Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Isaran 2 Brasov

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
1355 replies to this topic

#1243
StefanCBV

StefanCBV

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 257
  • Înscris: 30.01.2017

View Postbradu07, on 31 octombrie 2018 - 13:57, said:

Au inceput sa se miste un pic lucrurile. Eu am semnat deja contractul si am rezolvat la Impozite pe Str. Dorobantilor si am facut si contractul cu gazul. Mai ramane sa iasa extrasele de CF peste 2 saptamani. In alta ordine de idei am inteles ca s-au dus centralele in apartamente.Eu stau la etajul 3 dar etajele superioare sunt cu aproximativ o luna in urma cu finisajele interioare.

Si cei care vor cumpara cu credit au inceput sa primeasca / au primit toate documentele necesare sa poata incepe discutiile cu bancile.

#1244
Caragiale1919

Caragiale1919

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 17.01.2018
Salut. Aveti idee ce se amenajeaza intre blocul 3 si blocul 4?

#1245
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 24.01.2016
Parcare... :(

#1246
Rares62

Rares62

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 08.06.2017
.....plus un petec de spațiu verde😁😂

#1247
Al3xu5

Al3xu5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.11.2007

View PostRares62, on 07 noiembrie 2018 - 21:27, said:

.....plus un petec de spațiu verde����

Eu sincer as fi multumit sa le termine cat mai repede.

Legat de proportia spatiului verde:
Prefer spatiu verde pe jumatate din lungimea blocului, dar sa fie spatiu verde sau de joacă corespunzator.....nu ce este intre bl 1 și 2.

#1248
gti2018

gti2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.05.2018
În orășelul de beton(Isaran) nu o sa vedeti voi spatiu verde...fiecare bucățică de pământ se betoneaza(cred ca a prins oferta buna la ciment)după care fiecare cm se valorifica,parcări etc...

#1249
_Alizeu_

_Alizeu_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 385
  • Înscris: 24.01.2016
Parcare se va face. S-au dezmembrat loturile. Surse oficiale.

#1250
Al3xu5

Al3xu5

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 16.11.2007
am auzit de parcare...dar nu tot spatiu dintre blocuri....ci doar jumatate. Vom vedea!

#1251
bradu07

bradu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.10.2007
Prima jumatate ce cuprinde scara b va fi parcare pe 2 randuri iar restul pana la parcarea subterană loc de joaca.

#1252
simona_pas2018

simona_pas2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.03.2018

View Postbradu07, on 31 octombrie 2018 - 13:57, said:

Au inceput sa se miste un pic lucrurile. Eu am semnat deja contractul si am rezolvat la Impozite pe Str. Dorobantilor si am facut si contractul cu gazul. Mai ramane sa iasa extrasele de CF peste 2 saptamani. In alta ordine de idei am inteles ca s-au dus centralele in apartamente.Eu stau la etajul 3 dar etajele superioare sunt cu aproximativ o luna in urma cu finisajele interioare.
Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, cu cateva etaje mai sus :)  Am semnat si eu contractul, am fost la impozite si taxe locale si o sa merg la cei  de la gaze. La Electrica am inteles ca dureaza mai mult, ai ceva informatii concrete despre asta? Din ce am citit pe forum la postarile mai vechi, am inteles ca exista firme specializate care se ocupa de contract in numele tau, daca nu vrei sa faci singur toata birocratia. O sa vad si la birouri daca imi pot recomanda pe cineva.
In alta ordine de idei, sunt multumita ca zvonurile catastrofale care circulau despre intarziere s-au dovedit a fi simple speculatii si ca nu s-a adeverit ce se spunea pe aici despre asta. Oricum, m-am convins inca o data ca pe internet se exagereaza foarte mult, indiferent de subiect :)

View Postbradu07, on 08 noiembrie 2018 - 19:27, said:

Prima jumatate ce cuprinde scara b va fi parcare pe 2 randuri iar restul pana la parcarea subterană loc de joaca.
Asa am aflat si eu cand am discutat despre parcare, ca o sa fie un loc de joaca dragut. Deocamdata nu am copil, insa tot sunt de parere ca e nevoie si de asa ceva.

#1253
bradu07

bradu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.10.2007

View Postsimona_pas2018, on 08 noiembrie 2018 - 20:47, said:


Si eu sunt in aceeasi situatie cu tine, cu cateva etaje mai sus :)  Am semnat si eu contractul, am fost la impozite si taxe locale si o sa merg la cei  de la gaze. La Electrica am inteles ca dureaza mai mult, ai ceva informatii concrete despre asta? Din ce am citit pe forum la postarile mai vechi, am inteles ca exista firme specializate care se ocupa de contract in numele tau, daca nu vrei sa faci singur toata birocratia. O sa vad si la birouri daca imi pot recomanda pe cineva.
In alta ordine de idei, sunt multumita ca zvonurile catastrofale care circulau despre intarziere s-au dovedit a fi simple speculatii si ca nu s-a adeverit ce se spunea pe aici despre asta. Oricum, m-am convins inca o data ca pe internet se exagereaza foarte mult, indiferent de subiect :)


Asa am aflat si eu cand am discutat despre parcare, ca o sa fie un loc de joaca dragut. Deocamdata nu am copil, insa tot sunt de parere ca e nevoie si de asa ceva.
  
Pentru gaze iti trebuie o hartie de la birouri pe care o obtii de la domnul Liviu. Tot cu el vorbesti si pentru curent doar daca vrei sa faci cu firma cu care lucreaza cei de la Isaran. Si dupa aia astepti 4-5 saptamani sa se monteze contoarele de cei de la electrica. Intre timp ei mai monteaza una alta prin apartamente.

#1254
simona_pas2018

simona_pas2018

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.03.2018
Multumesc de info, o sa ma duc maine sa vorbesc cu domnul Liviu, cred ca o sa merg cu firma recomandata ca nu am timp sa umblu dupa hartii si sa stau pe la cozi.
Exact, intre timp se mai lucreaza prin apartament, dar eu consider asta timp castigat: oricum, nu mai sunt foarte multe de facut la interior, in doua saptamani eu zic ca e gata, cel putin la mine. Nu stiu pe holuri si pe casa scarii cand o sa fie gata, ca acolo ar mai fi ceva de lucru. Si cu retusurile de final in interior cred ca va mai fi ceva, dar in ritmul asta eu zic ca voi face sarbatorile in casa noua.
Pana acum sunt multumita de modul in care s-a lucrat. Peretii arata bine, la fel si gresia si faianta. Ieri a venit mesterul si a luat masurile la bucatarie, pentru mobila si spunea si el ca finisajele sunt in regula, comparativ cu ce a mai vazut in alte locuri.

#1255
eddybv

eddybv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 334
  • Înscris: 08.10.2007

View Postsimona_pas2018, on 08 noiembrie 2018 - 20:47, said:

In alta ordine de idei, sunt multumita ca zvonurile catastrofale care circulau despre intarziere s-au dovedit a fi simple speculatii si ca nu s-a adeverit ce se spunea pe aici despre asta. Oricum, m-am convins inca o data ca pe internet se exagereaza foarte mult, indiferent de subiect Posted Image


Asa am aflat si eu cand am discutat despre parcare, ca o sa fie un loc de joaca dragut. Deocamdata nu am copil, insa tot sunt de parere ca e nevoie si de asa ceva.
Dar cand trebuia sa fie predat apartamentul?  De zici ca au fost niste zvonuri "catastrofale"?  Eu din cate tin minte, trebuia sa fie candva in vara.. Imediat e decembrie deci cateva luni de intarziere tot sunt. Nu s-a exagerat. Blocul 3 a avut intarzieri de 7-8 luni. Sa va vad mutati in bloc si dupa considerati ca este "predat". Dar o sa mai stati inca 3-4 luni pe santier, praf mizerie.

#1256
LiFlor

LiFlor

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.01.2017
Buna dimineata,
care este procedura cu semnarea contractului? Ati fost chemati, exista o regula?
Dintre cei care au vizitat blocul 4 in ultima perioada, care este situatia lucrarilor?
Va multumesc ptr un raspuns.

#1257
Medusa1992

Medusa1992

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 28.03.2018
Buna ziua. As dori sa cesionez un apartament cu 3 camere in blocul 4. Plata integrala de preferat. Ma intereseaza sa imi recuperez doar avansul de 15%. Apartamentul este la et 6, loc de parcare si suma totala este de 77.229,50 euro. Contact 00447786388508. Puteti suna oricand. Va multumesc

#1258
Amiss

Amiss

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.11.2017
Salut,
Pentru cei care s-au mutat intr-un ap. cu 2 camere, ce dimensiuni trebuie sa aiba masina de spalat care sa intre in spatiul dintre perete si dulapul din baie?

#1259
bradu07

bradu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 05.10.2007

View PostAmiss, on 16 noiembrie 2018 - 08:34, said:

Salut,
Pentru cei care s-au mutat intr-un ap. cu 2 camere, ce dimensiuni trebuie sa aiba masina de spalat care sa intre in spatiul dintre perete si dulapul din baie?

Cele de 60 cm latime incap linistit in baile de la 2 camere. Adancimea dulapului cu chiuveta este de 60 cm.

#1260
idorasi

idorasi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 12.10.2017
Salut!
Stiti daca se poate parca in subteran la bl 3?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate