Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Hexoraletten N vs Strepsils Plus vs Tantum Verde

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostMrReason, on 13 ianuarie 2017 - 12:01, said:

Care s-a dovedit mai eficient(puternic) pentru voi? Strepsils plus nu am luat de mult si nu mai stiu cum e, am luat Hexoraletten N dar nu mi se pare grozav, iar Tantum Verde nu am incercat pana acum. Pareri?
Dupa o mica raceala am ramas cu o durere in gat. Nu foarte tare dar doare totusi.
M-am dus la farmacie(una de colt de strada) dar acolo nu aveau decasept(asta luam de obicei). Mi-a prezentat alte "medicamente"- Strepsils, SalviaSept, NeoAngin, Hexoraletten N. M-am oprit la Hexoraletten N, nu stiu de ce dar am zis sa incerc. Am luat 4 pastile sa vad cum se comporta. Merg acasa, iau o pastila si vad ca isi face efectul dupa doar 10 minute, nu ma mai durea asa rau, foarte putin simteam durerea. Zic wow, foarte bine. Imi vad de lucru bucuros iar dupa 2 ore ma doare din nou in gat. Revine durerea, practic ea doar a fost calmata. Iau si celelalte pastile(nu toate odata, evident) iar durerea persista. Acum am luat strepsils intensiv, tot din curiozitate. Scump si asta, 1.5 lei pastila. Decaseptul e 40 de bani. Hexoraletten e 1.3 lei.

Concluzia-hexoraletten NU! e apa de ploaie!

#20
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Tu credeai ca esti vindecat dupa un drajeu de Hexoraletten?

#21
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,776
  • Înscris: 25.11.2009
Au fost cazuri miraculoase cand doar mirositul unei tablete la tejghea in farmacie a rezolvat problema.Posted Image

#22
oaspetele

oaspetele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,914
  • Înscris: 31.03.2003
Era cumva o tableta de kkt?

#23
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View PostMrReason, on 13 ianuarie 2017 - 12:01, said:

Care s-a dovedit mai eficient(puternic) pentru voi? Strepsils plus nu am luat de mult si nu mai stiu cum e, am luat Hexoraletten N dar nu mi se pare grozav, iar Tantum Verde nu am incercat pana acum. Pareri?
Nici unul. Amandoua sunt frectii la picior de lemn....Eu folosesc o alta porcarie pe nume Tantum Verde...la fel de ineficient ca primele doua.....Cel mai bun ramane Faringoseptul.....In cazuri extreme iau Ospen (penicilina V).
Inainte de 89 cand ma durea gatul puneam compresie cu spirt diluat in jurul gatului, un fular, si evident faringosept....de obicei a doua zi eram bine.....

Edited by Clovis, 14 October 2017 - 18:15.


#24
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postoaspetele, on 12 octombrie 2017 - 04:30, said:

Tu credeai ca esti vindecat dupa un drajeu de Hexoraletten?
Nu ma asteptam sa-mi treaca de la o singura pastila dar de la 4 ma asteptam sa ma lase putin totusi...dar de unde, ma durea ca la inceput. Am luat si strepsils intensiv dupa. Mai rau! Calma durerea dupa jumatate de ora si nu dura mai mult de o ora minunea. Dupa inca 4 pastile de strepsils intensiv ma durea mai rau ca la inceput. O mizerie! Am luat drcasept (6 lei 20 de pastile) si dupa o zi de decasept mi-a trecut. Ce-i drept am luat ~10 pastile in 14 ore. Nu mai suportam, voiam sa-mi treaca odata! In viata mea nu mai iau strepsils! Hexoraletten poate... Doar sa ma calmeze.

#25
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,125
  • Înscris: 10.07.2013
Pentru durerea de gat sau raguseala, recomand pastile tinute sub limba: Homeovox, Homeogene sau Stodal.
La mine au avut efect....Posted Image

Edited by xmanyacs77, 19 November 2017 - 07:26.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate