Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#181
Silviaandreea94

Silviaandreea94

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 01.10.2017
Buna ziua. Am achizitionat un apartament in blocul 3. Modalitatea de plata aleasa a fost plata in 3 transe, din surse proprii.Termenul din antecontract pt achitarea transei finale este 31 octombrie 2017, insa apartamentul nu este gata . Am sunat la isaran si cei de la birouri mi-au spus ca nu e necesar o prelungire a antecontractului si nici achitarea ultimei transe la termenul stabilit deoarece lucrarile nu sunt finalizate si nici documentele pt predarea apartamentului. Mi s-a spus ca voi fi contactata pt prereceptie undeva la mijlocul-sfarsitul lunii noiembrie. se confrunta cineva cu aceasta situatie?
Eu ma gandeam sa merg la notar si sa fac o prelungire a termenului de semnare a contractului si de achitare a transei finale, insa cei de la isaran mi-au spus ca nu e necesar...ca sunt doar niste bani in plus la notar si ca nu voi avea de suferit in nici un fel daca nu achit la acest termen, atata timp cat voi achita in momentul in care lucrarile sunt finalizate.

#182
mehighbiz

mehighbiz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 29.05.2009
Buna,

O informatie similara am primit-o si eu de la doamna de la contracte de la Isaran - doar cei care cumpara prin banca au nevoie sa mearga si sa prelungeasca termenul din antecontract pentru a nu pierde promisiunea de credit. A spus ca ultima transa trebuie achitata doar dupa ce este apartamentul este gata pentru a fi predat.
Dar tot mi s-a parut ciudat... din cauza ca in antecontrat scria data limita pentru plata fiind 31 octombrie...
Dar cred ca intentia era sa se protejeze constructorul in cazul in care terminau blocul mai devreme, cum ca nu o sa intarzie cumparatorul cu plata ultimei transe pana mai tarziu de 31 octombrie.

Edited by mehighbiz, 21 October 2017 - 14:03.


#183
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017
Nu va faceti probleme,sunt seriosi,nu si-a luat nimeni teapa la Isaran....ba mai mult,au fost persoane care nu au mai primit creditul de la banca si le-a fost restituit avansul,desii,prin contract,cei de la Isaran ar fii putut pastra banii

#184
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Din punctul asta de vedere chair sunt seriosi.

#185
Rares62

Rares62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.06.2017

View Postpaul_predeal, on 18 octombrie 2017 - 20:27, said:


Schita nu cred ca are cineva, am vazut niste imagini de prezentare pe site-ul Issaran la viitoarele apartamente cu un dressing, poate va arata ca acolo...

View Postpaul_predeal, on 18 octombrie 2017 - 20:27, said:


Schita nu cred ca are cineva, am vazut niste imagini de prezentare pe site-ul Issaran la viitoarele apartamente cu un dressing, poate va arata ca acolo...


#186
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Salutare
Cica de Luna viitoare incep prereceptiile.


#187
roma4

roma4

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 23.09.2016
cei de la isaran au spus ca ne vor contacta dupa 15 noembrie pentru o data exacta a receptiei

#188
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Dupa data de 15 este tot luna viitoare :))
Acum sa speram ca nu ne suna incepand cu data de 30:))

#189
nicupiticu111

nicupiticu111

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 15.03.2017
Deci mai aveti un pic si va puteti bucura de frumoasele voastre apartamente! Blocul arata impresionant, cel putin ce se vede dinspre strada. Eu mai am ceva de asteptat, desi vad ca constructia inainteaza cu pasi repezi, insa ma bucur inca de pe acum :)

#190
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

View PostValimania2016, on 23 octombrie 2017 - 12:58, said:

Dupa data de 15 este tot luna viitoare Posted Image)
Acum sa speram ca nu ne suna incepand cu data de 30:))
Din pacate termenul de prereceptie s-a prelungit pentru decembrie, dupa jumatatea lunii, adica inca o luna Posted Image . Astazi am vorbit la Isaran si au zis ca si termenele de semnare a contractelor s-a prelungit pentru sfarsitul lunii ianuarie. Deci sansele de a ne muta in februarie sunt foarte mici. Eu mi-am exprimat nemultumirea dar reprezentantul Isaran s-a folosit de cele 90 de zile care sunt trecute in antecontract pentru motivarea intarzierilor si mi-a spus de posibilitatea de a vorbi cu Dl Fadi pentru mai multe detalii. i-am spus ca mie acum o luna imi garanta ca pana la sfarsitul lunii octombrie cladirea va fi gata deci promisiunile dansului nu prea mai au valoare. atasez poze facute aseara cu bl3 la care izolarea merge foarte incet.

Attached Files



#191
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Of of of.

#192
costi2017

costi2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2017
Din ce am vazut in poze, izolarea pare sa fie gata facuta pe toata suprafata, insa tencuiala decorativa e aplicata doar la primul tronson, acolo unde sunt scoase schelele. Bine macar ca nu e vorba de 5-6 luni, 30 de zile trec repede!

#193
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

View Postcosti2017, on 23 octombrie 2017 - 19:12, said:

Din ce am vazut in poze, izolarea pare sa fie gata facuta pe toata suprafata, insa tencuiala decorativa e aplicata doar la primul tronson, acolo unde sunt scoase schelele. Bine macar ca nu e vorba de 5-6 luni, 30 de zile trec repede!
Din pacate pana ne mutam mai trec 5 luni fata de termenul dat in antecontract si nu e ok deloc.

View Postnicupiticu111, on 23 octombrie 2017 - 13:39, said:

Deci mai aveti un pic si va puteti bucura de frumoasele voastre apartamente! Blocul arata impresionant, cel putin ce se vede dinspre strada. Eu mai am ceva de asteptat, desi vad ca constructia inainteaza cu pasi repezi, insa ma bucur inca de pe acum :)
Constructia blocurilor a mers repede. Restul merge foarte incet din pacate.

Edited by Rosa2017, 23 October 2017 - 20:08.


#194
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017

View PostRosa2017, on 23 octombrie 2017 - 14:48, said:

Din pacate termenul de prereceptie s-a prelungit pentru decembrie, dupa jumatatea lunii, adica inca o luna Posted Image . Astazi am vorbit la Isaran si au zis ca si termenele de semnare a contractelor s-a prelungit pentru sfarsitul lunii ianuarie. Deci sansele de a ne muta in februarie sunt foarte mici. Eu mi-am exprimat nemultumirea dar reprezentantul Isaran s-a folosit de cele 90 de zile care sunt trecute in antecontract pentru motivarea intarzierilor si mi-a spus de posibilitatea de a vorbi cu Dl Fadi pentru mai multe detalii. i-am spus ca mie acum o luna imi garanta ca pana la sfarsitul lunii octombrie cladirea va fi gata deci promisiunile dansului nu prea mai au valoare. atasez poze facute aseara cu bl3 la care izolarea merge foarte incet.
Este incredibil,daca stai sa te gandesti,o sa ne mutam in blocul 3 aproape de termenul blocului Nr.4....in ritmul asta cei din blocul 4 o sa se mute in 2019

#195
Rosa2017

Rosa2017

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 60
  • Înscris: 29.08.2017

View PostMariusbvb, on 23 octombrie 2017 - 22:48, said:


Este incredibil,daca stai sa te gandesti,o sa ne mutam in blocul 3 aproape de termenul blocului Nr.4....in ritmul asta cei din blocul 4 o sa se mute in 2019
Exact! Noi speram ca ne mutam pana la sarbatorile de iarna 2017/2018 iar daca mai apar intarzieri ne vom muta de Paste iar in bl 4 se vor muta la sarbatorile de iarna 2018/2019  🙁

#196
Mariusbvb

Mariusbvb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 25.09.2017

View PostValimania2016, on 18 octombrie 2017 - 20:24, said:

Salutare
Are cineva idee sau a vazut vreo schita cum va arata dressing- ul?

View PostValimania2016, on 18 octombrie 2017 - 20:24, said:

Salutare
Are cineva idee sau a vazut vreo schita cum va arata dressing- ul?

Valimania2016

View PostValimania2016, on 18 octombrie 2017 - 20:24, said:

Salutare
Are cineva idee sau a vazut vreo schita cum va arata dressing- ul?

Attached Files



#197
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007
Multumim de poze! Ma asteptam sincer sa fie mobilat si peretele din fata.  Oricum arata destul de bine. Pe peretele din fata se poate pune o oglinda

#198
Valimania2016

Valimania2016

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 13.09.2016
Pe mine chiar nu ma deranjează atat de mult ca se întârzie,cel mai mult ma deranjează lipsa comunicării,mai mult aflam de aici decat de la ei,iar ce spun ei nu te poti increde.
Sa speram ca la final vom fii bucurosi.
Multumim de poze.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate