Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

Travelers (2016-)

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
In viitor omenirea nu o duce prea bine si decide sa trimita in trecut constiintele unor persoane care apoi sa influenteze viitorul modificand prezentul.

Cine vede scris Netflix la inceputul episodului poate crede ca il asteapta ceva impresionant, dar serialul e facut de canadieni si e la nivel de SyFy. E un serial din ala la care nu trebuie sa gandesti prea mult, altfel devine insuportabil. Oricum, sunt sigur ca multi o sa-l considere si asa exceptional.


http://www.imdb.com/title/tt5651844/

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/99LZwZmSoNo?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#2
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
Travelers, Timeless, Frequency - variatiuni pe aceeasi tema. Toate au aparut in aceeasi perioada si sunt cam la fel de "bune". Pe asta l-am abandonat dupa 2 episoade.

Mai interesanta mi s-a parut ideea din Parallels, sper ca serialul sa nu dezamageasca.

#3
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Tema e solida si a dat de-a lungul timpului nastere unor seriale clasice ca Quantum Leap‎, Sliders sau Seven Days. Dar e cam dificil de pus in aplicare.

#4
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Travelers seamana cu Continuum dar lipsesc efectele speciale (imaginile din viitor) si elementele enervante din Continuum (corporatii, teroristi, supermani veniti din viitor, etc). Mie mi-a placut, sper sa continue cu sezonul 2.
Frecvency mi-a placut la inceput dar dupa un timp devine enervant cat de idioti sunt cei 2, adica ai la dispozitie 20 de ani de informatii din viitor si tot nu reusesti sa prinzi un criminal.
Din Timeless am vazut primul episod si am renuntat, mi se pare neinteresant.

Quote

Mai interesanta mi s-a parut ideea din Parallels, sper ca serialul sa nu dezamageasca.
Care serial? A fost un film in 2015 dar nu am vazut pe net informatii concrete ca ar urma un serial.

#5
octav727

octav727

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,795
  • Înscris: 17.01.2012
http://deadline.com/...ent-1201854827/

#6
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Ok, nu m-am gandit ca i-au schimbat numele. thx.

#7
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Au aparut si din seria a doua deja 3 episoade, nu se uita nimeni? Notele sunt ok pe meta si pe imdb. Si primul episod din serie asta a inceput interesant tare :)
Actori mai cunoscuti noi ( pentru cine s-a uitat la Stargate SG1)
Eu continui, imi place.

#8
bbox

bbox

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 743
  • Înscris: 12.05.2005
Am terminat de vazut sezonul 3, sunt disponibile toate episoadele ptr. ca l-a preluat Netflix.
Asta a fost cel mai bun sezon de pana acum (sigur mai bun decat sezonul 2) si spre deosebire de multe alte seriale a avut un final, deci merita vazut indiferent daca va exista sezonul 4 sau nu.

#9
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,822
  • Înscris: 10.12.2006
Nu stiu daca a fost un sezon bun sau doar ne-am obisnuit cu stilul serialului.

Mie calitatea imi pare destul de echilibrata intre sezoane, insa tot lungind-o au fost nevoiti sa introduca elemente noi care te fac sa te gandesti de ce nu ai auzit de ele timp de doua sezoane. Spre exemplu chestia aia prin care istoricii primesc updateuri.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate