Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Croatia 2017

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
Indiralisa

Indiralisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2017
Buna ziua, sunt noua pe aici si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia si ce nu trebuia  dar am nevoie de ajutor:
vrem sa mergem in Croatia in 2017 din 1 iulie , suntem 6 adulti si 4 copii( cu varste intre 7 si 13 ani)
nu stiu ce zona/cazare/ ruta sa alegem dar pot sa va spun ce ne dorim:
plecam din Pitesti, drumul il facem dintr-o bucata sau luam cazare intermediara? daca da unde?
vrem peisaje spectaculoase, ape turcoaz plaja cu pietricele cat mai mici sau chiar nisip,  intrare lina , alocam pentru plaja 5-6 zile si vreo 2-3 pentru vizitat sau putem
sa alegem varianta : dimineata plaja si dupa amiaza vizitat, preferam cazare cu  mic dejun sau self catering,ideea este ca as vrea sa avem o baza
si de acolo sa tot expolram...nu stiu daca sa aleg nord sau sud...prietenii nostri vor sa viziteze si Dubrovnik..sunt intr-o mare dilema...
ce trebuie musai vizitat in Croatia?

multumesc anticipat!

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Pentru copii exista Lopar, vezi topicul despre Insula Rab.

#3
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006

View PostIndiralisa, on 17 ianuarie 2017 - 12:04, said:

Buna ziua, sunt noua pe aici si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia si ce nu trebuia  dar am nevoie de ajutor:
vrem sa mergem in Croatia in 2017 din 1 iulie , suntem 6 adulti si 4 copii( cu varste intre 7 si 13 ani)
nu stiu ce zona/cazare/ ruta sa alegem dar pot sa va spun ce ne dorim:
plecam din Pitesti, drumul il facem dintr-o bucata sau luam cazare intermediara? daca da unde?
vrem peisaje spectaculoase, ape turcoaz plaja cu pietricele cat mai mici sau chiar nisip,  intrare lina , alocam pentru plaja 5-6 zile si vreo 2-3 pentru vizitat sau putem
sa alegem varianta : dimineata plaja si dupa amiaza vizitat, preferam cazare cu  mic dejun sau self catering,ideea este ca as vrea sa avem o baza
si de acolo sa tot expolram...nu stiu daca sa aleg nord sau sud...prietenii nostri vor sa viziteze si Dubrovnik..sunt intr-o mare dilema...
ce trebuie musai vizitat in Croatia?

multumesc anticipat!
Distanta este foarte mare,nu cred ca merita sa faceti drumul dintr-o bucata.Doar daca vreti sa va aratati rezistenta la volan.Dar ar fi pacat,pentru ca mergeti in concediu.
Sa aveti in vedere ca Dubrovnik este jos-jos,adica la distanta de zona de nord,agreata de turisti.De asemenea,parcarea este cvasiimposibila si daca o gasesti este foarte scumpa.
Inca un criteriu de luat in seama este cel material.Preturile in Croatia sunt sensibil mai mari decat la noi.
Eu as elimina self-cateringul.De ce?Pentru ca esti in concediu.Doar nu mergi in Croatia sa gatesti ca acasa,nu?
In Croatia se poate ajunge prin Bulgaria,Serbia,Muntenegru,Ungaria,etc.
Ar fi bine totusi sa prezinti niste variante,ca sa putem comenta,banuiesc ca ati cautat si voi solutiile bune.Degeaba iti recomand eu sau altii ceva ce tu nu agreezi.
Ori tu doresti ca altcineva sa va faca,de la A la Z toata configuratia concediului.
Pentru Croatia,exista si topic (topice) dedicate pe acest forum.

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu am făcut anul trecut Deva - Split dintr-o bucată şi nu mai recomand nimănui să repete experienţa. Am mers foarte mult pe autostradă - am intrat în RO la Făget şi am ieşit la Split - mers în limite legale adică sub 140 si tot am făcut 16 ore. Atenţie şi la faptul că se schimbă fusul orar la intrarea în Ungaria (dacă alegi acelaşi traseu) ceea ce te afectează la valabilitatea vinietei.
În zona Split - Dubrovnik, majoritatea pensiunilor sunt cu self catering şi au bucătării decente. Mai bine spus, esti oarecum obligat la un astfel de comportament având în vedere cât de rare sunt restaurantele unde poţi mânca altceva decât grătar şi pizza - am descoperit cu surprindere mititeii în ofertă dar îi fac foarte prăjiţi.
Plaja nu se încadrează în cerinţe fiind foarte pietroasă şi cu arici de mare aşa că necesită papuci de apă.
Preţurile, aşa cum s-a mai spus, sunt semnificativ peste cele din România, şi cresc pe măsură ce te apropii de Dubrovnik. Splitul e frumos, are obiective turistice dar după ce petreci câteva ore în ambuteiajul de la intrare nu prea mai vrei să te duci şi a doua oară.

Edited by MembruAnonim, 17 January 2017 - 13:02.


#5
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014
1. Ca si drum, il recomand pe cel prin Ungaria - de la Faget incolo ai exclusiv autostrada (Faget - Arad - Nadlac - Budapesta - Letenye - Zagreb - etc). Se poate face si dintr-o bucata, dar e greu. Este si varianta de a pleca dupa amiaza, a dormi cateva ore noaptea in masina (undeva intr-o parcare in Ungaria sau Croatia) si dimineata esti la mare.
2. Eu am fost in nord, pe insula Krk si nu m-am omorat cu vizitatul.
3. Nu agreez varianta cu self-catering pentru ca 1. nu mai simti ca esti in concediu si 2. Croatia este si o experienta culinara si e pacat sa o ratezi
4. Croatia este o tara scumpa
5. Sub nici o forma sa nu ratezi Plitvice. Aici recomand o noapte de cazare, sa ai macar 1 zi intreaga pentru vizitat parcul

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postaflorin27, on 17 ianuarie 2017 - 13:42, said:

Sub nici o forma sa nu ratezi Plitvice. Aici recomand o noapte de cazare, sa ai macar 1 zi intreaga pentru vizitat parcul
Adică 2 nopţi de cazare dacă se doreşte parcurgerea întregului traseu. Noi am ajuns dupăamiaza şi am făcut o parte şi dimineaţa înainte de plecare altă parte dar pe ansamblu am văzut doar jumătate din parc.

#7
aflorin27

aflorin27

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 06.06.2014

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2017 - 13:49, said:

Adică 2 nopţi de cazare dacă se doreşte parcurgerea întregului traseu. Noi am ajuns dupăamiaza şi am făcut o parte şi dimineaţa înainte de plecare altă parte dar pe ansamblu am văzut doar jumătate din parc.
Sau asa - e mai fain asa.
Bine, eu ma gandeam la varianta ca pleci dimineata de undeva din zona (Split, Krk, etc), pina in pranz esti acolo si vizitezi o parte, ai cazarea, iar a doua zi stai hat pina aproape de seara, cand pleci tot pe undeva pe aproape.

#8
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
aflorin27, când vezi costul a 2 intrări în parc îţi cam vine să te laşi de vizitat. De aceea am recomandat o singură zi, cât mai lungă, să poţi face tot traseul.

#9
Indiralisa

Indiralisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2017

View Postadisz, on 17 ianuarie 2017 - 12:29, said:

Distanta este foarte mare,nu cred ca merita sa faceti drumul dintr-o bucata.Doar daca vreti sa va aratati rezistenta la volan.Dar ar fi pacat,pentru ca mergeti in concediu.
Sa aveti in vedere ca Dubrovnik este jos-jos,adica la distanta de zona de nord,agreata de turisti.De asemenea,parcarea este cvasiimposibila si daca o gasesti este foarte scumpa.
Inca un criteriu de luat in seama este cel material.Preturile in Croatia sunt sensibil mai mari decat la noi.
Eu as elimina self-cateringul.De ce?Pentru ca esti in concediu.Doar nu mergi in Croatia sa gatesti ca acasa,nu?
In Croatia se poate ajunge prin Bulgaria,Serbia,Muntenegru,Ungaria,etc.
Ar fi bine totusi sa prezinti niste variante,ca sa putem comenta,banuiesc ca ati cautat si voi solutiile bune.Degeaba iti recomand eu sau altii ceva ce tu nu agreezi.
Ori tu doresti ca altcineva sa va faca,de la A la Z toata configuratia concediului.
Pentru Croatia,exista si topic (topice) dedicate pe acest forum.
cand am scris self catering ma refeream strict la organizarea unui mic dejun nicidecum sa gatesc tocanite /ciorbite  si desigur ca vreau sa gust din preparatele traditionale cat mai mult

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2017 - 12:59, said:

Eu am făcut anul trecut Deva - Split dintr-o bucată şi nu mai recomand nimănui să repete experienţa. Am mers foarte mult pe autostradă - am intrat în RO la Făget şi am ieşit la Split - mers în limite legale adică sub 140 si tot am făcut 16 ore. Atenţie şi la faptul că se schimbă fusul orar la intrarea în Ungaria (dacă alegi acelaşi traseu) ceea ce te afectează la valabilitatea vinietei.
În zona Split - Dubrovnik, majoritatea pensiunilor sunt cu self catering şi au bucătării decente. Mai bine spus, esti oarecum obligat la un astfel de comportament având în vedere cât de rare sunt restaurantele unde poţi mânca altceva decât grătar şi pizza - am descoperit cu surprindere mititeii în ofertă dar îi fac foarte prăjiţi.
Plaja nu se încadrează în cerinţe fiind foarte pietroasă şi cu arici de mare aşa că necesită papuci de apă.
Preţurile, aşa cum s-a mai spus, sunt semnificativ peste cele din România, şi cresc pe măsură ce te apropii de Dubrovnik. Splitul e frumos, are obiective turistice dar după ce petreci câteva ore în ambuteiajul de la intrare nu prea mai vrei să te duci şi a doua oară.
ca idee daca tot fac traseul din doua bucati as vrea sa vad si niste peisaje interesate nu doar  plictisitoarea autostrada de aceea nu luam in calcul traseul prin Ungaria

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2017 - 12:59, said:

Eu am făcut anul trecut Deva - Split dintr-o bucată şi nu mai recomand nimănui să repete experienţa. Am mers foarte mult pe autostradă - am intrat în RO la Făget şi am ieşit la Split - mers în limite legale adică sub 140 si tot am făcut 16 ore. Atenţie şi la faptul că se schimbă fusul orar la intrarea în Ungaria (dacă alegi acelaşi traseu) ceea ce te afectează la valabilitatea vinietei.
În zona Split - Dubrovnik, majoritatea pensiunilor sunt cu self catering şi au bucătării decente. Mai bine spus, esti oarecum obligat la un astfel de comportament având în vedere cât de rare sunt restaurantele unde poţi mânca altceva decât grătar şi pizza - am descoperit cu surprindere mititeii în ofertă dar îi fac foarte prăjiţi.
Plaja nu se încadrează în cerinţe fiind foarte pietroasă şi cu arici de mare aşa că necesită papuci de apă.
Preţurile, aşa cum s-a mai spus, sunt semnificativ peste cele din România, şi cresc pe măsură ce te apropii de Dubrovnik. Splitul e frumos, are obiective turistice dar după ce petreci câteva ore în ambuteiajul de la intrare nu prea mai vrei să te duci şi a doua oară.
astea ma dezarmeaza: plaja pietroasa, arici de  mare, intrare abrupta in apa, aglomeratie! si as vrea sa le evit

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2017 - 12:59, said:

Eu am făcut anul trecut Deva - Split dintr-o bucată şi nu mai recomand nimănui să repete experienţa. Am mers foarte mult pe autostradă - am intrat în RO la Făget şi am ieşit la Split - mers în limite legale adică sub 140 si tot am făcut 16 ore. Atenţie şi la faptul că se schimbă fusul orar la intrarea în Ungaria (dacă alegi acelaşi traseu) ceea ce te afectează la valabilitatea vinietei.
În zona Split - Dubrovnik, majoritatea pensiunilor sunt cu self catering şi au bucătării decente. Mai bine spus, esti oarecum obligat la un astfel de comportament având în vedere cât de rare sunt restaurantele unde poţi mânca altceva decât grătar şi pizza - am descoperit cu surprindere mititeii în ofertă dar îi fac foarte prăjiţi.
Plaja nu se încadrează în cerinţe fiind foarte pietroasă şi cu arici de mare aşa că necesită papuci de apă.
Preţurile, aşa cum s-a mai spus, sunt semnificativ peste cele din România, şi cresc pe măsură ce te apropii de Dubrovnik. Splitul e frumos, are obiective turistice dar după ce petreci câteva ore în ambuteiajul de la intrare nu prea mai vrei să te duci şi a doua oară.
astea ma dezarmeaza: plaja pietroasa, arici de  mare, intrare abrupta in apa, aglomeratie! si as vrea sa le evit

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Intrarea nu e abruptă dar piatra de pe plajă și fundul mării este atât de incomodă încât e musai să ai papuci. Noi am stat mare parte a timpului lângă un mic port și aveam o zonă cu apă mică pentru copii dar și apă adâncă pentru înnotători. Cgiar dacă trecerea între zone era foarte abruptă, copii nu puteau ajunge la prag întrucât apa era suficient de adâncă dar pentru un adult care nu știe să înnoate poate fi periculos.

#11
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,267
  • Înscris: 14.11.2006

View PostIndiralisa, on 17 ianuarie 2017 - 12:04, said:

Buna ziua, sunt noua pe aici si imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia si ce nu trebuia  dar am nevoie de ajutor:
vrem sa mergem in Croatia in 2017 din 1 iulie , suntem 6 adulti si 4 copii( cu varste intre 7 si 13 ani)
nu stiu ce zona/cazare/ ruta sa alegem dar pot sa va spun ce ne dorim:
plecam din Pitesti, drumul il facem dintr-o bucata sau luam cazare intermediara? daca da unde?
vrem peisaje spectaculoase, ape turcoaz plaja cu pietricele cat mai mici sau chiar nisip,  intrare lina , alocam pentru plaja 5-6 zile si vreo 2-3 pentru vizitat sau putem
sa alegem varianta : dimineata plaja si dupa amiaza vizitat, preferam cazare cu  mic dejun sau self catering,ideea este ca as vrea sa avem o baza
si de acolo sa tot expolram...nu stiu daca sa aleg nord sau sud...prietenii nostri vor sa viziteze si Dubrovnik..sunt intr-o mare dilema...
ce trebuie musai vizitat in Croatia?

multumesc anticipat!

Ar fi bine sa rasfoiesti putin si topicul referitor la Croatia, cu harta în fata si pixul in mâna, notându-ti diverse sfaturi postate de cei care au fost în aceasta tara superba.
Eu îti fac recomandarea clasica:
- anul 2017 vedeti partea de nord
- anul 2018 vedeti partea de sud

Acum in functie de ce alegeti, adauga si urmatoarele informatii:
- cate nopti doriti sa stati, intr-un singur loc sau in mai mullte locatii
- cate masini si cati soferi
- suma aproximativa de cheltuit
- mai multa mare sau mai multe de vizitat

Si cateva observatii:
- oricat de mult ati dori ca marea sa fie calda, ei bine, este rece
- plajele cu nisip exista dar lipsesc cu desavarsire
- apa turcoaz exista din belsug insa intrare lina mai rar
- nu este mare rusine ca in primele 2-3 zile sa ai o geanta frigorifica la tine cu diverse sandwich-uri, un salam de calitate, un cascaval, un pateu de ficat, o sunca de Praga, o rosie, un ardei, un castravete etc. (asta daca nu gasiti cazare cu mic dejun inclus)
- notiunea de self-catering exista doar la micul dejun inclus in pretul cazarii; in rest, veti vedea ce bine o sa va prinda o bucatarie cu de toate (cam toate pensiunile din Croatia ofera asa ceva; frigider, aragaz, ustensile de bucatarie etc)
- bucataria croata exista dar lipseste cu desavarsire: bucataria italiana se afla la mare cinste în Croatia
- daca cunoasteti limba italiana sau germana este super, insa gasiti destui croati care va vor uimi cu engleza lor perfecta (într-o locatie am stat la o nemtoaica care a renuntat la Nemtia si s-a stabilit în Croatia, conversând cu ea numai în engleza Posted Image .)
(Eu am plecat din Targoviste, aflat la o ora de mers de Pitesti, deci datele excursiilor mele (am fost de doua ori) s-ar potrivi cu ale voastre. Daca vrei si vreo 3000-4000 de poze, Posted Image ti le trimit cu draga inima, dar am pus destule poze la topicul referitor la Dubrovnik, Plitvice, Pola, Rovinj, Krka, Split, Trogir, Makarska etc).

#12
Indiralisa

Indiralisa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.01.2017

View Postflorinbad, on 17 ianuarie 2017 - 19:23, said:


Ar fi bine sa rasfoiesti putin si topicul referitor la Croatia, cu harta în fata si pixul in mâna, notându-ti diverse sfaturi postate de cei care au fost în aceasta tara superba.
Eu îti fac recomandarea clasica:
- anul 2017 vedeti partea de nord
- anul 2018 vedeti partea de sud

Acum in functie de ce alegeti, adauga si urmatoarele informatii:
- cate nopti doriti sa stati, intr-un singur loc sau in mai mullte locatii
- cate masini si cati soferi
- suma aproximativa de cheltuit
- mai multa mare sau mai multe de vizitat

Si cateva observatii:
- oricat de mult ati dori ca marea sa fie calda, ei bine, este rece
- plajele cu nisip exista dar lipsesc cu desavarsire
- apa turcoaz exista din belsug insa intrare lina mai rar
- nu este mare rusine ca in primele 2-3 zile sa ai o geanta frigorifica la tine cu diverse sandwich-uri, un salam de calitate, un cascaval, un pateu de ficat, o sunca de Praga, o rosie, un ardei, un castravete etc. (asta daca nu gasiti cazare cu mic dejun inclus)
- notiunea de self-catering exista doar la micul dejun inclus in pretul cazarii; in rest, veti vedea ce bine o sa va prinda o bucatarie cu de toate (cam toate pensiunile din Croatia ofera asa ceva; frigider, aragaz, ustensile de bucatarie etc)
- bucataria croata exista dar lipseste cu desavarsire: bucataria italiana se afla la mare cinste în Croatia
- daca cunoasteti limba italiana sau germana este super, insa gasiti destui croati care va vor uimi cu engleza lor perfecta (într-o locatie am stat la o nemtoaica care a renuntat la Nemtia si s-a stabilit în Croatia, conversând cu ea numai în engleza Posted Image .)
(Eu am plecat din Targoviste, aflat la o ora de mers de Pitesti, deci datele excursiilor mele (am fost de doua ori) s-ar potrivi cu ale voastre. Daca vrei si vreo 3000-4000 de poze, Posted Image ti le trimit cu draga inima, dar am pus destule poze la topicul referitor la Dubrovnik, Plitvice, Pola, Rovinj, Krka, Split, Trogir, Makarska etc).
multumesc !dar in partea de sud a Croatiei apa este mai calda la inceput de iulie?

#13
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,999
  • Înscris: 07.11.2006
Am fost in vara,luna august,in Muntenegru,la Ulcinj,care se afla cam la ~250 de km la sud de Dubrovnik.Apa avea 24-25 de grade.Mai degraba 24 de grade.Mie,care nu sunt friguros,mi s-a parut rece.Tie,femeilor in general,oare cum ti se va parea?Posted Image
In 2013,aceeasi locatie,apa a avut maximum 20 de grade.
Cele trei lucruri "sfinte" de care trebuie sa tii seama,le-a punctat florinbad:

View Postflorinbad, on 17 ianuarie 2017 - 19:23, said:


- oricat de mult ati dori ca marea sa fie calda, ei bine, este rece
- plajele cu nisip exista dar lipsesc cu desavarsire
- apa turcoaz exista din belsug insa intrare lina mai rar


Cu mentiunea ca totusi exista anumite portiuni de plaja cu nisip.Plaja Dubrovnik s-ar putea sa fie una dintre ele.

Iar temperatura apei este intotdeauna o loterie in aceasta parte de lume.

#14
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostBursul, on 17 ianuarie 2017 - 12:17, said:

Pentru copii exista Lopar, vezi topicul despre Insula Rab.

Copiii sunt maricei, apa e pana la glezne in Lopar...

#15
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Primii 20 metri apoi apa incepe sa creasca.

#16
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostMembruAnonim, on 17 ianuarie 2017 - 12:59, said:

Eu am făcut anul trecut Deva - Split dintr-o bucată şi nu mai recomand nimănui să repete experienţa. Am mers foarte mult pe autostradă - am intrat ĂŽn RO la Făget şi am ieşit la Split - mers ĂŽn limite legale adică sub 140 si tot am făcut 16 ore. Atenţie şi la faptul că se schimbă fusul orar la intrarea ĂŽn Ungaria (dacă alegi acelaşi traseu) ceea ce te afectează la valabilitatea vinietei.
ĂŽn zona Split - Dubrovnik, majoritatea pensiunilor sunt cu self catering şi au bucătării decente. Mai bine spus, esti oarecum obligat la un astfel de comportament având ĂŽn vedere cât de rare sunt restaurantele unde poţi mânca altceva decât grătar şi pizza - am descoperit cu surprindere mititeii ĂŽn ofertă dar ĂŽi fac foarte prăjiţi.
Plaja nu se ĂŽncadrează ĂŽn cerinţe fiind foarte pietroasă şi cu arici de mare aşa că necesită papuci de apă.
Preţurile, aşa cum s-a mai spus, sunt semnificativ peste cele din România, şi cresc pe măsură ce te apropii de Dubrovnik. Splitul e frumos, are obiective turistice dar după ce petreci câteva ore ĂŽn ambuteiajul de la intrare nu prea mai vrei să te duci şi a doua oară.

Cel mai bine am facut 11 ore Brela - Timisoara, mers constant 140 la ora, doar 3-4 opriri de pisi si mancare. Nu am prins cozi in vama, a contat. Eu merg de fiecare data pe la unguri. Sensibil mai bine in timpul saptamanii fata de wknd.
Pt initiator: mergeti la Brela, cateva ore la Dubrovnik va vor fi de ajuns. Plitvice f fain, krka la fel. Si mariti perioada, daca se poate, voi pierdeti doua zile in plus cu mersul prin romania.

View PostBursul, on 19 ianuarie 2017 - 22:41, said:

Primii 20 metri apoi apa incepe sa creasca.

Se sta binisor si la feribot...

#17
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,462
  • Înscris: 30.10.2003
Maine bag o rezervare pe o saptamana in August la Lopar.
Depinde cand ajungi. Eu am ajuns tot seara pe la 20:00. Atunci sunt putine masini. Iar daca pleci de dimineata, tot asa nu ai parte de coada mare.

Edited by Bursul, 19 January 2017 - 22:52.


#18
denky

denky

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,360
  • Înscris: 09.03.2009

View PostBursul, on 19 ianuarie 2017 - 22:51, said:

Maine bag o rezervare pe o saptamana in August la Lopar.
Depinde cand ajungi. Eu am ajuns tot seara pe la 20:00. Atunci sunt putine masini. Iar daca pleci de dimineata, tot asa nu ai parte de coada mare.

Asa e. Vacanta faina. Totusi, nu baga de sambata - sambata.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate