Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Vodafone, where is the love?

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

Quote

Pe aceste cartonase (Lays) veti gasi un cod care va poate aduce 300MB / 1GB / 10GB de date mobile nationale in reteaua Vodafone. Bonusul poate fi revendicat prin trimiterea codului de pe cartonas prin SMS la numarul 2765, numar gratuit doar in reteaua Vodafone. Bonusul poate fi activat in perioada 15 octombrie 2016 – 31 ianuarie 2017, are valabilitate de 7 zile de la activare si se poate utiliza doar national, exclusiv pe o cartela preplatita Vodafone

De ce vomafone uraste abonatii? Net, minute, bani, masaje erotice, totul cu nemiluita la cartele. Abonatilor le arata degetul, adica tocmai cei stabili si care, teoretic, platesc o suma minima lunar cel putin 1 an, primesc cu tzaraita. Pana acum cateva luni, bonusul de loialitate al vomafone erau 30 minute. IN RETEA. Iar bonusul de la multi ani: 30 minute TOT IN RETEA.
Serios vorbind, daca nu ar fi fost amarata de oferta Special 5, cartela era cea mai buna optiune. Abonamentul Special 5 oricum e mai slab decat multe optiuni nepublicate ale vodafone.

Vodafone, where is the love? Posted Image

Edited by onzaueb, 11 January 2017 - 10:33.


#2
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008
Migreză la cartelă. Eu am trecut cu două abonamente și urmează și al trei-lea după terminarea contractului.

#3
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003

 onzaueb, on 11 ianuarie 2017 - 10:18, said:

De ce vomafone uraste abonatii?
De parca asta te-ar incalzi, sa stii de ce! Reorienteaza-te, e mai benefic.

#4
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007
Intr-adevar, cea mai buna solutie, o sa iau in serios varianta cartelei, vodafone sau altii. Insa as vrea sa inteleg motivatia din spatele acestui tratament complet diferit. Lasand la o parte faptul ca cei cu cartela ar putea migra in alte retele "mai usor"

#5
Lesbianu

Lesbianu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,088
  • Înscris: 07.01.2006

 onzaueb, on 11 ianuarie 2017 - 10:18, said:

De ce vomafone uraste abonatii?
Pentru ca abonatii sunt legati prin contract... Lor, la revedere, zambete si "soapte dulci" nu mai vad (aud!) decat la/spre sfarsitul perioadei pentru care au semnat!
In schimb la prepaid trebuie sa mentii interesul crescut, altfel omu' fuge la "ceilalti".Posted Image

Edited by Lesbianu, 11 January 2017 - 10:27.


#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,571
  • Înscris: 30.07.2003
Pragul la abonamente e ceva mai sus, cine vrea preturi ceva mai mici intra la cartela.

#7
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Lesbianu, on 11 ianuarie 2017 - 10:26, said:

Pentru ca abonatii sunt legati prin contract... Lor, la revedere, zambete si "soapte dulci" nu mai vad (aud!) decat la/spre sfarsitul perioadei pentru care au semnat!
In schimb la prepaid trebuie sa mentii interesul crescut, altfel omu' fuge la "ceilalti".Posted Image
Corect. cartelarii sunt mai greu de tinuti in sistem.
In schimb o data ce ai semnat pe 1-2 ani, aia e!
De aici vine dispretul fata de abonati.

#8
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 neagu_laurentiu, on 11 ianuarie 2017 - 10:24, said:

De parca asta te-ar incalzi, sa stii de ce! Reorienteaza-te, e mai benefic.

Pai as putea la fel de bine sa merg la portocalii pe cartela. Daca dupa mai bine de zece ani de abonament Vodafone imi raspunde cu "nu se poate mai mult", dar aceleasi beneficii sunt oferite la cartela la pret echivalent plus alte bonusuri ocazionale, inseamna ca pur si simplu nu da prea multa importanta abonatilor.
Noi, abonatii, suntem mai fraieri, suntem prea comozi, avem ceva in plus dar nu ne este evident?

#9
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Si pentru mine e de neinteles faptul asta.
Am un abonament de 20 de ani la ei,un al doilea de 15 ani. O perioada de 2 ani am avut si un al treilea.Abonamente medii ca valoare.
Anul trecut m au sunat pentru prelungirea unuia dintre ele.Le am adus la cunostinta ca Telekom imi ofera GRATIS un iPhone 6S pentru un abonament pe doi ani cu 200 de lei/luna si daca imi ofera aceleasi conditii raman la ei. Nu au crezut, le am trimis oferta pe mail, dupa care m au sunat sa imi propuna o oferta cu avans de 185 de euro + RED 45. Le am spus pas si am trecut la TELEKOM.
In mai anul acesta imi expira si cel de al doilea, sa vedem pozitia lor desi nu ma astept la prea multe.
Presimt ca mariajul de 20 de ani cu vodafone se va incheia aici.

#10
Ditian

Ditian

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,159
  • Înscris: 04.07.2007
Asta e ideea. Te prostesc la sfarsit de perioada contractuala iar dupa isi aduc aminte de tine cand mai vor sa-ti mai bage ceva pe gat pe motiv ca esti cel mai bun (fraier) client. Incercati sa fiti mai tari la ofertele lor si sa faceti un efort si treceti pe cartela. Din discutiile cu cineva care a lucrat la ei sunt foarte atenti cu tine in momentul in care ceri portare.

#11
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 Legi, on 11 ianuarie 2017 - 10:42, said:

Le am adus la cunostinta ca Telekom imi ofera GRATIS un iPhone 6S pentru un abonament pe doi ani cu 200 de lei/luna si daca imi ofera aceleasi conditii raman la ei. Nu au crezut...
Sincer sa fiu, nici eu nu te prea cred...

Edited by ericmario, 11 January 2017 - 10:48.


#12
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 ericmario, on 11 ianuarie 2017 - 10:48, said:

Sincer sa fiu, nici eu nu te prea cred...

E o cartela, in unele regiuni, cea cu oferta de 4 euro, 1.5gb net si minute fara numar. Cand mi-au facut oferta de prelungire, țața de la ei, ca nu-i pot spune altfel, mi-a spus: "Nu va cred, e o minciuna, ma mintiti. Nu are vodafone asa ceva. Cine v-a zis v-a mintit." Asta pe langa "tutuiala" specifica operatorilor vomafone. Mi-a fost rusine sa-i inchid in nas. Chiar frica...daca ma suna inapoi si ma si injura?? Stie unde stau, cu cine vorbesc. Oamenii astia sunt periculosi :))
Deci interlocutorii de la retentii au si ei textele lor. Cat si atitudinea specifica.

#13
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Am omis un singur lucru. Abonamentul la Telekom este pe facut pe persoana juridica.

#14
nicusan75

nicusan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.04.2008

 onzaueb, on 11 ianuarie 2017 - 10:55, said:


E o cartela, in unele regiuni, cea cu oferta de 4 euro, 1.5gb net si minute fara numar. Cand mi-au facut oferta de prelungire, țața de la ei, ca nu-i pot spune altfel, mi-a spus: "Nu va cred, e o minciuna, ma mintiti. Nu are vodafone asa ceva. Cine v-a zis v-a mintit." Asta pe langa "tutuiala" specifica operatorilor vomafone. Mi-a fost rusine sa-i inchid in nas. Chiar frica...daca ma suna inapoi si ma si injura?? Stie unde stau, cu cine vorbesc. Oamenii astia sunt periculosi :))
Deci interlocutorii de la retentii au si ei textele lor. Cat si atitudinea specifica.
Am vorbit de multe ori cu operatorul de la Vodafone, a încercat să mă convingă dar nu mi-a vorbit niciodată urât ori la persoana întâi. Niciodată.

#15
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

 onzaueb, on 11 ianuarie 2017 - 10:55, said:

Chiar frica...daca ma suna inapoi si ma si injura??
Nici o problema. O luna nu mai cumparai mezeluri, ca aveai frigiderul plin.Posted Image

on. Nu le tin partea, toti sunt jegosi cu abonatii, dar nu cred ca ai auzit sa fi injurat pe cineva.

 Legi, on 11 ianuarie 2017 - 10:56, said:

Am omis un singur lucru. Abonamentul la Telekom este pe facut pe persoana juridica.
Pe langa aifonul ala 6S, ai mai luat si cateva "dumbphone-uri" la abo mai mic?
Ca imi vine greu sa cred ca daca esti persoana juridica (firma) iti da cineva telefonul moka, cel putin nu la noi.

#16
onzaueb

onzaueb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,004
  • Înscris: 18.06.2007

 ericmario, on 11 ianuarie 2017 - 11:04, said:

Nici o problema. O luna nu mai cumparai mezeluri, ca aveai frigiderul plin.Posted Image

on. Nu le tin partea, toti sunt jegosi cu abonatii, dar nu cred ca ai auzit sa fi injurat pe cineva.


Ei, a fost o gluma. Dar pertu-ul si "mintitul" au fost pe bune. Chiar daca altii spun altfel. O sa fac cerere de trecere la cartela / portare si poate am norocul sa vorbesc tot cu domnisoara Daniela V.

#17
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007

 neagu_laurentiu, on 11 ianuarie 2017 - 10:24, said:

De parca asta te-ar incalzi, sa stii de ce! Reorienteaza-te, e mai benefic.
unde? ca la toti e la fel. doar la digi e mai rau pe cartela decat pe abonament.

#18
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Nu am mai luat nimic.
Nu stiu daca a contat faptul ca am discutat cu o cunostinta care lucreaza in prezent Telekom, persoana cu care colaborasem in trecut, cand el lucra la Ilex-dealer vodafone.

Edited by Legi, 11 January 2017 - 11:14.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate