Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

Echipament GPON Fiberhome AN5506-02-FG?

- - - - -
  • Please log in to reply
329 replies to this topic

#145
atupi

atupi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,548
  • Înscris: 17.08.2007
Eu așa am făcut până la urmă

#146
niktore

niktore

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 22.02.2008
Am sunat la digi  sa modifice in mod bridge pocnitoarea GPON Fiberhome AN5506-02-FG, nu a durat mult, in 30 de minute a sunt inapoi un operator si ma informat pocnitoarea a fost trecuta in modul bridge, sa resetez pocnitoarea, am resetat surpriza gponul tot in modul router afiseaza in meniu nu nu zice nimik de bridge, am configurat modelul de router AIRLIVE AC-1200R dupa pocnitoare si functioneaza ok, daca introduc in pocnitoare userul si parola pocnitoare functioneaza ca si inainte sa sun la iei sa treaca pocnitoare in modul bridge, este corect daca am cerut sa fie setat in modul bridge sa afisese router si sa functioneze AIRLIVE AC-1200R nu sunt inpacat cu idea de a fi asa corect

#147
Okocha

Okocha

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.02.2009
Unde pot verifica daca s-a facut trecerea din Route in Bridge?

#148
eac

eac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2003
@Okocha

Attached Files



#149
petro_sweet

petro_sweet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 29.05.2004

View Postniktore, on 15 noiembrie 2017 - 00:44, said:

Am sunat la digi  sa modifice in mod bridge pocnitoarea GPON Fiberhome AN5506-02-FG, nu a durat mult, in 30 de minute a sunt inapoi un operator si ma informat pocnitoarea a fost trecuta in modul bridge, sa resetez pocnitoarea, am resetat surpriza gponul tot in modul router afiseaza in meniu nu nu zice nimik de bridge, am configurat modelul de router AIRLIVE AC-1200R dupa pocnitoare si functioneaza ok, daca introduc in pocnitoare userul si parola pocnitoare functioneaza ca si inainte sa sun la iei sa treaca pocnitoare in modul bridge, este corect daca am cerut sa fie setat in modul bridge sa afisese router si sa functioneze AIRLIVE AC-1200R nu sunt inpacat cu idea de a fi asa corect
La fel arata si la mine, doar route fara alteceva, dupa 2 discutii telefonice, tot route arata, nu bridge!

#150
eac

eac

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2003
Eu am facut solicitarea seara, pe la 22:00 si a doua zi, pe la 11:00 am primit SMS ca s-a rezolvat.
Seara, aveam sa aflu ca intr-adevar am bridge setat pe GPON.
Deci mai insistati...

#151
FrOsTy_FlORiN

FrOsTy_FlORiN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2018
Salutare. Sper ca acest post este inca vizualizat de cei care au postat si se pricep. Am si eu această "pocnitoare" si intrebarea mea este simpla : Pot activa sau cere activarea portul Lan2 ? Vreau ca din portul Lan1 sa plec spre un router TP-LINK Archer C9(chiar asa si este in acest moment) si din Lan2 cu un cablu intr-un PC. Ar trebui sa dau niste gauri urate sa pot conecta PC la router si de aceea intreb. Bine-nteles portului sa-mi furnizeze ambele 1000M cum indica portul Lan1 cand intru in setarile "pocnitorii". Va multumesc!

#152
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Nu si nu. Nu ai decat posibilitatea sa folosesti decat un port, ai un abonament. Si oricum jucaria aia are un port fastethernet si unul gigabitethernet deci cam greu cu ambele in 1000.

#153
FrOsTy_FlORiN

FrOsTy_FlORiN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2018
@Kagaroth Iți multumesc pentru raspuns. Era prea frumos sa fie posibil.☹

Edited by FrOsTy_FlORiN, 15 January 2018 - 00:46.


#154
tzami

tzami

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.12.2008
Merge sa activezi lan2 la 1000mb/s. Eu am activat dupa ce am vazut tutorialul lui @brainwashed de la pagina 7. Imi functioneaza si acum ambele lanuri.

#155
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu merge daca echipamentul merge in bridge.

#156
FrOsTy_FlORiN

FrOsTy_FlORiN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2018
Pai eu il am setat in modul Route, dar cand ma uit la porturile lan, LAN1 imi indica 1000M si up, iar LAN2 10M si down ...

#157
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Atunci ar trebui sa mearga. Pe portul 2 nu ai DHCP deci orice conectezi trebuie sa ii setezi IP din clasa FIberhome-ului.

Edited by diZy, 19 January 2018 - 11:33.


#158
FrOsTy_FlORiN

FrOsTy_FlORiN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2018
Revin cu cateva intrebari despre acest "Bridge". Ce ar trebui sa indice "pocnitoarea" in interfata ca sa imi dau seama ca este in modul Bridge pentru ca nu ma pricep ? Am sunat astazi la cei de la RDS si mi-a raspuns o domnisoara ca "pocnitoarea" mea este deja in modul Bridge pentru ca are functia wireless dezactivata, dar eu vad ca imi scrie Route.
Va atasez cateva imagini poate va ajuta sa imi spuneti daca eu sunt in modul Bridge sau nu.

https://imgur.com/a/8zJ7E

Edited by FrOsTy_FlORiN, 24 January 2018 - 20:48.


#159
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Daca e in bridge te poti conecta cu datele PPPoE pe un pc sau router mai departe.

#160
FrOsTy_FlORiN

FrOsTy_FlORiN

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 15.01.2018
Am inteles. Inseamna ca este in modul Bridge pentru ca am introduse datele in router. Iti multumesc frumos! Seara buna.

#161
tomde

tomde

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.08.2006
Buna,

Finalmente mi-au montat si mie Fiberlink 1000. Intrebarea me este, nu pot sa scap de routerul Digi (Fiberhome) si sa-l folosesc doar pe al meu? Am citit pe aici parca nu se poate elimina, si ca ar trebui sa ies prin ea catre routerul meu, cea ce eu nu doresc. Sunt ceva sanse de rezolvat? Multumesc.

#162
diZy

diZy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,603
  • Înscris: 12.06.2006
Nu poti scapa de el. Nu cred ca am vb degeaba.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate