Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 

Evitare surprize zbor low-cost

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
wiseguy76

wiseguy76

    just don't

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,210
  • Înscris: 24.05.2006
dai 2.5 lire la orice magazin arabesc/chinezesc, sau la Poundland, iei doua la o lira :D.

#56
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008

 wiseguy76, on 16 ianuarie 2017 - 20:00, said:

Ce-mi place mie de romanii care dau 18 lei la uizer, ca sa ia priority boarding, si cand anunta aia in microfon ''passengers with priority boarding, please come to the gate'', ce mandri merg ei pe langa coada de romani non-priority, gen ''buey saracilor care stati la coada'' Posted Image
eu imi iau priority la wizz doar pentru bagajul suplimentar. pe curse lungi e mult mai convenabil decat sa achiti bagajul de mana mare. plus ca nici nu esti verificat la poarta pt dimensiuni.

referitor la ryanair am luat bilet de la timisoara la londra cu 10 euro dus-intors. pentru inceputul lunii martie ac. autocarul sau trenul pana in londra ma costa mai mult
Attached File  fr.png   37.66K   38 downloads

#57
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007
Eu cand am luat biletele au costat 9.9 euro dus si 23.99 la intors x 4 persoane.
Am facut si check in, dus intors deja. Mai am o saptamana pana la zbor.
Ce nu mi-e clar, cate bagaje de cabina pot lua? Unul de mana maxim 10kg, si altul micut "care sa incapa sub scaun"?  Am platit si pentru o valiza de 15kg parca vreo 15 euro.

Mai trebuie sa fac rost de doua carduri oyster de la cineva, si mai cumpar doua in aeroport la Stanstead sau cum se numeste.

#58
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015
Vezi sa faci si mofturi la banii astia... 🙈

#59
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 gabriel_gavrila, on 07 februarie 2017 - 23:43, said:

eu imi iau priority la wizz doar pentru bagajul suplimentar. pe curse lungi e mult mai convenabil decat sa achiti bagajul de mana mare. plus ca nici nu esti verificat la poarta pt dimensiuni.

referitor la ryanair am luat bilet de la timisoara la londra cu 10 euro dus-intors. pentru inceputul lunii martie ac. autocarul sau trenul pana in londra ma costa mai mult
fr.png
Deci tu ai luat bilet cu 10 euro dus + 10 euro intors. In ce zile ale saptamanii?  
Mi se pare curios, pentru ca eu am rezervat deja din ianuarie, si doar la dus am gasit cu 9.99euro si la intoarcere duminica costa 23.99.

Acuma caut bilete spre Roma, dar nu gasesc in zilele care ma intereseaza pe mine.

#60
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007

 tfmercedez, on 20 martie 2017 - 15:49, said:

Acuma caut bilete spre Roma, dar nu gasesc in zilele care ma intereseaza pe mine.
Vezi ca Ryan Air are de obicei cele mai bune preturi pe Roma. Am fost in noiembrie cu 7.99 euro.
Dar vezi ca dai 8 euro cu autobuzul pana in oras.

#61
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 Kokoshmare, on 20 martie 2017 - 20:46, said:

Vezi ca Ryan Air are de obicei cele mai bune preturi pe Roma. Am fost in noiembrie cu 7.99 euro.
Dar vezi ca dai 8 euro cu autobuzul pana in oras.
Foarte curios ce zici tu. Am cautat ieri, Timisoara-Roma, si wizz numa preturi  de peste 1100 lei/persoana imi afisa in aprilie dupa Paste . Si Ryanair nu vad sa aibe Tm Roma.

#62
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007
Uite cum evolueaza preturile la wizz. Se pare ca ei exploateaza faptul ca lumea ar cumpara bilet in avans .. si vand mai scump iar cand se aproprie termenul dau mai ieftin. Attached File  Screenshot_2017-03-21-10-44-11.png   106.83K   23 downloads

Cel mai ieftin de 1Aprilie Attached File  Screenshot_2017-03-21-10-44-41.png   110.34K   26 downloads
Si in perioada in care ma intereseaza pe mine, peste o luna au pus preturi "low cost". Attached File  Screenshot_2017-03-21-10-45-24.png   108.09K   22 downloads

Edited by tfmercedez, 21 March 2017 - 10:49.


#63
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,060
  • Înscris: 20.12.2007
Nu mi-am dat seama ca zbori din Timisoara. Oricum nu trebuia sa deschizi topic aici,  este aria de Travelling , topic Transport ieftin si bun.

#64
gabriel_gavrila

gabriel_gavrila

    V.I.P.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,101
  • Înscris: 24.09.2008
este recunoscut faptul ca, in cele mai multe cazuri, cele mai ieftine bilete sunt cu 21-30 zile inainte de zbor.

#65
pisty16

pisty16

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 01.02.2008

 tfmercedez, on 21 martie 2017 - 10:48, said:

Uite cum evolueaza preturile la wizz. Se pare ca ei exploateaza faptul ca lumea ar cumpara bilet in avans .. si vand mai scump iar cand se aproprie termenul dau mai ieftin. Screenshot_2017-03-21-10-44-11.png

Cel mai ieftin de 1Aprilie Screenshot_2017-03-21-10-44-41.png
Si in perioada in care ma intereseaza pe mine, peste o luna au pus preturi "low cost". Screenshot_2017-03-21-10-45-24.png

De la un timp este normal sa fie mai ieftine cu cat se apropie ziua decolarii, deoarece vor sa ocupe toate locurile din avion; sau cat mai multe.

#66
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 Kokoshmare, on 21 martie 2017 - 15:13, said:

Nu mi-am dat seama ca zbori din Timisoara. Oricum nu trebuia sa deschizi topic aici,  este aria de Travelling , topic Transport ieftin si bun.
Nu stiam ca este topic de genul  deja.

 pisty16, on 26 martie 2017 - 10:49, said:


De la un timp este normal sa fie mai ieftine cu cat se apropie ziua decolarii, deoarece vor sa ocupe toate locurile din avion; sau cat mai multe.
Adevarat si aia. Dar daca vrei locuri anume rezervate, cu spatiu de picioare,  primul care le rezerva le are.  Sau te pomenesti ca se vor atribui taman ultimilor calatori, care au cumparat bilet,  locurile ramanand neocupate tocmai pentru ca se scot la vanzare cu 15 euro "extra"?

#67
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 gabriel_gavrila, on 21 martie 2017 - 18:32, said:

este recunoscut faptul ca, in cele mai multe cazuri, cele mai ieftine bilete sunt cu 21-30 zile inainte de zbor.
Ciudat ca , ieri cand am verificat pretul pentru final de luna Mai, imi aparea scris ca mai sunt doar 4 locuri disponibile (probabil la pretul care mi-a fost ieri afisat). Ieri aveam Tm Londra 9.99 euro, azi coste 28 de euro/persoana.

#68
QuickSpeed

QuickSpeed

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.03.2017
Încearca și de pe un alt calculator.

#69
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,461
  • Înscris: 15.06.2007

 Tarom, on 10 decembrie 2017 - 01:01, said:

Salut. Cel mai simplu raspuns ar fi sa cauti intai de toate cel mai ieftin bilet pe skycanner, apoi pasul al doile ar fi sa te duci pe situl companiei aeriene care efectueaza zborul, de cele mai multe ori pretul este acelasi sau mai mic. Pasul trei ar sa citesti pe situl companiei aeriene care opereaza zborul conditiile de transport si taxele, acestea difera de la o companie la alta. Pasul  al patruea cumperi biletul dupa ce ai toate informatiile.
Intotdeauna am luat cele mai ieftine bilete chiar de pe situl ryanair. Ar fi si culmea sa gasesti mai ieftin prin intermediari.

Apropo: trivago ala de se mai face reclama la tv, da preturi mai proaste decat booking.

#70
Avrig

Avrig

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 10.12.2017
Din pacate cand pleci din Romania cu avionul nu poti sa zbori peste tot cu Ryanair si companiile low cost si in aceste situatii trebuie sa te uiti si la companiile traditionale, care uneori au preturi mai mici decat la autocar.

#71
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 tfmercedez, on 26 martie 2017 - 13:19, said:


Ciudat ca , ieri cand am verificat pretul pentru final de luna Mai, imi aparea scris ca mai sunt doar 4 locuri disponibile (probabil la pretul care mi-a fost ieri afisat). Ieri aveam Tm Londra 9.99 euro, azi coste 28 de euro/persoana.
Șterge cookies sau navighează in mod incognito.
Bestiile , când detectează ca ești interesat( ai căutat de mai multe ori) îți afișează un alt preț.

Edited by mihai!, 11 December 2017 - 10:11.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate