Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 

este posibil sa se afle?

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Buna ziua,

Recent am fost contactat pentru un job de catre o firma. Problema ar fi ca respectiva firma se afla in aceeasi cladire cu firma mea. Nu prea as dori sa plec, dar sunt curios ce ofera astia. Nu as dori ca firma mea sa afle ca am aplicat la ei.
Ma adresez in primul rand celor cale lucreaza in HR, este posibil ca 2 angajate HR ce lucreaza in aceeasi cladire dar la firme diferite sa ciripeasca una alteia astfel de informatii (sunt totusi femei) ?

#2
sebava

sebava

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 984
  • Înscris: 07.05.2006
Femei sa nu ciripeasca/barfeasca eu n-am intalnit.

#3
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Este posibil ca angajatii de la HR sa fie de fapt o firma 3rd party care lucreaza cu toate firmele din birou :D

Cat despre posibilitati, da. E posibil. Nu este un secret sa aplici pentru un job. Si mai ales cand vine vorba de HR-iste. Daca te si place duduia..

Daca lucreaza in firme diferite, meh meh. Poate doar daca se cunosc in afara serviciului.

#4
TheRipper

TheRipper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 07.12.2014
foarte posibil.
poate aude si sefu, si, stiind ca vrei sa pleci, te cheama la negocieri, sa te pastreze...asta daca esti bun
sau, poate ii prieten cu celalt sef, sau poate el e 'celalt' sef, si iti fac vant...

#5
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016
In primul rand esti misogin , in al doilea rand normal ca e posibil  , in al treilea rand , care e problema?

#6
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006
Da' ce, bre, nu mai ai si tu voie sa citesti job description-ul la cafea cu celalalt HR? Posted Image

Da, normal ca se poate afla.

#7
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Se afla sigur, au blog si grup pe fb, ca tot romanu'. Si lista online.. Nici nu se usuca cerneala pe applicatie si te-au aflat.

#8
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,441
  • Înscris: 10.08.2005

 zyraxes27, on 10 ianuarie 2017 - 21:12, said:

Buna ziua,

Recent am fost contactat pentru un job de catre o firma. Problema ar fi ca respectiva firma se afla in aceeasi cladire cu firma mea. Nu prea as dori sa plec, dar sunt curios ce ofera astia. Nu as dori ca firma mea sa afle ca am aplicat la ei.
Ma adresez in primul rand celor cale lucreaza in HR, este posibil ca 2 angajate HR ce lucreaza in aceeasi cladire dar la firme diferite sa ciripeasca una alteia astfel de informatii (sunt totusi femei) ?
Este posibil dar totodata tine de profesionalism,
tu a trebuit sa aplici in loc sa vorbesti cu HR despre astfel de oferte ?

#9
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
ai fost contactat pentru un job, dar nu vrei sa afle firma ta ca ai aplicat? pai cum vine asta?

#10
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010
Eu nu lucrez in acea cladire, lucrez la client.

#11
Damascus77

Damascus77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,911
  • Înscris: 11.07.2015
Vai doamne, daca se afla ?

Pai eu am spus mereu in gura mare ca merg la interviu in alte locuri.

Ca sa se simta aia care-s in conducere sa pluseze si ei, ca facturile nu se platesc cu strangeri de mana si multumiri.

#12
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 Damascus77, on 10 ianuarie 2017 - 21:46, said:

Vai doamne, daca se afla ?

Pai eu am spus mereu in gura mare ca merg la interviu in alte locuri.

Ca sa se simta aia care-s in conducere sa pluseze si ei, ca facturile nu se platesc cu strangeri de mana si multumiri.

Si? Au plusat?

#13
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Daca ei te-au contactat, nu au niciun interes sa-l anunte pe angajatorul tau ca sunt in tratative cu tine.

Ca fapt divers, nu numai oamenii de la HR se stiu intre ei. In general sefii de la o anumita pozitie in sus se stiu intre ei, e un lucru absolut normal.

#14
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 zyraxes27, on 10 ianuarie 2017 - 21:12, said:

Buna ziua,
Recent am fost contactat pentru un job de catre o firma. Problema ar fi ca respectiva firma se afla in aceeasi cladire cu firma mea. Nu prea as dori sa plec, dar sunt curios ce ofera astia. Nu as dori ca firma mea sa afle ca am aplicat la ei.Ma adresez in primul rand celor cale lucreaza in HR, este posibil ca 2 angajate HR ce lucreaza in aceeasi cladire dar la firme diferite sa ciripeasca una alteia astfel de informatii (sunt totusi femei) ?

Pai ai aplicat tu sau te-au chemat ei, ca au auzit de tine la NASA? In mod normal, daca e sa te cheme cineva la o discutie, te cheama, seara dupa 18, cand poti foarte bine sa cobori la alt etaj, sau intr-o pauza de masa...In rest, discutii intre 2 angajate la o tzigara despre unu... sunt posibile dar nu sunt uzuale.  Asa ca, iti faci prea multe griji. Asteapta sa te cheme si vezi tu cum faci sa te duci.

#15
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
E frumoasa tipa de la HR ? Posted Image

#16
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

 rosix, on 10 ianuarie 2017 - 21:50, said:


Pai ai aplicat tu sau te-au chemat ei, ca au auzit de tine la NASA? In mod normal, daca e sa te cheme cineva la o discutie, te cheama, seara dupa 18, cand poti foarte bine sa cobori la alt etaj, sau intr-o pauza de masa...In rest, discutii intre 2 angajate la o tzigara despre unu... sunt posibile dar nu sunt uzuale.  Asa ca, iti faci prea multe griji. Asteapta sa te cheme si vezi tu cum faci sa te duci.

De chemat, daca ma vor chema, ma vor chema direct la client.

#17
ovidiu21

ovidiu21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,402
  • Înscris: 09.08.2006

 zyraxes27, on 10 ianuarie 2017 - 21:12, said:

Buna ziua,

Recent am fost contactat pentru un job de catre o firma. Problema ar fi ca respectiva firma se afla in aceeasi cladire cu firma mea. Nu prea as dori sa plec, dar sunt curios ce ofera astia. Nu as dori ca firma mea sa afle ca am aplicat la ei.
Ma adresez in primul rand celor cale lucreaza in HR, este posibil ca 2 angajate HR ce lucreaza in aceeasi cladire dar la firme diferite sa ciripeasca una alteia astfel de informatii (sunt totusi femei) ?

 zyraxes27, on 10 ianuarie 2017 - 21:12, said:

Buna ziua,

Recent am fost contactat pentru un job de catre o firma. Problema ar fi ca respectiva firma se afla in aceeasi cladire cu firma mea. Nu prea as dori sa plec, dar sunt curios ce ofera astia. Nu as dori ca firma mea sa afle ca am aplicat la ei.
Ma adresez in primul rand celor cale lucreaza in HR, este posibil ca 2 angajate HR ce lucreaza in aceeasi cladire dar la firme diferite sa ciripeasca una alteia astfel de informatii (sunt totusi femei) ?

Si daca se afla ce ??? Nu poti sa o mai ftz i pe hr-ista si iti moare la intrare ??? Posted Image

#18
zyraxes27

zyraxes27

    connaisseur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,112
  • Înscris: 31.01.2010

 Lowrider, on 10 ianuarie 2017 - 21:48, said:

Daca ei te-au contactat, nu au niciun interes sa-l anunte pe angajatorul tau ca sunt in tratative cu tine.

Ca fapt divers, nu numai oamenii de la HR se stiu intre ei. In general sefii de la o anumita pozitie in sus se stiu intre ei, e un lucru absolut normal.

Deocamdata ei nu stiu pentru cine lucrez, nu mi-am updatat cv-ul cu ultima experienta.

 Damascus77, on 10 ianuarie 2017 - 21:46, said:

Vai doamne, daca se afla ?

Pai eu am spus mereu in gura mare ca merg la interviu in alte locuri.

Ca sa se simta aia care-s in conducere sa pluseze si ei, ca facturile nu se platesc cu strangeri de mana si multumiri.

Prolema mea e ca sunt oarecum nou angajat, iar anul trecut am mai schimbat un job.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate