Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Pot sa ma transfer in alt liceu intr-o clasa plina pe semestrul 2?

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
jianu81

jianu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.07.2013
In clasa in care vreau eu sa ma transfer,de 30 de persoane, este o persoana care se transfera tot pe semestrul 2 si una care nu vine deloc.Intrebarea e daca ma transfer pe semestrul 2 se va pune ca sunt 30 sau 29 de persoane(fara aceea persoana care se transfera pe sem 2)

#2
jianu81

jianu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.07.2013
motive financiare,liceele sunt in orase diferite

#3
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Prietene, hmmm, dupa tine, care ai cam 16-17 ani, din ce vezi pe net, din ce vezi la TV si din ce ai auzit, ce ai spune, cu 100 Euro se rezolva ?
Eu zic ca daca liceul la care vrei sa te muti nu e de lux in top 3 pe judet, poti sa te muti si cu 50 Euro.

#4
jianu81

jianu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.07.2013
Nu-i asta motivul.Trebuia sa ma mut in alt oras asa ca mi-am ales un liceu in acel oras(oras-ul  in care trebuia sa ma mut e in acelasi judet) doar ca nu m-am mutat(motive financiare dupa cum am spus) si acum vreau sa ma mut la liceul din orasul in care sunt deoarece naveta e putin cam grea si cam scumpa

#5
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
mergi la liceul ala, o sa ti zica ce iti trebuie la dosar, convinge directorul liceului ca ai motive temeinice sa te muti! asta e tot, apoi te va transfera, dar grija foarte mare cu actele si tot ce faci,s a nu te trezesti pe la bacalaureat ca esti pe lista altui liceu etc :)) trebuie sa verifici si la comisia din judetul tau daca totul e in regula, e ceva photay pe drumuri,dar merita daca zici ca te costa mult drumul si stai nasol cu $$$

#6
jianu81

jianu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.07.2013

 alexandruww2, on 16 ianuarie 2017 - 00:10, said:

mergi la liceul ala, o sa ti zica ce iti trebuie la dosar, convinge directorul liceului ca ai motive temeinice sa te muti! asta e tot, apoi te va transfera, dar grija foarte mare cu actele si tot ce faci,s a nu te trezesti pe la bacalaureat ca esti pe lista altui liceu etc Posted Image) trebuie sa verifici si la comisia din judetul tau daca totul e in regula, e ceva photay pe drumuri,dar merita daca zici ca te costa mult drumul si stai nasol cu $$$

Problema e ca in timpul transferului ,teoretic, o sa fie 30 de persoane in clasa(nr.maxim) deoarece ma transfer in acelasi timp cu aceea persoana(care vreau sa ii iau locul) deci nu sunt sigur daca mi-ar aproba transferul

#7
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
intra lumea in tara cu tiruri de cocaina si nu pateste nimic si tu nu reusesti sa te inscrii la un cacat de liceu ?

#8
jianu81

jianu81

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.07.2013

 InTech, on 16 ianuarie 2017 - 00:33, said:

intra lumea in tara cu tiruri de cocaina si nu pateste nimic si tu nu reusesti sa te inscrii la un cacat de liceu ?

Relevant profile photo ?....Citeste putin al 4-lea comentariu

#9
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Logica spune ca veti fi 32 de persoane.
Muta-te in alta clasa cu mai putini, acolo sunteti prea multi.

Edited by Friskey, 16 January 2017 - 01:38.


#10
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Num mi0ai spus in ce clasa esti. Daca esti intr-a 9-a sau a 10-a, liceul nu poate exclude niciun elev pe motiv ca nu se prezsinta la ore. Poate doar sa-l lase cu situatia neincheiata si apoi repetent, pana trece cu 3 ani epste varsta clasei.

Daca esti intr-a 11-a si a 12-a, elevul poate fi exmatriculat la un nr de absebte nemotivate, asa ca iti va fi mai usor sa-i iei tu locul.

Dar cred ca-ti faci griji degeaba. Daca te ducl la liceul unde vrei sa te muti si le arati acte ca te-ai mutat in orasul respectiv, n-ar trebui sa ai probleme. Dupa aia te duci la actualul liceu si ii rogi sa-ti dea foaia matricola. Cu alte cuvinte nu ascapi de notele pe care le-ai avut aici :D

PS Nu mi-ai spus daca clasele au acelasi profil. Daca nu au, va trebui sa dai niste diferente.

#11
mihaiduban

mihaiduban

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 24.04.2010
Poti ! Prima data  trebuie un accept de la noul liceu "sa nu ramai pe dinafara" si dupa aia iei hartogaraia de la vechiul liceu si gata !

Quote

Daca esti intr-a 9-a sau a 10-a, liceul nu poate exclude niciun elev pe motiv ca nu se prezsinta la ore.
pe mine m-au " exclus " intr-a 9 a pentru absente  ...... ce bataie am luat .... Posted Image

#12
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
merge sa mai bage unul in clasa, pentru astea nu e regulament stabilit si lasa loc de interpretari, fa ce ti-am zis mai zus, du te discuta cu directorul!

#13
ene78

ene78

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 26.07.2016
Buna ziua in legatura cu un transfer de la agricol la liceul de arte (muzica) din craiova am fost acum 3-4 luni da depunem cererea, am sunat si acum si spun ca nu este posibil sa venim in vacanta mare.Eu vroiam sa o depun acum 06/05/17 asa au timp sa decida in cs.de administratie pana la vacanta iar dupa asta trebuie sa cer tr si la agricol si iar dureaza. Fata pe 28/06 pleaca in Italia si nu stiu daca avem timp.acum este clasa a noua si are talent la muzica deja face ore de canto.Dar acele diferente le da acum sau in aug.va multumesc astept raspuns

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate