Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 

AKTA cumpărată de UPC ?

* - - - - 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
145 replies to this topic

#91
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
George a zis ca nu le stie pe toate.Poate e xhestia cu confidentialitatea.

#92
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View PostWShow13, on 11 decembrie 2017 - 19:11, said:

Dacă avea vreo informație anunța și el mai multe, nu doar că urmează comunicatul oficial (și când vine? "în curând?"). Să nu mai zic că nici măcar angajații AKTA nu știu despre asta, dar știe murdoch...

tu daca iti vinzi afacearea spui angatilor ce faci, esti copil

View Postmurdoch, on 11 decembrie 2017 - 19:22, said:

tu daca iti vinzi afacearea spui angatilor ce faci, esti copil

eu astept din ianuarie sa fiu mutat de la zvon la certitudine

#93
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Akta devine UPC la fel cum și UPC a adăugat în grilă TS 5&6 HD. La fel o să fie.

#94
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Sansele alea sa vedem TS 5/6 LA UPC erau minime.Acum pare mai credibila vanzarea AKTA.
@murdoch:De unde stii mai exact informatia(de la AKTA sau de la UPC)?
Interesant va fi sa vedem ce se intampla cu canalele Telekom daca AKTA a fost cumparata de UPC si daca Cinemaraton mai ramane la Telekom.
Poate le baga acum UPC-ul.

Edited by Cosmin342, 11 December 2017 - 19:47.


#95
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009
De obicei grila este decisă de cel care cumpără operatorul și nu invers. :) Schimbările astea vin de obicei peste mai multe luni deci discuția nu își are rostul.

#96
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View PostCosmin342, on 11 decembrie 2017 - 19:41, said:

Sansele alea sa vedem TS 5/6 LA UPC erau minime.Acum pare mai credibila vanzarea AKTA.
@murdoch:De unde stii mai exact informatia(de la AKTA sau de la UPC)?
Interesant va fi sa vedem ce se intampla cu canalele Telekom daca AKTA a fost cumparata de UPC si daca Cinemaraton mai ramane la Telekom.
Poate le baga acum UPC-ul.

sincer nu vreau sa fac polemica cu nimeni, dar abonatii akta trebuie sa se bucure , vor urma 2-3 ani de investitii masive , retele noi, calitate pe catv , net peste netul akta ,dar nu cu mult,preturi mai mici, posibilitate de retentie,
sunt aici oameni care stiu ce zic, dar se mira de unde stiu, faza cu ds5 si ds6 in grila upc , vom vedea cand se vor introduce, DUPA CE AFLAM  CINE CASTIGA DREPTURILE UEFA CH. 2018-2021.

Edited by murdoch, 11 December 2017 - 20:04.


#97
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Dar oare unde au fibra,o schimba cumva cu coaxial Posted Image Posted Image Posted Image

View Postmurdoch, on 11 decembrie 2017 - 20:03, said:

sincer nu vreau sa fac polemica cu nimeni, dar abonatii akta trebuie sa se bucure , vor urma 2-3 ani de investitii masive , retele noi, calitate pe catv , net peste netul akta ,dar nu cu mult,preturi mai mici, posibilitate de retentie,
sunt aici oameni care stiu ce zic, dar se mira de unde stiu, faza cu ds5 si ds6 in grila upc , vom vedea cand se vor introduce, DUPA CE AFLAM  CINE CASTIGA DREPTURILE UEFA CH. 2018-2021.
Pai ce astea nu sunt pe TS 5/6 Posted Image

Edited by Cosmin342, 11 December 2017 - 20:25.


#98
murdoch

murdoch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 09.02.2012

View PostCosmin342, on 11 decembrie 2017 - 20:16, said:

Dar oare unde au fibra,o schimba cumva cu coaxial Posted Image Posted Image Posted Image


Pai ce astea nu sunt pe TS 5/6 Posted Image

un exemplu mic si am terminat: upc a cumparat o retea in jud timis, gpon, a refacut-o integral pe coaxial, astia de la upc niste imbecili

#99
AndReW99

AndReW99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,405
  • Înscris: 15.07.2016
Akta ce are? Fibră sau coaxial?

#100
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Fibra in retele noi(cum e la mine si ar fi culmea sa o schimbe cu coaxial) si coaxial unde a preluat de la altii.

View Postmurdoch, on 11 decembrie 2017 - 20:57, said:


un exemplu mic si am terminat: upc a cumparat o retea in jud timis, gpon, a refacut-o integral pe coaxial, astia de la upc niste imbecili
Corect Posted Image

Edited by Cosmin342, 11 December 2017 - 21:02.


#101
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Dacă nu sunt indiscret, estimativ, când ar trebui să vină comunicatul AKTA ? Începutul anului viitor aș zice eu. Dacă se va adeveri, tot respectul pentru informațiile oferite aici și te așteptăm și cu altele pe viitor.

#102
Cosmin342

Cosmin342

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,020
  • Înscris: 18.04.2017
Se speculeaza perioada ianuarie-februarie.Cristi intreaba si tu pe la casierie de asta.Am auzit si eu mai nou zvonul.

Edited by Cosmin342, 11 December 2017 - 21:25.


#103
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Ce crezi că mi se va răspunde acolo ? Nimic evident, știu deja când am întrebat de vânzarea fostului operator către AKTA, până nu anunțat pe canalul de informații nu a spus nimeni nimic (și atunci spuneau că e doar colaborare). Posted Image Probabil că nu știu nimic despre asta, dar și dacă ar știi, evident că nu ar spune, doar Malacopol cred că știe exact dacă au vândut sau nu, oricum vom afla și noi în următoarele săptămâni.

Edited by Cristi_77, 11 December 2017 - 21:28.


#104
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,824
  • Înscris: 07.07.2009
Cum să știe cineva la casierie de așa ceva? :lol:  :lol:  :lol:

#105
Emanuel_Irinel

Emanuel_Irinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 07.06.2010
Nu cred ca vand ,din moment ce doar  au introdus o oferta de pachet tv digital+HD , internet 300mbps ,tel fix si mobil la 80 lei!

Edited by Emanuel_Irinel, 12 December 2017 - 08:11.


#106
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Ofertele și contractele pe care AKTA le-a semnat cu proprietarii canalelor intrate în grilă în acest evident că vor rămâne valabile, nu se va modifica mare lucru în următoarele luni. Oricum, deocamdată rămâne un simplu zvon până la un comunicat oficial al celor două companii.

#107
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
De obicei, achizitia unei rețele se face și cu o cost/ abonat. Cu câți sunt mai multi abonați, cu atât crește costul. Dee aceea, exista o varianta să dorească sa  crească numărul de abonați, pentru un preț mai bun.

Edited by raduors, 12 December 2017 - 09:18.


#108
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Asta e discutabil, în ultimii 2 ani probabil au mai pierdut abonați, din moment ce prețul de vânzare a scăzut de la 200 de milioane de euro la jumătate, iar dacă afirmațiile colegului sunt adevărate se poate merge pe ideea că, au vândut să nu scadă prețul și mai mult, nu uitați că UPC a oferit fix această sumă acum 3 ani, dar AKTA cerea dublu, și-or fi dat și ei seama că pretențiile financiare sunt puțin exagerate. Până la sfârșitul anului, cred că vom afla exact situația, ”ori e albă, ori e neagră”. Posted Image Oricum, zvonuri au tot fost din 2011 de când au vândut Max TV către fostul Romtelecom, nu cred că a existat vreun an în care să nu se speculeze ceva. Posted Image E și ăsta un mod de a-ți face publicitate până la urmă, nu ? Posted Image

Un paragraf mai vechi din ZF care susțin afirmațiile de mai sus.

Quote

Fondul de investiții americano-asiatic Pinebridge, proprietarul Digital Cable Systems (AKTA) - cel mai mare jucător independent de pe piața locală de cablu, ar fi refuzat oferte de aproximativ 100 mil. euro pentru preluarea operatorului, în condițiile în care se așteaptă să obțină o evaluare dublă pentru companie, au declarat pentru ZF surse din industrie, familiare cu negocierile.
Pinebridge a solicitat 200 de milioane de euro. Dis­cuțiile cu  UPC  și Vodafone, care au durat pest e șase luni de zile, au eșuat. Prețul oferit era la jumătate“, a declarat o sur-să de pe piață pentru ZF.
Pinebridge a primit mai multe oferte pentru preluarea AKTA, în condițiile în care interesul pentru o consolidare a pieței este „unul uriaș“, a precizat pentru ZF o altă sursă familiară cu aceste discuții, care susține că în fapt negocierile nu ar fi în impas.

Edited by Cristi_77, 12 December 2017 - 09:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate