Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Rx 480 mod

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
d_haker

d_haker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.06.2006
Salut ,
Detin sist :i3 -6100,asrock h110 sursa seasonic 520w si o gpu saphire rx 480 nitro + oc 4g .

Am vazut ca multi au modat rx 480 din 4g in 8g , si vreau sa stiu cum s-ar putea face . Din cate am inteles trebuie sa vad daca am fizic 8g ram ....pot vedea fara a da backplate ul jos cati rami am ?
Si gpu urile de la saphire au parca 2 biosuri ,daca modez pe un bios si ceva nu e ok pot trece pe al doilea bios ...nu ?
Multumesc

#2
jegmihai

jegmihai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,536
  • Înscris: 03.09.2013
Si totusi, ce te nemultumeste la varianta de 4GB pe care o detii?

#3
mhanor

mhanor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,019
  • Înscris: 12.01.2004
Placa ta are doar 4GB.

#4
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
Joci la mai mult de 1080p? Dificil sa cred uitandu-ma la restul configuratiei. In FullHD nu ai nevoie de mai mult de 4 gb, GTA 5 pus la maxim complet mie imi ia cam 3300 din 4 totali.  
Dar presupun ca nu asta te intereseaza, ci doar daca esti unul dintre cei ce poate obtine 4 giga extra pe gratis. In cazul asta, poti controla codul placii video pe google, si astfel vezi daca modelul tau este modificabil sau nu.
Cand spun model nu ma refer la RX 480 ci la un cod intreg de cifre si litere care ar mai putea fi numit si cod intern al producatorului.
In cazul meu, codul ar suna cam asa RX-470P4LDB6. In cazul tau, vezi pe cutie sau pe un mic adeziv lipit pe spatele placii.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 jegmihai, on 08 ianuarie 2017 - 18:11, said:

Si totusi, ce te nemultumeste la varianta de 4GB pe care o detii?

Pai ce ti se pare asa greu de inteles? Il nemultumeste ca INCA mai merge.

#6
d_haker

d_haker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.06.2006
Multumesc de raspuns stone
@restul : asa cum a spus si stone as vrea in primul rand sa stiu daca pot moda placa si daca da cum se face asta .
In viitorul apropiat ma gandesc sa iau un i5 si da , as vrea sa ma pot juca si 4k.
@stone te referi la SN ?/PN sau unde ma pot uita /gasi acel cod ?
@restul mistouri ca de ce ca cum samd va rog lasati-le in alta parte

#7
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
Te mananca undeva?
Am GPU identic, duce multe jocuri ultra la 1440p.

#8
stone_crash_wolf

stone_crash_wolf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 708
  • Înscris: 10.04.2007
La mine gasesc codul respectiv atat pe cutie, unde scrie "Model No.  xxxxxxxxxx" dar si pe spatele placii, pe un adeziv alb, care la tine, din ce vad pe google ar trebui sa aibe culoarea verde.  
Serial number nu te intereseaza intrucat este doar numarul placii din seria respectiva, posibil sa fie PN sau product number, care sa indice varianta placii tale.  
Totusi din ce vad pe net, varianta ta nu foloseste design-ul reference, deci cel mai probabil ai DOAR 4 gb de memorie instalati FIZIC pe pcb.

#9
d_haker

d_haker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 05.06.2006
@stone merci
@easy rider : spune-mi te rog si restul configuratiei si ce jocuri ai jucat ultra la 1440

@stone merci
@easy rider : spune-mi te rog si restul configuratiei si ce jocuri ai jucat ultra la 1440

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate