Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Vizita medicala Politie ...In ce consta?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017
Salut ! Vreau sa dau la Scoala de Politie si doresc sa stiu in ce consta vizita medicala mai detaliat, deoarece am nasul putin stramb dintr-un accident si urmeaza in 2 ani sa fac operatia, deoarece nu am varsta necesara fiind in crestere.
Multumesc!

#2
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostCostelushhh, on 15 ianuarie 2017 - 16:43, said:

Salut ! Vreau sa dau la Scoala de Politie si doresc sa stiu in ce consta vizita medicala mai detaliat, deoarece am nasul putin stramb dintr-un accident si urmeaza in 2 ani sa fac operatia, deoarece nu am varsta necesara fiind in crestere.
Multumesc!

Se fac toate controalele posibile inclusiv un control general de postura/tzinuta. Nu il pici decat daca ai asimetrii grave, coloana stramba, un picior mai mic si altul mai mare, chestii din astea - nu pici pentru chestii marunte, vreau sa spun.

#3
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017

View Postrosix, on 15 ianuarie 2017 - 16:52, said:

Se fac toate controalele posibile inclusiv un control general de postura/tzinuta. Nu il pici decat daca ai asimetrii grave, coloana stramba, un picior mai mic si altul mai mare, chestii din astea - nu pici pentru chestii marunte, vreau sa spun.
De asta va intreb ca unii medici spun ca daca ai nasul stramb nu este nimic caci in meseria de Politist ai destule sanse sa iei vreuna in nas si sa-l faci mereu stramb ...la antrenamente la interventii etc.
Si o alta intrebare : vizita medicala o faci la un cabinet sau spital ales de ei sau o poti face la orice cabinet care se ocupa cu chestii de genu?

Edited by Costelushhh, 15 January 2017 - 17:23.


#4
corina_geo

corina_geo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,093
  • Înscris: 30.09.2008
Dantura? Nasul? WTF? Voi sunteti pe bune sa faceti bascalie de saracul candidat? :D

#5
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Sa auzi si sa vezi normal ...si sa poti trece probele fizice . Asta vor de la tine . Nu te angajeaza in Politie ca reper genetic reproducator. Trebuie sa iti vezi seful ( ca sa il saluti ), sa il poti auzi ( ca sa te dai din calea lui - in special cand este nervos ) si sa te tina carca sa faci betoane cand si-o face casa si te-o chema la turnarea placii .

#6
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
Uite baremul pentru examenul medical:
http://www.monitorul...-de-162253.html

Quote

147. Desfigurări definitive - nas, etc. - inapt
Desfigurare e diferit, în opinia mea, de puțin strâmb cum zici tu, dacă abia se observă e posibil să nu fie probleme însă contează părerea medicului din comisie.

#7
Costelushhh

Costelushhh

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 13.01.2017

View PostJurasikMan, on 15 ianuarie 2017 - 17:57, said:

Sa auzi si sa vezi normal ...si sa poti trece probele fizice . Asta vor de la tine . Nu te angajeaza in Politie ca reper genetic reproducator. Trebuie sa iti vezi seful ( ca sa il saluti ), sa il poti auzi ( ca sa te dai din calea lui - in special cand este nervos ) si sa te tina carca sa faci betoane cand si-o face casa si te-o chema la turnarea placii .
Vorbesti din experienta sau din propria opinie?

#8
alexandruww2

alexandruww2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.09.2016
Au website, pune mana pe telefon, conteaza si de cine dai acolo...dar 99.99% se respecta un barem si un regulament.

#9
turbocompresor

turbocompresor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 17.06.2013
Vizita aia medicala ii un r***t. Ia-ti gandu de la politie daca nu vezi bine ( Adica perfect d.p.d.v. cromatic)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate