Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Emerald City ( 2017 )

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Maxim nota 6 pentru serialul asta care a inceput promitator si s-a terminat dezastruos.

Primele episoade au fost impresionante, nu reuseai sa-ti dai seama care e directia povestii, era destul de atipica. Peisajele au fost si ele atragatoare. Dar apoi toata actiunea se muta in oras, iar sentimentul ala de fantastic dispare.

Problemele cu povestea pot fi prevazute din primul episod, de la modul penibil in care moare Witch of the East. N-am stiut ce sa cred in acel moment stupid, dar fiind inca in episodul pilot, am pus asta pe seama insuficientelor informatii pe care le aveam pana in acel moment. Nici in ultimul episod n-au explicat cum au ajuns acele manusi pe mainile lui Dorothy.
Insa anomaliile de logica insista pe langa Dorothy, pana in momentul in care comportamentul ei devine implauzibil.

Cum a aparut The Beast Forever pe final ma depaseste, parca n-aveau idee ce sa faca iar pe final s-au gandit la solutia asta, un fel de teaser pentru sezonul 2, care sper sa nu mai existe.

N-am chef sa intru prea mult in spoilere, dar am terminat foarte greu serialul.

Mi-a placut povestea lui Lady Ev, primele 80% din ea, ca pe urma o iau si aia razna.

Povestea lui Tip e ridicola cu problemele lui de identitate, dar presupun ca tocmai de asta au insistat pe ea in ultimele episoade. Eu n-am nimic cu genul asta de oameni cu deviatii, dar in serial a parut la nelalocul lui.

Am fost suprins sa vad ca Witch of the West e jucata de romanca Ana Ularu, deoarece nu pare romanca nici dupa fata, dar nici dupa accent. Ea iese cel mai mult in evidenta din toate personajele, impreuna cu Stefanie Martini, care insa are un rol mai mic.

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d0/d6/ed/d0d6ed94a901c9b94e30acd5100d4dfb.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#20
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010

View PostMizu, on 28 martie 2017 - 15:37, said:

Nici in ultimul episod n-au explicat cum au ajuns acele manusi pe mainile lui Dorothy.
Ca a reusit s-o pacaleasca pe acea vrajitoare sa apese pe tragaci...
Sper sa nu gresesc, dar s-a pomenit de asta cand au ajuns la "castelul" ei(celei moarte/pacalite) si au incercat sa stapaneasca "tornada".

#21
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Insa ea nici macar nu e vrajitoare. Si unde s-a zis ca daca ucizi o vrajitoare ii preiei puterile? Nicaieri.

#22
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMizu, on 28 martie 2017 - 15:37, said:

Maxim nota 6 pentru serialul asta care a inceput promitator si s-a terminat dezastruos.

Primele episoade au fost impresionante, nu reuseai sa-ti dai seama care e directia povestii, era destul de atipica. Peisajele au fost si ele atragatoare. Dar apoi toata actiunea se muta in oras, iar sentimentul ala de fantastic dispare.

Problemele cu povestea pot fi prevazute din primul episod, de la modul penibil in care moare Witch of the East. N-am stiut ce sa cred in acel moment stupid, dar fiind inca in episodul pilot, am pus asta pe seama insuficientelor informatii pe care le aveam pana in acel moment. Nici in ultimul episod n-au explicat cum au ajuns acele manusi pe mainile lui Dorothy.
Insa anomaliile de logica insista pe langa Dorothy, pana in momentul in care comportamentul ei devine implauzibil.

Cum a aparut The Beast Forever pe final ma depaseste, parca n-aveau idee ce sa faca iar pe final s-au gandit la solutia asta, un fel de teaser pentru sezonul 2, care sper sa nu mai existe.

N-am chef sa intru prea mult in spoilere, dar am terminat foarte greu serialul.

Mi-a placut povestea lui Lady Ev, primele 80% din ea, ca pe urma o iau si aia razna.

Povestea lui Tip e ridicola cu problemele lui de identitate, dar presupun ca tocmai de asta au insistat pe ea in ultimele episoade. Eu n-am nimic cu genul asta de oameni cu deviatii, dar in serial a parut la nelalocul lui.

Am fost suprins sa vad ca Witch of the West e jucata de romanca Ana Ularu, deoarece nu pare romanca nici dupa fata, dar nici dupa accent. Ea iese cel mai mult in evidenta din toate personajele, impreuna cu Stefanie Martini, care insa are un rol mai mic.

[ https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/d0/d6/ed/d0d6ed94a901c9b94e30acd5100d4dfb.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Perversule...

#23
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
As fi vrut eu sa fiu atunci in padure in locul lui Jack.

N-are ochi frumosi gagica? In opinia mea arata mai bine cu masca decat fara. Majoritatea mastilor au fost foarte estetice.

#24
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Are ochi foarte misto
Asa e,arata mai misto cu masca....

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate