Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Cablul legatura screen si placa de baza.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
Am un Asus k75vm, de 2-3 luni am probleme cu cablul care face legatura dintre placa de baza si display, are slabita legatura exact la balama. Ce fel de circuite sunt si din ce material? As vrea sa incerc sa desfac circuitor si sa incerc sa-l repar.
Are rost incerc sau n-am nicio sansa?
Daca da as dori niste sfaturi.
Multumesc.

#2
Kain_12

Kain_12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,009
  • Înscris: 25.11.2009
Cablul e cam dificil de reparat, din cate stiu sunt cam 30 fire prin el, aprox. Cea mai buna solutie e sa il inlocuiesti, nu costa mai mult de 100-150 lei.

#3
vimann

vimann

    Feed on Tragedy

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,711
  • Înscris: 06.07.2005
Firele alea multe sunt nesimtit de subtiri. Sa le inlocuiesti complet nici nu prea ai cum,avand in vedere constructia conectorilor. Nicio sansa.

#4
danielscofield

danielscofield

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 29.10.2016
L-am desfacut ca sa ma duc cu el la cumpar de la un service , sunt 40 de fire le-am numarat. Indeed sunt nesimtit de subtiri, cred ca are 1-2/10 dintr-un mimiletru.

#5
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 danielscofield, on 17 ianuarie 2017 - 00:41, said:

Am un Asus k75vm, de 2-3 luni am probleme cu cablul care face legatura dintre placa de baza si display, are slabita legatura exact la balama. Ce fel de circuite sunt si din ce material? As vrea sa incerc sa desfac circuitor si sa incerc sa-l repar.
Are rost incerc sau n-am nicio sansa?

N-ai ncio sansa. E un cablu de kkt (chinezarie) cu multe fire subtiri... nu merg lipite. Am si eu aceeasi problema cu un laptop, am comandat un cablu in mama noastra China si stau de 2 luni si ceva dupa el....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate