Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?
 Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 

Informatii despre uleiuri pentru tratamente (sanatate)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
rory3

rory3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2015
Doresc sa cumpar niste uleiuri de foarte buna calitate pentru sanatate. Unele dintre uleiuri sunt scumpe/foarte scumpe, insa am gasit un site unde preturile sunt putin mai bune fata de altele.
Problema este ca nu sunt informatii despre producatori, despre cei care administreaza site-ul, nu stiu daca au si magazin fizic, nu stiu daca imbutelierea se face la producator sau la cei care le vand pe site (de aici putand sa pun la indoiala calitatea uleiurilor, pentru ca pot suspecta amestecul sau “lungirea” lor), intr-un cuvant nu stiu daca sunt de incredere.

Poate oferi  cineva informatii despre acest site si produsele sale?

http://www.naturela.ro/

Sau puteti sa-mi recomandati un alt site cu uleiuri de calitate gen cuisoare, tamaita, oregano, neem, catina  etc, pe langa multe altele?
Multumesc.

#2
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Incearca la Dacia Plant...... sunt de super calitate.

#3
rory3

rory3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2015
Am intrat pe site-ul lor dar nu am gasit ce caut: ulei de catina, oregano, neem, cuisoare, chimen negru, papaya, turmeric, nuca de cocos, dovleac, in, ienibahar etc. Sau tincturi diverse, de eucalipt, cretisoara etc

#4
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Încearcă să intri pe situl lu' Googlu și să-i scrii așa:
uleiuri esențiale
Vezi ce-ți zice.

#5
romikatm

romikatm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,407
  • Înscris: 14.02.2008
Incearca aici sau aici.Succes!

#6
rory3

rory3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2015
Romikatm, ai cumparat de pe aceste site-uri? Ai fost multumit de produse? Multumesc pentru informatie, o sa le studiez acum.

Edited by rory3, 11 January 2017 - 00:17.


#7
rory3

rory3

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 04.07.2015
M-am uitat pe cele 2 site-uri, nu pot sa-mi dau seama daca sunt uleiuri esentiale 100% pentru ca lipsesc anumite informatii.

Marea problema cu uleiurile esentiale de pe site-urile romanesti este ca:
- nu sunt certificate organic
- nu sunt pure 100%, ci amestecate cu alte uleiuri sau cu solventi sintetici care sa le dea mirosul specific
- nu se specifica unde sunt produse si cine le imbuteliaza (chiar producatorul sau o firma intermediara)

Folosindu-le pentru uz intern, este absolut obligatoriu sa stiu ce cumpar si de-aceea as multumi din inima celor care vin aici cu informatii exacte, din experienta lor (sa nu fie persoane care sa faca reclama la produsele lor, sa nu fie persoane care habar nu au despre acest subiect).

Asadar, in privinta uleiurilor esentiale de cuisoare, eucalipt, rozmarin, oregano, neem, chimen, lamaie si altele, cine ar putea sa-mi ofere informatii astfel incat sa pot cumpara produse de calitate la preturi corecte? Exista produse contrafacute la preturi enorme, deci un pret mare nu inseamna intotdeauna un produs natural. Multumesc.

Edited by rory3, 11 January 2017 - 13:17.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate