Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

reducere scoala moto

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
tropojo

tropojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.02.2016
Salut,

Am gasit o scoala moto care ofera reducere de 10% pentru grupuri intre 3-5 persoane, respectiv 15% pentru grupuri mai mari de 5 persoane. Pretul este 1000 RON cursuri + 200 taxa de examen.

Daca mai sunt si alte persoane din Bucuresti interesate sa faca scoala moto in aceasta perioada, rog sa ma contacteze pe privat, pentru a ne putea strange un grup mai mare sa beneficiem de reducere.

Orele de instruire (14 ore) in poligon se tin intr-o hala acoperita din fosta fabrica Faur (Republica) iar orele de instruire pe traseu (8 ore) se vor tine cand se va topi zapada, cel mai probabil dupa 1 Martie. Se fac si 4 ore de enduro, la Policolor, iar daca se doreste in loc de Enduro se poate compensa cu ore de poligon sau traseu.

P.S. Nu am dat numele scolii, pentru a nu interpretat acest mesaj drept publicitate mascata.

Edited by tropojo, 15 January 2017 - 14:38.


#2
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
fix in aceasta perioada vei gasi multi amatori si multe scoli care sa faca cursuri practice!

#3
tropojo

tropojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.02.2016
Pai stiu, tocmai de aceea am si postat mesajul.

#4
Nero-d

Nero-d

    je m'en fiche/pohui

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,138
  • Înscris: 30.01.2004
cam cate motociclete ai vazut tu circuland pe strada??? asa... in general...
nici aia care livreaza pizza n-au tupeu... si tu vrei sa faci scoala???... Posted Image
succes!

Edited by Nero-d, 15 January 2017 - 14:32.


#5
tropojo

tropojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.02.2016
scoala se face intr-o hala, iar traseul cand se topeste zapada pe strada
ai permis moto?

#6
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016
Si cine o sa aleaga sa mearga la o scoala despre care nu stie nimic?
Impreuna cu un necunoscut?

Corect ar fi sa pui si motive pro si cele contra.


Vad ca Louis au preturi si de 400 lei la scolarizare, pentru cine are B-ul. Deci cine vrea ieftin, merge pe asta.
Sau 800 cu mai multe ore.
Eu nu i-am ales acum 5 ani pentru ca secretara m-a ignorat, si a continuat sa flirteze cu un instructor.

Adi Moto nu are preturile pe site. Eu citisem de bine acum 5 ani.



Scoala la care faci referire, e condusa de o persoana ok. Diana Porumb.
Am fost elevul ei pe cand ea era la Teo.
Cum e scoala ei acum, nu stiu. Cum nu stiu nici cei ce citesc pe aici.
Ai fost la test-drive? Ai facut poze?

Daca da, pune si aici. Eu sunt curios cum e poligonul in hala.

#7
tropojo

tropojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.02.2016
Preturile de care mentionezi la moto louis pentru pachetul basic 1 sau basic 2 sunt pentru cei care au A2.
Ceilalti trebuie sa pachetul ia Basic 3 care costa 1500 RON, iar pentru detinatorii de B este redus la 1000.

Scoala la care ma refer este intr-adevar cea mentionata de tine, insa nu am pus numele pentru a nu se interpreta drept reclama mascata.
Diana Porumb mi s-a parut mai implicata decat celalalt instructor Robert. Acum nu stiu cum e la alte scoli.

Motivul pentru care vreau sa fac acum scoala este pentru a putea sa iau cat mai repede permisul.
Programarile la examen s-au facut deja pana pe la inceputul lui martie. Daca incep acum scoala, cel mai probabil voi da traseul pe la inceputul lui aprilie.
Daca as incepe scoala in martie, cand estimez ca vor fi destul de multi care ar astepta sa se termine iarna si sa inceapa toate scolile cursurile, probabil ca m-as intinde cu examenul pana pe la sfarsitul lui mai, inceputul lui iunie. Si mi-ar parea rau sa nu pot sa ies sa ma plimb cu motorul aproape 3 luni, de vreme acceptabila pentru motor. Iar dupa aia sa vina canicula cu tot echipamentul pe tine, cam inconfortabil.

Poligonul este intr-o hala din aia industriala. Nu stiu cum e cel de la Ilioara sau Obor sau Politehnica. Asta are unele gropi, mai micute sau medii, ceea ce ajuta la dobandirea dexteritatii in a le ocoli :-) Partea buna este ca acolo este doar aceasta scoala moto si nu te mai inghesui cu alte scoli sa stai sa astepti cum se intampla la poligonul din Ilioara spre exemplu. Practic alea 2 ore care tre sa le faci chiar tin 2 ore.
Motoare sunt acceptabile, eu m-am dat cu un YBR de 125 la test drive, si am mai vazut ca mai avea un Formula 1. Orele de enduro pot sa le sschimb cu ore de traseu, caci pe mine nu ma intereseaza enduro la acest moment. Si mai bine sa exersez mai mult pe strada, acolo unde voi merge aproape exclusiv dupa ce voi lua permisul.

Poze nu am, imi pare rau. Nici nu stiu daca ar fi ok sa fac poze si sa le pun aici fara acceptul scolii respective.

Ma rog, ideea este ca daca mai gasesc inca 1 persoana, ne strangem 3, caci am deja un prieten cu care am sa merg acolo.
Daca mai este cineva interesat, mai multe detalii pe pm.

De Adi Moto am mai auzit si eu precum si de Moto TT. Din pacate insa, fie nu isi verifica mailurile, fie nu se obosesc sa raspunda, referitor la preturi, conditii, costul orelor suplimentare, etc.. Asa incat despre alte scoli nu am informatii.

Edited by tropojo, 15 January 2017 - 19:46.


#8
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016

View Posttropojo, on 15 ianuarie 2017 - 19:40, said:

Preturile de care mentionezi la moto louis pentru pachetul basic 1 sau basic 2 sunt pentru cei care au A2.
Ceilalti trebuie sa pachetul ia Basic 3 care costa 1500 RON, iar pentru detinatorii de B este redus la 1000.



Da. Ai dreptate.
Dar asa cum am citit eu pe sarite, probabil asa fac si altii.
Atunci oferta pare bunicica.

Oricum...
Gropile pentru indemanare in a le ocoli, mi-a placut maxim. Posted Image
Si jaloanele... nu se simt si ele inutile?



Pe cel de pe Electronicii unde am facut eu. (Teo si Louis). Suprafata era impecabila.
La Poli nu stiu sigur, dar cred ca era ca la Ilioara. Cam nasoala.



Ybr de 125 se simte ca o bicicleta. Formula 1 e de fapt un First Bike, Formula 200.
Inteleg ca nu dai pentru A-ul mare.



Atata timp ca nu zici de rau, nu stiu de ce n-ar fi ok sa pui poze. Da' na, daca nu le-au pus pe site, or avea ei niste motive.

#9
tropojo

tropojo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 29.02.2016
Ba da pentru A ma pregatesc, insa inteleg ca la inceput se merge pe motoare mai mici pana te obisnuiesti cu puterea unui motor.
Am mai mers cu scuter de 50 cmc si 125 cmc insa cu motocicleta inca nu. De aceea am spus ca YBR de 125 este acceptabil pentru inceput. Am mers si cu Formula 1, si mi s-a parut mai greu manevrabil, mai brusc, insa dupa cateva ture incepusem sa ma obisnuiesc si cu ala. Si sper ca dupa ce voi capata putina indemanare voi merge si cu ceva mai mare, chiar si unu de 650.

#10
MikeSpike

MikeSpike

    Cinic real

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,665
  • Înscris: 22.01.2015
Fara caterinca,am b din 93,c din 95.Vin in uk,schimb permisu-surpriza.Vezi doamne pot conduce motoare ,a plin,peste 250,500cc.Oricum nu-s interest,tin la genunchii mei.Marea intrebare este cind il fac la loc romanesc este ca apare si a-ul?Totu relativ gratis(cca 50 pounds).A durat cam 20,30 zile.

#11
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
esti sigur ca poti conduce motociclete?

zapada s-a cam dus deja..

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate