Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Am trecut pe rosu bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#19
pr0sp3r

pr0sp3r

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2017

View Postmihaiduban, on 15 ianuarie 2017 - 20:59, said:

Nasol , o ruda de-a mea a facut accident in Bucuresti din cauza ca nu avazut semaforul !
Esti un norocos ce sa mai , mai ales ca pana acum nu te-au luat astia la misto ca ai scris "bucuresti" ...Posted Image
pai nu-s din bucuresti. Lucrez aici de ceva ani si na , trebuie sa mai si conduci. :D PT CE-I CE M-AU CRITICAT: AM OPRIT DUPA SEMAFOR , DAR INAINTE DE SOSEAUA TRANSFERSALA SI PANA IN TRECEREA DE PIETONI !!! a iesit ceva fum din placutele ASX-ului , dar am oprit in conditii de siguranta !!!!

View PostMircel, on 15 ianuarie 2017 - 13:32, said:


N-avea cum să facă accident:


Uite, ca Dacia 1300 de aici, doar că semaforul era pe stâlpul verde, deasupra coşului de gunoi:
nici ca dacia nu a fost. Am avut semafor continuat direct de drumul transversal si abia dupa trecerea de pietoni. Mai exact semaforul din colt cu Guvernul :D mergeam spre aviatorilor.

#20
poadol

poadol

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,104
  • Înscris: 13.12.2010

View Postpr0sp3r, on 15 ianuarie 2017 - 12:47, said:

Salut. Ieri am trecut pe rosu din gresala intr-o intersectie mare din capitala, mi-am dat seama si am oprit dupa semafor , dar inainte de trecerea de pietoni aflata in fata. Ce pot patii ? Camerele functioneaza??
"Fără semafoare şi fără semne de circulaţie, de poliţişti nici vorbă, intersecţia Meskel din Etiopia este, de departe, cea mai haotică din întreaga lume, dar organizată, în acelaşi timp. Cum vi se pare acum Bucureştiul?"
Cum se circulă în cea mai haotică intersecţie din lume care nu are niciun semafor

#21
AlexVoinea1993

AlexVoinea1993

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.01.2015

View Postpr0sp3r, on 15 ianuarie 2017 - 12:47, said:

Salut. Ieri am trecut pe rosu din gresala intr-o intersectie mare din capitala, mi-am dat seama si am oprit dupa semafor , dar inainte de trecerea de pietoni aflata in fata. Ce pot patii ? Camerele functioneaza??
Mare chestie, am trecut pe rosu in viata asta cred ca de 100 de ori, mai luam claxoane, mai aratam degetul din dotare si mergeam inainte. Asa se conduce la noi :))

#22
misu183

misu183

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,954
  • Înscris: 21.12.2008

View Postlone-wolf, on 15 ianuarie 2017 - 13:05, said:


Nu-i cazul sa te simti ca un infractor, fapta e contraventie, deci te poti simit, eventual, ca un contravenient.
Asta daca n-ai uitat cumva vreun "amanunt" legat de vreun pieton luat pe capota...:D
E saltare de permis.

#23
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Dude, e topic din 2017. Lasa-l sa moara. Vorba aia, mortii cu mortii, ma-sii cu ma-sii.

#24
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,730
  • Înscris: 03.12.2005
La voi in Bucuresti rosul la semafor e semnalul ca mai trec 3-4 masini si gata.

#25
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Topic din 2017 Asta ca punct 1.

Punctul 2: da o tura pana in Bucuresti, sa vezi cu ochii tai daca e asa sau nu. Ce rost are sa vorbesti din basme spuse de alti tarani? Mai ales cand nici ei n-au calcat vreodata p-aici.

Edited by wolfmanro, 24 September 2020 - 07:22.


#26
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,730
  • Înscris: 03.12.2005
Dude, chill. Sunt prin satul vostru suficient timp cat sa am si o locuinta pe acolo.

#27
takis

takis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,614
  • Înscris: 22.03.2007
In Bucuresti, trecutul pe rosu e sport local. Cate injuraturi mi.am luat eu pentru ca am oprit pe galben spre rosu iar ala din spatele meu a fost nevoit sa ma depaseasca pentru ca sa treaca pe rosu stralucitor prin intersectie... sper ca va dati seama cam ce marci de masini erau.

Edited by takis, 24 September 2020 - 08:38.


#28
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012
Unde mai nene, ca eu vad maxim unul pe luna care sa treaca intentionat pe rosu.

#29
aladdin2k

aladdin2k

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,482
  • Înscris: 23.06.2004
Pandemie, pandemie, dar mai iesi si tu din casa :)

#30
curentalternativ

curentalternativ

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,163
  • Înscris: 09.02.2008

View Posttakis, on 24 septembrie 2020 - 08:38, said:

In Bucuresti, trecutul pe rosu e sport local. Cate injuraturi mi.am luat eu pentru ca am oprit pe galben spre rosu iar ala din spatele meu a fost nevoit sa ma depaseasca pentru ca sa treaca pe rosu stralucitor prin intersectie... sper ca va dati seama cam ce marci de masini erau.
Asa e. Stai sa vezi cand nu iti da prioritate pe trecerea de pietoni, te înjura ca nu vrea sa te lase sa treci. Am vazut cum a lovit pe trecerea de pietoni o pensionara cu masina, a aruncato câțiva metri si i-a rupt rotula de la genunchi.

#31
wolfmanro

wolfmanro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 04.02.2012

View Postcurentalternativ, on 27 septembrie 2020 - 19:02, said:


Asa e. Stai sa vezi cand nu iti da prioritate pe trecerea de pietoni, te Ă®njura ca nu vrea sa te lase sa treci. Am vazut cum a lovit pe trecerea de pietoni o pensionara cu masina, a aruncato câțiva metri si i-a rupt rotula de la genunchi.

Bine ca nu i-a rupt rotula de la cap, era mai rau. Mai sunteti multi d-astia? Daca m-as lua dupa voi as crede ca p-aici traficul e un test suprem de supravietuire. Norocul meu ca nu ma uit in gura astora veniti de 2 luni in B.

#32
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,730
  • Înscris: 03.12.2005
Sunteti voi desensibilizati sau acomodati cu nesimtirea pana o duceti la grad de normalitate. Se vede cel mai clar la blocaje in intersectii. In loc sa va opriti la galben ramaneti captivi prin intersectii si faceti ghemotoacele alea monstru in care blocati si sensul perpendicular. O fi de la apa rece pe teava de apa calda, dunno.

#33
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007

View Postpr0sp3r, on 15 ianuarie 2017 - 12:53, said:

Ma simt ca un infractor si imi pare rau de fapta mea

Stai linistit, infractorii au mai multe drepturi si facilitati ca oamenii de rand, asa ca nu te agita...

#34
luka

luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 25.11.2003

View PostQuote

Daca n-ai dat peste nimeni e ok.

View PostQuote

Mare chestie, am trecut pe rosu in viata asta cred ca de 100 de ori, mai luam claxoane, mai aratam degetul din dotare si mergeam inainte. Asa se conduce la noi Posted Image)

View PostQuote

In Bucuresti, trecutul pe rosu e sport local...

Mai usurel cu trecutul pe rosu.
In caz de accident grav iese dauna totala si excursie la spital daca nu mai rau.
Ceva de genul:
https://stirileprotv...emaforului.html

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate