viteza mai lung intra motorul pe benzina in actiune. 141 cai putere per total, la consumul de 5,1 este foarte ok. Si stilul de condus nu este suport, insa pe modul relax. Pretul incl. optiuni mi se pare enorm, asa ca ma cam dau batut.
presupun ca nu la noi in ro.
la noi maxim cred ca este 25000 acum
era 22700 cu rabla fara vopsea versiunea de top

#21
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,856
  • Înscris: 28.11.2001
Exclusive 25.573 Euro
Highway 22.598 Euro
+culoare metalizata
Pe mine ma bate gandul la Highway dar sa vad ce mai negociez cu ei. E totusi mai scumpa ca Mazda 3 2.0 AT Revolution. Si parca nu as vrea sa iau masina fara drive-test si nimeni nu o are.

#22
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 zippo123, on 24 august 2017 - 16:30, said:

presupun ca nu la noi in ro.
la noi maxim cred ca este 25000 acum
era 22700 cu rabla fara vopsea versiunea de top

25.000 modelul Premium
si 26.490 este varianta Style.

Modelul condus avea si pachetul de navigatie (1.600€), piele (1.900€), trapa (700€), sistem parcare si pe fata (250€), scaunul soferului electric (550€) si jeante pe 17 (600€)= 32.090€

Edited by business11, 24 August 2017 - 16:42.


#23
zippo123

zippo123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,952
  • Înscris: 04.05.2003
uite preturile cand era rabla de la dab auto
la neo motors am obtinut cateva sute mai jos.
am renuntat dupa ce am vazut masina[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170824/cfca424cd85951c6edea124feb7b5ab2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#24
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,720
  • Înscris: 13.07.2011

 zippo123, on 24 august 2017 - 16:42, said:

uite preturile cand era rabla de la dab auto
la neo motors am obtinut cateva sute mai jos.
am renuntat dupa ce am vazut masina[ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170824/cfca424cd85951c6edea124feb7b5ab2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la fel si la mine, cand am vazut exteriorul si pretul total nu am mai vrut, la pretul asta gasesc Megane 130cp automat pe benzina sau chiar un Mazda 3.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate