Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 

Nokia 8

* * * * - 4 votes
  • Please log in to reply
1059 replies to this topic

#325
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007

 ovidiufgs, on 13 decembrie 2017 - 13:39, said:

in primul rand calitatea audio, in special pe bluetooth.

Calitatea audio pe Bluetooth nu e data de telefon.

#326
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Folosesc asa ceva
http://www.lg.com/us...-800-tone-ultra
Simt ceva difererenta intre OP3 pe care il am acum si Mi5 pe care l am avut si Iphone ul 6S pe care le am mai folosit.
Stiu ca asta cu sunetul e o chestie subiectiva si nu ma pot convinge pana nu probez dar incerc sa mi fac o parere.
Multumesc inca o data.

#327
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
Pai la calitatea audio prin Bluetooth esti restrictionat de receptor. Adica telefonul trimite doar semnal digital. Calitatea audio depinde de cum receptorul decodeaza, preamplifica si amplifica acel semnal. Telefonul n-are nicio treaba in cazul asta.

#328
lucimunteanu2000

lucimunteanu2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 18.03.2007
Senzorul este decent, nu la fel de bun ca la Huawei(am avut p9lite, p10lite).
Mi sa întâmplat sa se deconecteze bt, rar ce e drept, 1-2x în o luna
Calitatea audio bt mi se pare ok, dar nu am cu ce sa o compar. Folosesc platonics explorer 50
Semnal bun, zic eu.

Parerile pot fi subiective. Dețin telefonul de 1luna.

#329
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014
Senzorul de amprenta la fel de bun ca huawei si ca Pixel 2.Le detin ...deci, despre ce vb aici.
Semnal foarte bun.Unde locuiesc eu cu un S7 supraapreciat de la samsung ramaneam fara semnal ,dar cu Nokia 8 am semnal tot timpul,cat despre bluetooth, este foarte bun, atat ca semnal cat si ca claritate.testat cu un Creative IRoar Go.
Tot nu inteleg de ce laudati huawei atat.Sincer mi se pare un tel bleah..daca vorbeati de Pixel 2 mai ziceam dar v a prins si pe voi reclama de la tv.Testati live si vb dupa.

Edited by nicpetru, 15 December 2017 - 08:42.


#330
ovidiufgs

ovidiufgs

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 689
  • Înscris: 17.04.2007
Multumesc de raspunsuri.

#331
marceltapi

marceltapi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 09.09.2008
Cum se aude in casti pe muzica in ceea ce priveste gama de frecvente, dinamica si volumul?

#332
nicpetru

nicpetru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 24.11.2014

 marceltapi, on 16 decembrie 2017 - 10:45, said:

Cum se aude in casti pe muzica in ceea ce priveste gama de frecvente, dinamica si volumul?
bine, nu pot spune ca este un punct forte...dar se aude mai bine ca la xperia Z5 de ex.dar vizavi de un Fiio x5...nici nu pute Nokia 8

#333
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Va salut, o intrebare scurta am si eu. Miracast sau ceva asemanator exista cumva pe Nokia 8? Am cumparat telefonul, astept sa-l primesc, insa am citit pe net ca miracast nu ar mai fi disponibil de la android 5 incoace, n-am mai avut de ceva vreme android. Niciun telefon cu android >5 nu mai are aceasta optiune sau cele de la Nokia or fi singurele?

#334
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Dacă are wifi direct, merge miracast. E schimbată denumirea.

#335
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Hmm, am primit telefonul azi si n-am avut prea mult timp sa butonez la el, dar asta a fost unul din lucrurile pe care le-am incercat si nu merge. Am gasit optiunea "cast" prin comenzi rapide, dar zice ca nu a gasit niciun dispozitiv si nu exista alte optiuni.
Mai trebuie ceva setat?

#336
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Da, televizorul! Trebuie să suporte asta! :D

Și dacă suporta, trebuie activat.

#337
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Lol, televizorul suporta si funcționează ok cu alte dispozitive. Dar din câte am citit prin alte parti, mai toată lumea zice ca opțiunea nu merge pe acest telefon, chiar daca e disponibila.

La tine funcționează folosind butonul cast?

Edited by ritz, 22 December 2017 - 10:14.


#338
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Trimite feedback cu această mențiune. O dată patisem și eu cu oneplus One, am trimis feedback și la următorul update s-a rezolvat.

#339
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Aha, ok. Deci nu funcționează, desi mai sus spuneai ca funcționează. Tocmai asta întrebam mai sus, dacă folosește cineva cu succes tv cast pe telefoanele nokia.

Edited by ritz, 23 December 2017 - 10:02.


#340
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,851
  • Înscris: 27.09.2008
Am spus la telefonul oneplus nu Nokia, nici nu am. Eu ți-am dat soluție! Nu te rățoii...

Și ca fapt divers, miracast nu cred că folosește nimeni, cu toate că există funcția pe multe telefoane. De ce? Din cauza delay-ului de 1-2 secunde. Mai bine preferi un chromecast sau media player Android. Eu pe 3 telefoane cu suport miracast, nu știu dacă am folosit de 2 ori.

#341
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005
Lol, ok, multumesc de sugestie. Totusi, ca fapt divers, acesta este un topic despre Nokia, nu despre Oneplus Posted Image Posted Image

#342
geekos

geekos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,874
  • Înscris: 27.04.2008

 ritz, on 25 decembrie 2017 - 15:24, said:

...

Intrebarea mea era adresata strict utilizatorilor de Nokia 8, pe topicul dedicat acestui telefon, iar tu ai venit si ai aruncat un raspuns general care se adreseaza altor telefoane. Daca nu aveai o solutie pentru acest telefon, puteai pur si simplu sa te abtii.

Legat strict de subiect, mai caut solutii.

Asta este deplasat. Raspunsul pe care ti l-a dat nu a fost generic ci mai degraba o sugestie de bun simt. Iar faptul ca este un forum pt Nokia, nu inseamna ca trebuie sa discutam in mod exclusiv de Nokia, este chiar absurd, din multe puncte de vedere, dar ma opresc aici.

 ritz, on 24 decembrie 2017 - 02:04, said:

Totusi, ca fapt divers, acesta este un topic despre Nokia, nu despre Oneplus

Craciun fericit

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate