Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Lectorului Residence Chitila

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
AlinaLivia

AlinaLivia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2017
Buna! A mai luat cineva contact cu proiectul dezvoltat pe strada Lectorului din zona Chitila?
Construcita mi se pare ok insa reprezentantul cu care am luat eu legatura pare foarte prost informat.
Din ce am vazut eu pana acum:
Pro: constructia, ansamblul, compartimentarile apartamentelor si finisaje decente
Contra: calea ferata foarte apropiata, groapa de gunoi Rudeni.
Alte pareri?

Site-ul proiectului: http://www.lectorului-residence.ro/

Localizare pe harta

#2
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
cele doua puncte contra ar trebui sa te determine sa nu iei in calcul achizitionarea unei locuinte in acest ansamblu.

#3
AlinaLivia

AlinaLivia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2017
@corinadaniela: Stau la 10 minute de zona in discutie si disconfortul creat de groapa de gunoi exista. Insa se manifesta in general vara si nu in permanenta. Ca frecventa as zice ca o data pe saptamana se simte mirosul.... In plus stiu ca este o asociatie in zona Pajura care tot incearca sa desfiinteze acea groapa de gunoi.
In ceea ce priveste trenul cand am vizitat proiectul au trecut 2-3 trenuri iar zgomotul este...comparativ cu cel al trecerii masinilor pe sosea. E adevarat ca nu a fluierat niciunul in timpul vizitei mele...De accea inca iau in considerare proiectul. Bineinteles si datorita preturilor accesibile.

#4
dell99

dell99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,998
  • Înscris: 29.09.2008

View PostAlinaLivia, on 16 ianuarie 2017 - 11:01, said:

@corinadaniela: Stau la 10 minute de zona in discutie si disconfortul creat de groapa de gunoi exista. Insa se manifesta in general vara si nu in permanenta. Ca frecventa as zice ca o data pe saptamana se simte mirosul.... In plus stiu ca este o asociatie in zona Pajura care tot incearca sa desfiinteze acea groapa de gunoi.
In ceea ce priveste trenul cand am vizitat proiectul au trecut 2-3 trenuri iar zgomotul este...comparativ cu cel al trecerii masinilor pe sosea. E adevarat ca nu a fluierat niciunul in timpul vizitei mele...De accea inca iau in considerare proiectul. Bineinteles si datorita preturilor accesibile.
Mirosul este in general vara dar in fapt este prezent permanent. Si eu stau in zona si de ex saptamana trecuta 2 zile la rand a mirosit cumplit, azi dimineata putea fix la fel la 8 cand am trecut spre servici. Probabil calea aia ferata nu prea e folosita, dar partea cu mirosul nu va disparea prea curand. S eu sunt printre cei care au semnat si s-au implicat in proiectul de ecologizare, din pacate este doar spaga si praf in ochi de ani de zile, nu vad sa se inchida prea curand pt ca nu exista alternativa...

#5
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,522
  • Înscris: 05.06.2009
da, dar nu-ti garanteaza nimeni 100% ca acea groapa va fi inchisa in cele din urma si ecologizata. e o intreaga mafie si in afacerile astea cu gropi de gunoi.
citeste putin si aici :
http://www.romaniacu...-bucurestiului/

#6
AlinaLivia

AlinaLivia

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.01.2017
Posted Image Iar mie chiar imi suradea zona dupa 1 an de resedinta. Poate in Bucurestii noi, nu se simtea chiar asa rau. Pana acum nu am stiut ca era de la groapa de gunoi. Am crezut ca e sistemul de canalizare suprasolicitat, caci fix a c***t miroase.
Uite, azi dimineata nu am simtit :)
Deci recomandarea este o cu totul alta zona, presupun. Citind articolul de mai sus am inteles ca toata zona de N-V este afectata....

#7
Ahasverus

Ahasverus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,360
  • Înscris: 22.10.2006
Chiar imi povestea cineva ca doreste sa ia un apartament la Lectorului Residence.
De la el am PUZ si planul.

Calea ferata este foarte aproape (lipita) si teoretic cam tot traficul feroviar trece pe acolo (e Bucuresti Triaj).
In documentatia de PUZ scrie de panouri fono-izolante.

Cine vrea sa se documenteze, sa citeasca PUZ-ul dedicat.
Initial constructiile erau P+2, dar au mai scos o autorizatie pt suprainaltare un etaj.

Planul de PUZ
Attached File  plan.jpg   819.42K   32 downloads


Citat de pe site:

Quote

Lectorului Residence este situat in Nordul Bucurestiului, in Sectorul 1, pe Str. Lectorului intr-o zona linistita la doar 1 km de statia de metrou

Doar 1 km? Google zice 2.1 Km!
Mananci o paine, adica mers intins 20 minute.

Attached File  Screen Shot 2018-02-13 at 10.40.59.jpg   204.43K   40 downloads

2.3 Km in linie dreapta, pana la Groape de Gunoi Rudeni!

Attached File  Screen Shot 2018-02-13 at 10.43.26.jpg   410.64K   31 downloads

S-ar putea sa apara miesme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate