Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Problema Samsung Galaxy Tab S

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Syia

Syia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2012
Am o problema cu conexiunea pe tableta Samsung galaxy Tab S 10,5, oricat de mult m-as chinui nu mai reusesc sa o conectez la Wifi...mai exact, activez butonul de wifi si ramane intre oprit/aprins, cum se poate vedea si in poza atasata. Daca dupa o mie de incercari reusesc sa ma conectez se pierde conexiunea din minut in minut.
Am mai avut problema asta in trecut, dar atunci nu a fost asa grav si si-a revenit singura.
Am dat factory reset, dar nimic.
Din pacate in garantie nu mai este...ar mai putea fi reparata sau e decedata?

Attached Files


Edited by denisapopescu, 12 January 2017 - 10:48.


#2
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
S-ar putea sa-si revina cu o resoftare din Odin. Dar cel mai simplu ar fi sa o duci la un service sa faca asta.
Si daca tot nu merge atunci poate fi ceva defect pe placa de baza, ori desprins de pe placa de baza conectorul modulului/antenei wifi.

Edited by Hider141, 12 January 2017 - 11:19.


#3
A-d-r-i-a-n

A-d-r-i-a-n

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 26.09.2014
Intra direct in setari la wifi si vezi acolo care e treaba, ce retele sunt disponibile etc.

#4
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016
Am patit la fel cu Note 10.1 2014, se pare ca se intampla pe la tabletele Samsung. Cand am desfacut tableta, avea urme de oxidare la conectorul pentru antena wifi. Am curatat insa tot degeaba, probabil s-a dus de tot. Ce e nasol e ca nu functioneaza nici bluetooth, nici gsm, deci practic toata partea de comunicatii e moarta. Nu merge resoftare, sau factory reset, am incercat, deci ramane doar ipoteza de defect hardware.
Cat m-am documentat eu pe net despre problema, am gasit cativa la care problema a fost cu antena deslipita, dupa cum a spus si @Hider141. Sper sa scapi doar cu atat.

#5
punktnet

punktnet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,849
  • Înscris: 07.09.2007
Încearcă emergency recovery din Kies sau smartswitch

#6
Syia

Syia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 18.01.2012
Hmm, nu am incercat sa vad daca mai functioneaza Bluetooth-ul, fac o proba cand ajung acasa. Ii zic prietenului sa incerce sa o si desfaca, daca nu functioneaza nici cu emergency recovery, vedem ce gaseste pe acolo. Sa o duc la un service aici in Germania, nu stiu cat merita, la cat costa mana de lucru + eventualele piese, mai bine iau o tableta noua, eventual si una mai actuala…

#7
StickyFingaz

StickyFingaz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,864
  • Înscris: 17.02.2016

View Postpunktnet, on 12 ianuarie 2017 - 15:40, said:

Încearcă emergency recovery din Kies sau smartswitch

Emergency recovery nu functioneaza atat timp cat tableta sau telefonul booteaza in ROM, doar atunci cand ai un update de firmware care se intrerupe si da brick.
Oricum, resoftat cu Odin tot nu merge.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate