Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Alerta bitdefender

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
longline

longline

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 20.10.2006
Salutare, am instalat Bitdefender Internet Security 2017 si cand accesez orice pagina cu chrome imi apare mesajul ca a blocat o pagina virusata am atasat poza.

Attached Files



#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
Din ce inteleg eu, tu incerci sa accesezi o pagina, care incarca o resursa virusate de pe amazon cloud.

Asta nu inseamna ca tu ai fi virusat.

Vezi ce pagina ai setata la Homepage.

#3
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,759
  • Înscris: 09.05.2005
Probabil e instalata vreo extensie malitioasa, scaneaza cu Malwarebytes Anti-Malware

#4
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Cam asa e cum spune @Adm. BitDefender nu sare de nebun.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Off... iar chrome....
Initiator - ai citit topicul de sus de la Important ? Cel cu "de citit INAINTE sa deschideti topic nou" ?

Sunt mai multi pasi de rulat nu doar Adwcleaner, iar asa cum am scris acolo Chrome-ul este si mai problematic uneori. Poate fi ascuns un link periculos chiar in shortcut-ul de pe desktop sau Start Meniu. Sau camuflat cine stie pe unde prin setarile sale, si chiar daca niciun program nu gaseste nimic tot sa te devieze.

#6
longline

longline

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 20.10.2006
Nu este setata ca pagina, am scanat si cu Malwarebytes, curat si cu antivirusul tot curat, si adware tot curat numai ca apare dracia asta.
Problema este si pe laptop care are acelas cont de google instalat, tot folosind chrome.

#7
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Verifica si extensiile activate in browser (mai ales ca astea se sincronizeaza automat la toate browserele unde te conectezi cu acelasi cont), si dezactiveaza-le temporar pe toate, dupa care incearca sa vezi daca face la fel.
Si verifica si ce a spus colegul @eiffel, sa nu fie modificata scurtatura executabilului, sa trimita cine stie pe unde.

Edited by Hider141, 16 January 2017 - 12:42.


#8
longline

longline

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 20.10.2006
Am urmat acei pasi descrisi de @eiffel, a mai gasit o chesie a sterso iar apoi am verificat scurtatura chrom-ului si intradevar dupa .exe scria ceva cu user data ....., am sters din scurtatura pana la.exe si acum vad ca ar fi ok. O sa il tin sub observatie, o sa repet toate procedurile si pe laptop care il am in camion acum. Am luat si toate programele pt scanat cu mine.
Va multumesc si sper sa fi rezolvat problema.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate