Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Croatia 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
Trutulica

Trutulica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 27.06.2016
Am găsit o. Este o asigurare auto pt 7 zile.

#38
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015
Salut oameni buni, stiti cumva de unde pot cumpara Kuna Croata in zona Arad ; Timisoara ?
Luna viitoare plec si eu in Bol , Croatia si as vrea sa cumpar de la noi kunele, prefer sa nu ma duc cu Euro.

Multumesc

#39
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Numai de la privati, cred. Du-te cu euro si schimba pe continent. Plus card. Daca ai card bcr, vezi ca au erste si iesi convenabil.

#40
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015

View Postdenky, on 20 iulie 2017 - 23:50, said:

Numai de la privati, cred. Du-te cu euro si schimba pe continent. Plus card. Daca ai card bcr, vezi ca au erste si iesi convenabil.
Am card ING cu zero comisioane oriunde in Europa, as fi preferat sa ma duc direct de la noi cu toti banii schimbati in kune, am sa caut saptamana viitoare pe la casele de schimb din Arad si Timisoara poate gasesc pe careva sa imi aduca fiind vorba de o suma relativ mai mare...

#41
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postasilaghi89, on 21 iulie 2017 - 08:57, said:


Am card ING cu zero comisioane oriunde in Europa, as fi preferat sa ma duc direct de la noi cu toti banii schimbati in kune, am sa caut saptamana viitoare pe la casele de schimb din Arad si Timisoara poate gasesc pe careva sa imi aduca fiind vorba de o suma relativ mai mare...

Intreaba la ing la ce curs iti face tranzactia si ai sa vezi ca e cam mare comisionul ala zero...

#42
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015

View Postdenky, on 22 iulie 2017 - 00:51, said:



Intreaba la ing la ce curs iti face tranzactia si ai sa vezi ca e cam mare comisionul ala zero...

Da...stiu cum e cu bancile de aia am sa incerc saptamama viitoare sa caut prin Arad si Timisoara o casa de schimb care sa imi aduca kune, poate gasesc fiind vorba de mai mult de 10.000 lei pe care vreau sa ii schimb.

#43
madalina2008

madalina2008

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 21.05.2008
Salutare!
Nu iti trebuie kune. Schimba-i in euro si acolo la casele de schimb iti schimbi cit ai nevoie. Parerea mea...

#44
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View Postasilaghi89, on 22 iulie 2017 - 09:50, said:



Da...stiu cum e cu bancile de aia am sa incerc saptamama viitoare sa caut prin Arad si Timisoara o casa de schimb care sa imi aduca kune, poate gasesc fiind vorba de mai mult de 10.000 lei pe care vreau sa ii schimb.

Slabe sanse. Daca reusesti, zi-mi si mie, te rog.

Edited by denky, 23 July 2017 - 07:41.


#45
asilaghi89

asilaghi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 25.07.2015
Salut, pana la urma am cumparat o parte din suma din Mako, Ungaria, acolo gasesti kune cate vrei la Interchange. Restul am sa ii tin in euro si am sa schimb direct in Croatia cat am nevoie. In tara gasesti kune doar in Bucuresti si am mai gasit la o casa de schimb din Ramnicu Valcea dar e mult prea departe de Arad, Mako fiind la 70 de km. Kunele am sa le folosesc pentru autostrazi, benzina si alte cele iar euro am sa schimb acolo, chiar is curios ce curs de schimb au, eu plec marti din Arad in Bol insula Brac.

#46
agp626

agp626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 15.06.2007

View Postasilaghi89, on 06 august 2017 - 12:59, said:

Kunele am sa le folosesc pentru autostrazi, benzina si alte cele iar euro am sa schimb acolo,
Intr-o saptamana de Croatia (acum o luna si ceva) am schimbat 10 euro in kune sa manance nevasta inghetata pe strada , in rest am platit  cu cardul si cazarea in euro cash
Scuze am uitat sa spun ca din aia 10 euro am platit si cateva ore de parcare.
Parca ai facut o obsesie din cumpararea de kn din Romania, , ai umplut o pagina de postari fara rost, nu te mai stresa, bucura-te de concediu.

Edited by agp626, 06 August 2017 - 13:34.


#47
mdt

mdt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 12.12.2006
Autostrada o poti plati mai simplu cu cardul.

#48
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009
Update. Au scumpit croatii autostrada, acum m-am dumirit si eu.

#49
t423748

t423748

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 19.04.2007
Salut,
Cateva linkuri cu plaje cu nisip din Croatia.
http://www.croatia-t...n-to-love-them/
https://www.adriagat...beaches-Croatia
https://www.croatia-...hes-in-croatia/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate