Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Clapari Atomic

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
gelutu980

gelutu980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 14.06.2016

 DaculScoril0, on 17 ianuarie 2017 - 21:51, said:






Dacă stilul de schiat e cu vin fiert în fața cabanei atunci ia-ți cei mai moi clăpari cu putință, pe care-i porți cu clapele desfăcute.
Dacă vrei să te dai măcar un pic pe pârtie atunci cumpără clăpari rigizi. Indiferent cât de avansat/începător ești vei beneficia de controlul pe care-l oferă.

Ma rog , nu vreau sa intru in polemici inutile si mistocareala ieftina,. In  sport, pentru oricare nivel, novice-incepatori dar si intermediary si avansati, exista si echipament corespunzator . Este bine sa fie utilizat echipamentul specific fiecarui nivel de exprimare al celui in cauza. Daca le incurcati intre ele , s-at putea sa faceti buba.

Este foarte adevarat ca in clapar cu flex de 100+ iti confera in control sporit , dar si mai important , tu ca incepator , sa poti sa impui acel control.. La cea mai mica gafa , faci buba.

#20
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
La cei cu flex de 60 chiar scrie ca sunt pentru progres...acunma depinde cat de incepator esti la ce nivel

Edited by nerazzurr, 18 January 2017 - 16:46.


#21
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Faza e ca m-am zapacit cu numerele astea..eu port 44.2/3 si cineva care vinde clapari mi a zis ca am mondo 30..acuma la Hervis gasesc asta...Attached File  Screenshot_2017-01-18-17-11-10.png   55.05K   12 downloads

#22
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 gelutu980, on 18 ianuarie 2017 - 11:25, said:

Ma rog , nu vreau sa intru in polemici inutile si mistocareala ieftina,. In  sport, pentru oricare nivel, novice-incepatori dar si intermediary si avansati, exista si echipament corespunzator . Este bine sa fie utilizat echipamentul specific fiecarui nivel de exprimare al celui in cauza. Daca le incurcati intre ele , s-at putea sa faceti buba.

Este foarte adevarat ca in clapar cu flex de 100+ iti confera in control sporit , dar si mai important , tu ca incepator , sa poti sa impui acel control.. La cea mai mica gafa , faci buba.
e ceva adevăr în ce zici tu,
dar ca unu care a învățat să schieze pe Combi R cu bocanci din piele cu glezna liberă cred că pot recomanda clăpari rigizi în deplină cunoștință de cauză. Asta dacă vrei să să schiezi. Sau să înveți să schiezi.

#23
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,362
  • Înscris: 21.06.2016
Scuzati comparatia dar e ca si cum ai spune ca daca esti virgin ar fi bine sa f*ti cu o plua moale ca cu una tare te poti accidenta.
Nu, cu moale e nasol, si daca esti incepator si daca esti avansat, de fapt daca esti avasant mai poti compensa dar daca esti incepator e chiar nasol.

#24
nerazzurr

nerazzurr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 10.11.2012
Cineva  imi zicea mai devreme ca am sanse mai mari sa ma acidentez cu clapari cu flex sub 70..

#25
DaculScoril0

DaculScoril0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,670
  • Înscris: 03.12.2014

 nerazzurr, on 20 ianuarie 2017 - 01:04, said:

Cineva  imi zicea mai devreme ca am sanse mai mari sa ma acidentez cu clapari cu flex sub 70..
avea dreptate

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate