Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Accident auto. Timp lung la programare!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#37
Digynykraf

Digynykraf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 706
  • Înscris: 28.02.2016
Dupa ce ajunge la constatare, in cat timp trebuie sa dea hartia cu suma de plata? (regie proprie)

Si in cat timp platesc dupa ce accepta oferta?

Ce cai de atac sunt daca nu accepta oferta?

Edited by Digynykraf, 14 January 2017 - 20:52.


#38
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,851
  • Înscris: 25.01.2007
ce oferta sa accepte? ei fac oferta. tu accepti sau nu. daca nu accepti regia proprie, te duci in service. probabil oferta o sa fie sub 1000 lei, daca iti gasesc urme de zgarieturi pe bara/aripa, iti aproba jumatate din reparatia lor, deci mai scade suma.

#39
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011

View Postf300, on 14 ianuarie 2017 - 20:07, said:

Si iti platesc masina inchiriata pe toata perioada cit se repara masina ta. Plus o suma pentru deranj. Plus o suma pentru devalorizarea masinii (chiar daca reparatia e cu piese noi). Doar ca nu-i Romania.

Edit: si am uitat: plus avocatul tau, chiar daca asigurarea a fost de acord cu orice.
Și de ce ma rog sa nu fie valabil și în RO.?
Adică cum voi merge eu la lucru 3 luni de zile sau mai mult, ca li se nazare lor "motive".
"Asigurarea dacă e de acord cu orice",adică în momentul când cei de la service au trimis mail' și apoi au sunat sa întrebe daca sunt de acord cu sumele și reparatia,aici vezi dacă accepta sau nu.
Dacă ei răspund negativ poți pune avocat.
Nu înțeleg de ce nu merge în RO.
Adică la un eventual proces sa zicem,ce motive invoca ei de nu vor plăti masina în schimb?

Știu caz care a cerut masina la schimb doar pentru ca asigurarea sa se miște repede.
Și s-au mișcat, fiecare zi de amânare costă.

Edited by ddaannii, 14 January 2017 - 21:51.


#40
bobalex18

bobalex18

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,485
  • Înscris: 18.06.2007
alegi un service unde city face constatări și suni acolo și vezi cum au liber în zilele în care se fac constatări. nu trebuie să repari la service-ul unde faci constatarea.

#41
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,810
  • Înscris: 26.02.2010
City este cu un picior in groapa si urmeaza sa-i bage in faliment anul acesta dupa Astra si Carpatica.

#42
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Acuma ceva timp am lucrat si eu pentru City insurancce(Mures) ca si inspector de daune part-time(dupa serviciul regulat lucram cam 4 ore pe zi pt City). La angajare mi s- a spus ca voi avea cca 10 daune pe saptamana, ceea ce era ok ca si timp pentru mine . Dupa 6 luni cand a trebuit sa ma las m-am bucurat deoarece ajunsesem la peste 5 daune pe zi si nu aveam cum sa le termin  dupa programul serviciului meu normal si de aceea ajunsesem cu programarile cu o saptamana dupa ce primeam telefonul  de la beneficiar-asigurat polita . Acuma cred ca si inspectorul actual este tot part-time , numarul de daune s -a inmultit simtitor rezultand si timpul lung de asteptare pentru constatare(peste o luna de zile este innaceptabil as zice) . In legatura cu constatarea amiabila sau Pv politie nu ajuta cu nimic pagubitul in ceea ce priveste data constatarii doar ca la ea nu trebuie sa se prezinte  si responsabilul ci doar pagubitul(initiatorul) .

bafta

Edited by cstrifu, 15 January 2017 - 12:22.


#43
OmulLLORT

OmulLLORT

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,756
  • Înscris: 06.09.2014
un update, ceva ? :)

#44
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Sunt curios de situatie. Luni seara m-a impins un tir din spate, de fapt a impins toata coloana, mai erau 2 in spatele meu. Asiguratorul Euroins m-a programat pe 22 noiembrie. Si ma gandesc daca nu pot face ceva. Pe ceilati 2 dinre mine si tir le-a facut a doua zi evaluarea in Turda. Eu am cerut in Cluj si m-a programat in 22 noiembrie. Daca este un termen legal sau ceva sa ii fortez e bine venit. Sunt dispus sa fac si sesizari la ASF, ANPC etc.

PS:
Tocmai am sunat la ASF
Au zis ca daca e programare telefonica nu am ce face. Dar sa trimit un mail si atunci sunt obligati sa faca evaluarea in 5 zile.

  Important e ca solicitarea sa fie in scris, deci musai mail sau cerere scrisa la ei.

Edited by PoeOvidiu, 27 October 2017 - 10:49.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate