Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Banca Transilvania (Nelamurire)

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016
Am deschise doua conturi la BT, unul in RON altul in EURO, am 100 de EUR pe card, se poate sa retrag banii de la un bancomat in lei, se face conversia ?

#2
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008
Poti face conversia online in BT24 la cursul BT si apoi sa retragi de la bancomat in lei.
Cred ca se poate face conversia si la ghiseu dar probabil costa ceva.

#3
sdrc

sdrc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 711
  • Înscris: 28.05.2008

View PostEdward1337, on 17 ianuarie 2017 - 13:50, said:

Am deschise doua conturi la BT, unul in RON altul in EURO, am 100 de EUR pe card, se poate sa retrag banii de la un bancomat in lei, se face conversia ?
Raspunsul este afirmativ; exista precizari pe site-ul BT: http://intreb.bancat...atele-bt-cu-el/
Toate cele bune.

#4
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,311
  • Înscris: 08.02.2011
Cred ca se face conversia automat cand scoti banii din bancomat, fara a fi nevoie de bt24 sau alte minuni.

#5
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,848
  • Înscris: 24.04.2013
Cu un card se pot retrage bani numai din contul la care este atasat acel card.

Deci daca acel card e in euro, atasat la contul in euro, si in acel cont ai cei 100 de euro atunci da, poti retrage. Insa retragerile de la bancomate se fac in modena locala (lei in acest caz), facandu-se automat o conversie valutara. (Exista si exceptii, am auzit ca ING are bancomate in Romania care elibereaza euro.)

Daca ai de fapt un card in lei, atasat contului in lei, si banii sunt in contul de euro atunci nu poti extrage nimic inainte de a muta banii - cu conversie valutara - in contul de lei.

#6
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View Posttigerheart, on 17 ianuarie 2017 - 13:57, said:

Poti face conversia online in BT24 la cursul BT si apoi sa retragi de la bancomat in lei.
Cred ca se poate face conversia si la ghiseu dar probabil costa ceva.

Mersi mult, am facut conversia, chiar nu stiam Posted Image)
# Eu am doua conturi atasate la un card, unul in EURO si unul in LEI si cand m-am dus la bancomat nu am vazut vreo optiune sa-i scot pe aia 100 EUR in LEI, credeam ca merge si ca se face conversia automat.

Edited by Edward1337, 17 January 2017 - 14:14.


#7
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,667
  • Înscris: 01.09.2006

View PostEdward1337, on 17 ianuarie 2017 - 14:12, said:

Mersi mult, am facut conversia, chiar nu stiam Posted Image)
# Eu am doua conturi atasate la un card, unul in EURO si unul in LEI si cand m-am dus la bancomat nu am vazut vreo optiune sa-i scot pe aia 100 EUR in LEI, credeam ca merge si ca se face conversia automat.
Ce fel de card ai mai exact?
Pentru ca cel mai probabil ai un card care este atasat doar contului in LEI, fara a avea acces la contul in EURO.
Dar poti face acel transfer, asa cum ai si facut de fapt.

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostEdward1337, on 17 ianuarie 2017 - 13:50, said:

Am deschise doua conturi la BT, unul in RON altul in EURO, am 100 de EUR pe card, se poate sa retrag banii de la un bancomat in lei, se face conversia ?

Da, se face conversia dar la cursul casei de schimb.... daca te coafeaza...

#9
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View Postech, on 17 ianuarie 2017 - 14:17, said:

Ce fel de card ai mai exact?
Pentru ca cel mai probabil ai un card care este atasat doar contului in LEI, fara a avea acces la contul in EURO.
Dar poti face acel transfer, asa cum ai si facut de fapt.

Am doua conturi atasate la card, deoarece mi s-a deschis si unul in EURO ca sa primesc niste bani din afara, altfel nu aveam cum sa primesc. Imi apar 2 conturi unul in RON si altul in EURO. Eu nu stiam cum sa-i scot pe aia 100 EUR in LEI, daca merge la bancomat, dar am facut conversia online.
Am visa electron contactless

# Oricum am rezolvat, multumesc.

Edited by Edward1337, 17 January 2017 - 14:28.


#10
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,667
  • Înscris: 01.09.2006

View PostEdward1337, on 17 ianuarie 2017 - 14:27, said:

Am doua conturi atasate la card, deoarece mi s-a deschis si unul in EURO ca sa primesc niste bani din afara, altfel nu aveam cum sa primesc. Imi apar 2 conturi unul in RON si altul in EURO. Eu nu stiam cum sa-i scot pe aia 100 EUR in LEI, daca merge la bancomat, dar am facut conversia online.
Am visa electron contactless

# Oricum am rezolvat, multumesc.
Daca ai visa electron, atunci acel card este atasat DOAR contului in LEI.
Tu in BT24 vezi ambele conturi, in LEI si EURO si poti face transferuri, dar la bancomat nu vei putea accesa contul in EURO.

#11
Edward1337

Edward1337

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.11.2016

View Postech, on 17 ianuarie 2017 - 14:30, said:

Daca ai visa electron, atunci acel card este atasat DOAR contului in LEI.
Tu in BT24 vezi ambele conturi, in LEI si EURO si poti face transferuri, dar la bancomat nu vei putea accesa contul in EURO.

Ok, mersi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate