Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Target audienta

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009
Salut.

As vrea sa rulez o reclama pe Facebook pentru firma mea de web development si design pe teritoriul SUA si m-am gandit care ar fi audienta mea in acest caz pe Facebook. Ma puteti ajuta cu niste idei poate cum sa targetez audienta care ar fi interesata de serviciile mele? Eu ma gandeam la persoane care sunt interesate de pagini ca shopify, woocommerce, e-commerce, dar cred ca e un domeniu prea vast.

Multumesc.

#2
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
cine vrei sa iti fie clientii?

#3
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

View Postei8ht, on 10 ianuarie 2017 - 19:43, said:

cine vrei sa iti fie clientii?
Tocmai asta nu stiu, stiu doar ca vreau sa targetez oameni care ar avea nevoie de un site. Cine sunt acestia si cum sa dau de ei nu stiu.

#4
ei8ht

ei8ht

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,056
  • Înscris: 05.12.2016
tu esti in USA?

#5
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
folesti Google Analytics ? acolo vezi macar categoria  de varsta care-ti acceseaza mai mult sit-ul,daca sunt mai multi barbati sau femei...si tii cont de astea cand faci reclama de pe facebook

#6
cmedia

cmedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.09.2009

View Postei8ht, on 10 ianuarie 2017 - 20:03, said:

tu esti in USA?

Nu.

View Postcristirg, on 11 ianuarie 2017 - 02:09, said:

folesti Google Analytics ? acolo vezi macar categoria  de varsta care-ti acceseaza mai mult sit-ul,daca sunt mai multi barbati sau femei...si tii cont de astea cand faci reclama de pe facebook

Stiu ce spui, dar pe fb se poate targeta si dupa categoriile de interese. De exemplu daca as vinde ATV-uri atunci as targeta dupa oameni care dau like la pagini care au legatura cu ATV-urile. Dar la web development nu merge asa.

#7
vectorialpx

vectorialpx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 347
  • Înscris: 30.10.2006
Trebuie sa masori cumva cu trial and error, din cate stiu are si Facebook niste analytics.
Deci, pui reclama, vezi ce oameni captezi si restrangi randurile.

In principiu, axeaza-te la inceput pe zona de business (companii).

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate