Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

problema GM Spark Reloaded

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 05.04.2009
Ceau
De cand am receptorul asta am schimbat destul de des imaginea de Enigma2.O lunga perioada de timp am fost multumit cu Neutrino dar am zis sa incerc HDMU ultima versiune.Dupa ce am flashuit imaginea mi-a aparut in final boot si acolo a ramas.Mentionez ca am luat imaginea de la categoria de imagini Enigma 2 pentru Amiko Alien deci e compatibila.Am incercat sa rezolv problema cu o imagine rescue image pentru Spark dar la butare in Spark s-a blocat la alegerea limbii.De atunci tot asa a ramas.Va rog sa-mi dati o solutie

#2
danyconnect

danyconnect

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 14.10.2011
pai cum ai scris imaginea de la hdmu, asa vei scrie si alta imagine.

nand flash e impartit in doua, una pentru spark si alta pentru e2.tie ti-a murit in e2, deci nu ai nicio treaba cu spark .

la bootare poti alege ori spark ori e2.

daca ambele numai merg, aici ai pasii necesari

#3
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
si daca tot pui o imagine E2 pune OpenPli de Taapat si vei fi multumit, ai tot ce-ti trebuie sa functioneze bine plus Multistreamul.

#4
nandy007

nandy007

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,146
  • Înscris: 05.04.2009

View Postdanyconnect, on 14 ianuarie 2017 - 22:54, said:

pai cum ai scris imaginea de la hdmu, asa vei scrie si alta imagine.

nand flash e impartit in doua, una pentru spark si alta pentru e2.tie ti-a murit in e2, deci nu ai nicio treaba cu spark .

la bootare poti alege ori spark ori e2.

daca ambele numai merg, aici ai pasii necesari
Am incercat sa ma conectez cu DCC la receptor dar nu il vede.Am dat o scanare si nimicPosted Image

#5
antenutze

antenutze

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 27.01.2016
pana una alta procedeaza asa: pe un stick USB formatat in FAT 32 copiezi imaginea ASTA
bagi stikul in receptor stingi de la butonul din spate ti apasat pe butonul OK si aprinzi din spate cu OK apasat pana iti apare "FoYc" dupa care nu mai ti apasat OK si apesi butonul VOL+ si va incepe sa upgradeze imaginea de pe stick USB. Lasi sa-si faca treaba pana cand iti va propune sa faci reglajele de baza (HDMI, 50Hz, etc etc).
daca asa nu vrea inseamna ca ai boot defect si atunci fa ca in PDFul de mai sus.
PS daca cunosti DCC f bine atunci nu este nicio problema dar eu te-as sfatui sa folosesi FileZilla Client, gratuit si f f bun pt transferuri de fisiere unde i bagi IPul aparatului (pe care-l gasesti la Network in Meniu) si la nume: root pas tot root sau chiar si fara functioneaza iar apoi e o joaca de copii sa tragi cu mausul prin dosarele E2 ce ai nevoie.

Edited by antenutze, 16 January 2017 - 16:16.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate